X
تبلیغات
کنید نـــورآبـــاد مـــمـــســـنـــی

نـــورآبـــاد مـــمـــســـنـــی
اولــــیــــن و برزگترین سایت جامع شهرستان های ممسنی و رستم 
سايت قوم لر
لينک همدرنگل
توديع ومعارفه بخشداران مركزي ودشمن زياري شهرستان ممسني برگزار شد . . .

                                        

این مراسم باحضور صادقي مدير كل سياسي وانتخابات استانداري فارس ،هاشمي فرماندار ممسني واعضاي شوراي اداري درمحل سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد.

به نقل از روابط عمومي فرمانداري ممسني سيدجوادهاشمي فرماندار دراين جلسه طي سخناني اظهار داشت الحمدالله به بركت نظام جمهوري اسلامي ايران شهرستان ممسني علي رغم همه خدمات نظام جمهوري اسلامي وتلاشهايي راكه مسئولين شهرستان درسالهاي قبل ودر دولتهاي مختلف انجام داده اند هنوز دربعضي از نقاط شاهد محروميتهايي هستيم.
وي دربحث ساخت وساز جاده اي ازبزرگراه باباميدان به قائميه كه يكي از محورهاي ترانزيتي جنوب كشور ودر واقع حلقه اتصال  چهار استان ازجمله استانهاي فارس ،بوشهر وكهگيلويه وبويراحمد وخوزستان مي
باشد ياد كرد وبيان داشت باتوجه به شمار بالاي سوانح جاده اي هرهفته ما شاهد تصادفات زيادي دراين محور مي باشيم كه منجر به كشته ويا زخمي شدن تعدادي از هموطنان عزيزمي گردد. درپايان آقاي رشيد پور بعنوان بخشدار مركزي ممسني وآقاي پارسايي بعنوان بخشدار دشمن زياري معرفي وازخدمات بخشداران سابق تجليل بعمل آمد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
شارژ و اتصال کیف پول بانک ملت (کارت سوخت) از طریق پایانه های فروشگاهی بی سیم بانک ملت، تشویق مردم برای استفاده از خدمات باشگاه مشتریان بانک ملت و فروش سیم کارت های دوقلوی ایرانسل با نرخ 5 هزار تومان فعالیت اصلی این اتوبوس ها است . این گروه در چهار راه طالقانی شهرستان ممسنی هم اکنون مستقر و آماده ارائه خدمات می باشند . . .


اتوبوس شگفت انگیز بانک ملت و ایرانسل، برای اولین بار با همکاری دو برند بزرگ کشور در شهرهای چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان و فارس فعالیت خود را آغاز کرد .

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، اتوبوس شگفت انگیز بانک ملت و ایرانسل نمونه جالبی از تبلیغات جدید است .
شارژ و اتصال کیف پول بانک ملت ( کارت سوخت ) از طریق پایانه های فروشگاهی بی سیم بانک ملت ، تشویق مردم برای استفاده از خدمات باشگاه مشتریان بانک ملت و فروش سیم کارت های دوقلوی ایرانسل فعالیت اصلی این اتوبوس ها است .


[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

جمعی از تماشاگرنماهای بازی استقلال و گهر درود در ورزشگاه آزادی اقدام به شعار زننده و بدور از رعایت اخلاق در این ورزشگاه نمودند .

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی عصردنا ،در دقایق 60 تا 70 بازی استقلال و  گهر درود لرستان ، وقتی تماشاگران گل گهر درود شعار " شش تایی ها " را سردادند برخی از تماشاگرنماهای استقلال اقدام به سردادن شعار " مرگ بر لر " کردند .

مدت زمان سردادن شعار این تماشاگرنماها سه دقیقه بود و اقدام این تماشاگرنماها متاسفانه مورد استقبال سایر هواداران استقلال تهران نیز قرار گرفت و در سه دقیقه اغلب آنان شعار " مرگ بر لر " را همانند شعار " مرگ برشاه " دسته جمعی تکرار کردند .

پایگاه اطلاع رسانی لر ضمن محکوم نمودن این حرکت زشت و ناپسند، از استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، مسوولان ورزش استان و مجمع نمایندگان استانی کهگیلویه و ممسنی فارس در مجلس نهم شورای اسلامی مصرانه خواستار اعلام انزجار آنان از این اقدامات ناشایست است .

در صورت اعلام انزجار ننمودن مسوولان کهگیلویه و بویراحمد از اقدام تماشاگرنماهای بازی استقلال و گل گهر درود لرستان احتمال ادامه سردادن چنین شعارهایی در سایر ورزشگاههای کشور وجود دارد.

بازی استقلال تهران و  گهر درود لرستان با نتیجه 2 بر صفر بنفع استقلال در روز دوشنبه هشتم آبانماه 91 به پایان رسید .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
ادامه عملیات اجرایی سد پارسیان . . . !

شفیعی از عملیات اجرایی پروژه ساخت سد پارسیان روستای کورگ بازدید کرد . . .

                                         

در این بازدید ترس طلب مجری پروژه گفت : پروژه سد پارسیان مرحله اول و مقدماتی آن که شامل زیر ساخت هایی چون تونل انحرافی جاده دست رسی و ساختمان های استقرار نیروها است تقریباً از یک ماه پیش همزمان با میلاد امام رضا(ع) آغاز شده است و امیدواریم طبق برنامه ریزی انجام شده تا 24 ماه آینده بتوانیم این کار را به پایان برسانیم و بخش دوم کار که بدنه اصلی سد و نیروگاه برق است را در سال آینده شروع کنیم .

اعتباری که برای این پروژه در نظر گرفته شده است بالغ بر 41 میلیارد تومان است و ما باید بتوانیم این بخش را در سال 93 به پایان برسانیم تا شاهد سدی با مخزن 400 میلیون متر مکعبی با هدف کنترل آب و استفاده از آن در مواقع کم آبی و همچنین ایجاد یک نیروگاه  باشیم .

وی همچنین تامین مسائل مالی و همدلی اهالی روستاهای اطراف را دو عامل مهم در پیشبرد پروژه دانست و بیان داشت :

برای این که در این پروژه با وقفه ای روبرو نشویم  بجز بحث های مدیریتی و تجهیزی و . . . که ما باید دنبال کنیم دو بحث دیگر نیز موثر است یکی تامین مالی و دیگری همدلی و همراهی مردم بویژه اهالی روستا های اطراف است که اگر این دو مورد ایجاد شود مطمئناً بقیه مشکلات به راحتی قابل حل است و می توانیم به نتیجه برسیم .

ترس طلب در خصوص زمین های مورد نیاز گزارش داد که با تفاهم مردم تمامی زمین های مورد نیاز خریداری شده و هیچ مشکلی تا کنون نداشته ایم .

الله اعلم . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
اين هم در تربيت بدني شهرستان ممسني كه باطناً و ظاهراً قفله ! بعد از اينكه رئیس خواب آلود قبلي رفت

و رئیس جديد كه من طرفدارشم اومد از جمله كاراش اين نشان المپيكه كه زده دم در وقتي كه نماينده ي شهر توي مجلس شوراي اسلامي گم شده و اين همه دوربين يه بار موفق به شكارش نشدن ديگه چه انتظاري از رئیس هست . . .

ما كه از هست و نيست چيزي حاليمون نيست و طرفدار كسي هم نيستيم فقط اين و ميدونيم كه فعلاً نماينده بند كفشش رو محكم بسته و ميگرده ببينم كي به م.و.س.و.ي راي داده كي به مرادی و عزل و نصب ميكنه حالا چرا ؟ ؟ ؟ خدا ميدونه و همه ي مردم ! ! !

     

لگن : در شهر زياد هست همه هم سوار ميشن *

سطل : در شهر زياد هست ولي كي آشغال بريزه توش *

كلمن : در خانه ها زياد هست ولي در شهر تعدادشون اندكه كه البته رنگش سبزه *

     

در خانه هاي مجردي هيچي سرجاي خودش نيست ! مثلآ در شهرهايي كه يه عده اساس و اثاثشون و شوهر دادن ديگه مهم نيست درخت كجا باشه و شهر كجا باشه ! اين همه آب كثيف كنار مغازه مغازه دار هم انگار كه انگار ! اينجا الان حكم پياده رو نداره درياچه هست . . .

اگه موزاييك بشه دو تا گل هم بزاريم كنار درخت گلدون گلها رو نشكنيم اونوقت اونوقت ديگه ما اصفهاني هستيم .

خجالت بكش مردكه ي بي اصالت ما نورآبادي هستيم ! شاعر ميگه : اگه بشه واي اگه بشه چي ميشه !

      


[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

جلسه تودیع و معارفه رئیس مخابرات شهرستان ممسنی برگزار شد . . .

فرماندار ممسنی در این جلسه اظهار داشت : یکی از شاخص های توسعه ارتباطات است و امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در دورترین و محروم ترین نقاط کشور سیستم های پیشرفته ارتباطی وجود دارد .

رئیس سابق مخابرات شهرستان افزود : خدمت‌رسانی به مردم عبادت و داشتن مسئولیت در نظام اسلامی فرصت مناسبی برای خدمتگزاری به جامعه است و مسئولین باید قدردان این نعمت باشند .

وی با بیان اینکه هم اکنون در شهرستان ممسنی فضای کار، تلاش، پیشرفت و آبادانی در سایه مجاهدت مسوولان و حمایت مردم فراهم شده است ، اظهار داشت : امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی ظرفیت‌های مختلف شهرستان باشیم .
فرماندار ممسنی در ادامه ضمن ابراز رضایت از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه اجرای طرح‌های مخابراتی از تلاش های رئیس سابق این اداره قدردانی کرد .
در این جلسه مهندس دشتی که قبلا هم سابق ریاست در این اداره را داشته به عنوان رئیس جدید اداره مخابرات شهرستان ممسنی معرفی و از مهندس نجاتی مدیر سابق این اداره قدردانی شد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
پای ممسنی ها به برنامه نود هم باز شد / جعل امضاء در اداره ورزش و جوانان ممسنی . . .

فردوسی پور:دوستان در جعل اسناد اصلا هنر ندارند!

در برنامه نود اتفاق جالبی افتاد.

فردوسی پور نامه ای جعلی از انتخابات هیات فوتبال استان فارس (مربوط به هیات فوتبال شهرستان ممسنی)را رو کرد و در مورد آن با زکی پور دبیر هیات فوتبال استان فارس هم صحبت کرد.


نکته جالب در میان حرف های ردو بدل شده طرفین این بود که فردوسی پور گفت:«آقای زکی پور این امضاء جعلی است،اما باید بگویم که دوستان حتی هنر زدن این امضای ساده را هم نداشته اند.می خواهید من همین الان این امضاء را جعل کنم؟اما جالب اینجاست که شما این اتفاق را قبول نمی کنید.حتی مهری که زیر نامه زده شده کوچک تر از مهر اصلی است .

و زکی پور جعل امضاء را به گردن یکی از کارمندان اداره ورزش و جوانان ممسنی انداخت . . .

علیرضا زکی پور این نامه را خسروی دبیر هیات فوتبال ممسنی برای ما آورد و در چهار سال گذشته تمامی امور مربوط به آن هیات را وی انجام می داد . . .

در این برنامه سرهنگ داود فاضلی کارشناس دادگستری در مورد جعل امضاهای صورت گرفته در نامه نگاری های مربوطه گفت: باید در مراجع رسمی کسانی که شاکی هستند اقامه دعوی کنند سپس کارشناس مربوطه با بررسی نامه ها و استکتاب از کسانی که این نامه ها منسوب به آنها شده است این مورد را بررسی کنند . . .

.

علیرضا زکی پور دبیر هیات فوتبال فارس در خصوص نامه هایی که گفته می شود جعلی است گفت: این نامه را خسروی دبیر هیات فوتبال ممسنی برای ما آورد و در چهار سال گذشته تمامی امور مربوط به آن هیات را وی انجام می داده، اما سوال من این است که چرا شما صحبتهای افرادی که به آنها اعلام شده در مجمع شرکت نکنید را پخش نکردید؟

زکی پور در ادامه صحبتهایش گفت: نامه آب پیما را نماینده وی به ما داد و حتی آب پیما به دلیل این که سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خرامه است و به دلیل اینکه مدیرعامل آبفا به سمت شهردار خرامه انتخاب شده صلاحیت حضور در مجمع را نداشت.

در ادامه آب پیما در ارتباطی تلفنی با برنامه گفت: من از سوی زکی پور برای حضور در انتخابات دعوت نامه داشتم.

زکی پور: ما دعوت نامه را فرستادیم چون از موضوع کناره گیری وی از مدیر عاملی آبفا با خبر نبودیم . . .

شنیده ها از زبان مسولین ورزشی در شهرستان :

آقای خسروی رئیس هیئت فوتبال بوده و اصلا در انتخابات شرکت نکرده و آقای صفری که دبیر هیئت فوتبال ممسنی بوده بدون مجوز هیئت فوتبال ممسنی و با معرفی نامه جعلی در انتخابات شرکت کرده .در رابطه با موضوع جعل هم اصلا موضوع جعل مربوط به اداره ورزش و جوانان نبود مربوط به هیئت فوتبال استان فارس بوده .

الله اعلم . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
بي احتياطي کشاورز و نابودي 7 تن عسل در شهرستان رستم . . .

ronj : بر اثر بی احتیاطی یک کشاورز فارسی در آتش زدن کاه کلش ، 450 کندوی زنبور عسل با بیش از 7 هزار کیلوگرم عسل در آتش سوخت این کشاورز بی احتیاط ، علی رغم توصیه مسئولان مبنی بر نگهداری کاه وکلش ، اقدام به آتش زدن آن کرد که ناتوانی اش در مهار آتش موجب شعله کشیدن آن به زمین همسایه و نابودی 450 کندوی عسل آماده بهره برداری شد .فرامرزی مدیریت جهاد کشاورزی رستم گفت : در این آتش سوزی بیش از 100 میلیون تومان به سه زنبوردار جوان خسارت وارده شده است . . .

برخی ازکشاورزان استان فارس برای کشت چغندر یا ذرت پس از برداشت گندم کاه و کلش باقی مانده را به آتش می کشند .
امسال دومین سالی است که کاه و کلش جمع آوری شده در مزارع گندم استان فارس توسط تعاونی روستایی خریداری و به دامداری ها فروخته می شود.
در این طرح مبتکرانه ، علاوه بر غنی سازی سیلوهای استان برای مصرف دام از آتش زدن آنها ، آلودگی هوا و از بین رفتن عناصر مفید خاک جلوگیری کرد .
آتش زدن کاه و کلش مزارع علاوه بر آلودگی هوا سبب از بین رفتن عناصر مفید خاک می شود .
450 هزار تن کاه و کلش برداشت شده از مزارع گندم در سیلوهای استان ، غنی سازی و ذخیره شده است.
150هزار تن کاه و کلش مازاد بر نیاز 75 هزار دامداری فارس به سایر استان ها از جمله اصفهان ، یزد ، کرمان و جزیره کیش صادر می شود.
کاه و کلش علاوه بر مصرف دام در صنعت کاغذسازی و پرورش قارچ نیز استفاده می شود .
کاه و کلش گندم پس از پوسیدن در خاک سبب افزایش عناصر غذایی خاک کاهش مصرف کودهای شیمیایی و کاهش مصرف آب می شود .
شهرستان رستم با بیش از 10 هزارکندوی زنبورعسل سالانه بیش از 120 هزار کیلو گرم عسل مرغوب تولید می کند که علاوه بر مصرف داخلی به کشور های حوزه خلیج فارس نیز صادر می شود .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

جلسه توديع و معارفه رئيس سازمان تعاون روستايي ممسني

جلسه توديع و معارفه رؤساي قديم و جديد اداره سازمان تعاون روستايي شهرستان ممسني با حضور آقاي مهندس كيخايي معاون اداري و مالي سازمان تعاون روستايي استان و هيئت همراه ، فرماندار شهرستان و ديگر رؤساي ادارات شهرستان و جمع كثيري از همكاران در محل سالن اجتماعات جهاد كشاورزي برگزار گرديد .

در اين جلسه پس از اعطاء حكم آقاي مهندس ايزدي به عنوان رئيس جديد اداره سازمان تعاون شهرستان از آقاي مهندس علمداري رئيس قبلي نيز تقدير به عمل آمد . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
ساخت بخشی از پایانه مسافربری و میدان میوه تره بار به مساحت 5500 مترمربع در ممسنی به بهره برداری رسید اما به چه کیفیتی . . . !

پایانه مسافربری و میدان میوه شهرستان ممسنی در زمینی به مساحت 5500 مترمربع با زیر بنای 9000 مترمربع و با اشتغالزایی  100نفر به طور مستقیم و 250 نفر غیر مستقیم  و با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان ساخته خواهد شد .

 اعتبار این طرح را بخش خصوصی تامین کرده و تا 20 ماه آیند ه به بهره برداری خواهد رسید .
جایگاهی برای انتقال فروشندگان میوه و تره بار در نظر گرفته شده است که این فروشندگان را با مشکلات زیادی رو برو کرده است و در اکثر روزها با حضور شهردار و شورای شهر و نیروی انتظامی امنیت برای فروش خود را برقرار می کنند . . .
و اما چرا !
جایگاهی که برای فروش در نظر گرفته شده است به بهره برداری رسیده است ولی به دلیل شرایطی که برای ورود به آن منعقد شده است فروشندگان قادر به پذیرفتن آن نیستند و این جایگاه در این یک هفته ای که به بهره برداری رسیده خالی از حضور فروشندگان می باشد و فروشندگان در اطراف آن به فروش میوه خود می پردازند . عکس های فوق در روز حضور شهردار مخترم و جناب آقای سرداری شورای شهر در حال صحبت با فروشندگان گرفته شده .
و اما این روند تا کی ادامه خواهد داشت !
بازار تره بار شهرستان ممسنی تا کی به نابسامانی خود ادامه خواهد داد !
منتظر پاسخ شهردار و اعضای محترم شهر هستیم . . . ؟

تصاویر دیگر در آرشیو خبرگزاری موجود است .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
تصاویری از کشتار بی‌رحمانه پلنگ ایرانی در ارتفاعات پشت کوه ممسنی . . .

یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه پشتکوه ممسنی فارس با شلیک 5 گلوله یک مرد روستایی از پا درامد و بعد از کشتار بدنش با تبر قطعه قطعه و لاشه اش به آتش کشیده شد.

پلنگ ایرانی کشته شده در حالی که در ارتفاعات این منطقه کوهستانی در حال گذر بوده از سوی مردم محلی شناسایی شده و مردان روستایی با اسلحه شکاری این گونه در خطر انقراض را دنبال کرده اند.  

شلیک یک گلوله نتوانسته بود پلنگ جوان را از پا دربیاورد و گلوله های بعدی یکی بعد از دیگری بر پیکر پلنگ شلیک شده اند.

پلنگ زخمی با وجود اصابت 4 گلوله همچنان در حال فرار به سمت صخره های صعب العبور بود ولی شکارچی عاقبت لاشه اش را به دست می آورد.

به گفته منابع محلی جسد بی جان این پستاندار در خطر انقراض به دلیل آخرین جان کندنش از شلیک گلوله پنجم هم امان نبود تا تیر خلاص قاتل را بر جسد بی جانش احساس کند.

تصاویر لاشه خونین این پلنگ نشان می دهد، دم این پلنگ با تبر در حال قطع شدن است و در گوشه دیگر این تصاویر نیز مردی در حال آماده کردم هیزم برای آتش زدن لاشه این پلنگ کشته شده است.

تصاویر دیگری از این کشتار در دست نیست اما گزارشهای محلی حاکی است پلنگ بعد از قطعه قطعه شدن به آتش کشیده شده است.


گفته می شود پلنگ دور از مناطق جمعیتی به دام شکارچی یا شکارچیان افتاده و مورد اصابت گلوله های تفگ شکاری قرار گرفته است.

طبق شنیده ها در 150 سال گذشته در این منطقه عشایری همیشه خبرهایی از کشتار پلنگها گزارش شده است.

کاربر گرامی برای دیدن بیشتر عکس ها به ادامه مطلب رجوع شود :ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
برداشت ذرت علوفه ای در ممسنی و رستم آغاز شده است . . .

سالاری کارشناس زراعت جهاد کشا ورزی ممسنی گفت: 900 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت ذرت علوفه ای اختصاص یافته است و پیش بینی می شود 45 هزار تن محصول برداشت شود.
ارقام کشت شده ذرت علوفه ای در ممسنی 704 و ماکسیما است .
 وی افزود: ذرت علوفه ای ممسنی به مرودشت و یاسوج نیز ارسال می شود .
 برداشت ذرت علوفه ای در ممسنی تا نیمه اول آبان ماه ادامه دارد .


[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مشاهده می شود برخی از رانندگان تاکسی درون شهری خود سرانه کرایه را تا بیش از 25 درصد افزایش داده اند و نرخ کرایه را به 200 رسانده است . . .

                                      

مخاطبین نورآنلاین در یاداشت های خود از ما خواستار شدند تا وضعیت نرخ کرایه را مورد بررسی قرار دهیم که متاسفانه مشاهده می شود برخی از رانندگان با عنوان  های مختلف از جمله نداشتن پول خرد- بالا رفتن دلار -  گرانی و ... از دادن بقیه پول مسافران امتناع می کنند و نرخ اصلی  کرایه را 200 می خوانند.

یکی دیگر  از مشکلات که نمی توان به راحتی از این متخلفین شکایت کرد این است که هیچ کدام از تاکسی داران کد شناسایی ندارند و در واقعه ساماندهی خاصی که شکایت مردمی قابل بررسی باشد وجود ندارد . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

ابتکاری جدید در پارک کردن خودرو در ممسنی . . .

آدرس : 20 متر بعد از ترمینال مسافربری خسرو گستر

بدون شرح!

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/DSC-0073000.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/DSC-0074.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/DSC-0076.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/DSC-0072.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/DSC-0071.jpg[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
بر خلاف تذکر فرماندار شهرستان ممسنی مبنی بر ممنوعیت استفاده از خودروهای دولتی برای کارهای شخصی، خودروی دولتی با پلاک قرمز امشب در یک مراسم عروسی در شهر خومه زار مشاهده شد . . .

نورآنلاین:امشب در یک مراسم عروسی در شهر خومه زار بین تمامی خودرو ها، بوق ها و سرو صدا ها تنها حضور یک خودرو و یک نوع بوق حتی بیشتر ازماشین گل کاری شده عروس جلب توجه می کرد آن هم خودرویی با پلاک قرمز ! ! !


جالب اینجاست در جلسه شورای اداری شهرستان ممسنی سید جواد هاشمی مهر به تمامی مدیران و رئوسای ادارات تذکر داد در صورت مشاهده استفاده شخصی از خودروی دولتی با مسئول آن نهاد برخورد خواهد شد و گفت طبق بخشنامه به نیروی انتظامی اجازه داده شد تا در صورت مشاهده استفاده شخصی از خودروهای با پلاک دولتی در خارج از ساعات اداری و بدون برگ مأموریت آن‌ها را توقیف کند. مطابق این بخشنامه چنانچه نیروی انتظامی به دلیل عدم رعایت بخشنامه خودرویی را توقیف کند، فرد خاطی و مقام مسئولی که اجازه استفاده را صادر نموده به عنوان متصرف غیرمجاز در اموال عمومی تحت تعقیب قرار گرفته و مورد برخورد قضایی و انضباطی قرار می گیرد . 

حال سؤال این است که در صورتی که این خودرو متعلق به یکی از ادارات ممسنی باشد آیا فرماندار این مسئول یا مسئولین را مؤاخذه خواهد کرد؟ آیا از آنها خواهد خواست تا هزینه این خودروها را که برای کار شخصی خود استفاده کردند ، خودشان بپردازند ؟

نورآنلاین منتظر پاسخگویی فرماندار شهرستان است !

تصویر اصلی در خبرگزاری موجود است .

پاسخ گرفته شده از افراد ذیصلاح :

با توجه به استعلامات بعمل آمده خودروی مذکور متعلق به اداره ورزش وجوانان شهرستان کازرون میباشد که کارمنداداره مربوطه اهل شهرک هرایرز میباشد و شب عروسی درتالار آریا عروسی بوده اند . درضمن سمندمعمولی سفیدرنگ میباشد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
اعتصاب بدون مقدمه تاکسیرانان ممسنی در میدان شهرداری و پارک انقلاب باعث سر در گمی مسافران شد . . .

نورآنلاین:تاکسی داران ممسنی با تجمع در روبروی شهرداری اعتصاب کردند و خواستار افزایش نرخ کرایه شدند.

این اعتصاب دو ساعت باعث سردر گمی و معطلی مسافران بویژه در بلوار هجرت شهر نورآباد شد. شنیده ها حاکی است که تاکسیرانان خواستار این بودند که کرایه هر کورس به 250 افزایش یابد!

این در حالی است که در سطح کشور هیچگونه افزایش قیمت نداشته ایم اما با توجه به افزایش نرخ کرایه در یکی از شهرستان های همجوار  این انگیزه به وجود آمد تا رانندگان و تاکسیرانان ممسنی نیز خواستار افزایش نرخ یاشند.

جالب ترین قضیه در این رخداد این است که تاکسیرانان بدون هیچ اقدام اولیه مثل نامه نگاری و پی گیری کردن از امور صنفی در اولین حرکت خود اعتصاب کرده اند!

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/230320122029.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/230320122032.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/230320122033.jpg[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

انگیزه برای گذاشتن این تابلو چی بوده . . . !


شاید منظور این بوده که پرت کردن درختان در فصل بهار ممنوع ! ! !


.:::اين هم خلاقيت جديدي در طراحي و ساخت ميدان:::.
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

روستایی که 15 سال است آب ندارد . . .

زیرزرد جاوید روستایی به رنگ تمام محرومیت ها

                          

چندی پیش بعد از پالایش اطلاعات آمارگیری سال 90 در روزنامه‌ها و سایت‌ها خواندم که عادل‌آذر رئیس مرکز آمار ایران آمار جالبی را ارائه‌ داده‌ است. رئیس مرکز آمار ایران اظهار داشته : "100 درصد مردم ایران از برق، 97 درصد از آب شرب و بیش از 80 درصد از گاز برخوردار هستند."

قطعاً بیشتر روستائیان و روستازادگان از ارائه‌ی این آمار خوشحال شده و در ثانی این آمار، اساس و پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های کلان کشور می‌شود اما به نظر می‌رسد که حرف‌ها و حدیث‌های آمارگیری سال 90، هنوز ادامه‌دارد و یا این آمار به درستی انجام نشده و یا در پالایش آمار اشتباهی صورت گرفته‌است.

مسئولان کشور که لابد کمتر پایشان را از پایتخت بیرون گذاشته‌اند و یا حضور آنها در روستاها با برنامه‌ریزی‌های خاص و با گل، شیرینی و استقبال همراه‌بوده، ارائه‌ی این آمار را نشان از حجم انبوه خدمات ارائه‌شده به روستاها و مناطق محروم می‌دانند، اما واقعیت جامعه این نیست.

گنج پنهان در "چم‌زیتون"

برای تهیه‌ی گزارش پیرامون شایعات مطرح‌شده در مورد ادامه‌ی کار جاده‌ی دالین-نورآباد عازم بخش تنگ‌لله و روستای چم‌زیتون شدیم. به یک باور قدیمی یک تخته‌سنگ بزرگ که سه سوراخ روی آن بود، نشانه‌ی و علامت یک گنج پنهان قدیمی‌است در کنار روستای واقع می‌باشد. در ادامه‌ی طرح جاده‌ی دالین-نورآباد و وقفه‌ی طولانی ساخت آن، باعث تقویت این شایعه در بین مردم می‌شود که عده‌ای سودجو با ماشین‌آلات راهسازی درصدد پیداکردن گنج می‌شوند که پس از اقدام به حفاری غیرمجاز منطقه را ترک می‌کنند.

شایانی از اعضای شورای اسلامی و مسئول تعاونی روستای چم‌زیتون گفت: این تخته‌سنگ بزرگ از قدیم در کنار روستا قرارداشته و بر اساس این باور و وجود یک آسیاب قدیمی و یک پل قدیمی ساروجی که به باور اهالی محل عبور سپاهیان اسکندر مقدونی بوده این پندار را تقویت نموده‌است و سودجویان زیادی را به منطقه‌کشانده و هر از چند گاهی با کنده‌کاری‌های زیادی در اطراف روستا و تخته‌سنگ مواجه می‌شویم اما اساس شایعه‌ی "وجود سودجویان همراه با ماشین‌های راهسازی" تکه‌تکه کار کردن پیمانکاران جاده دالین-نورآباد و طول زمان ساخت آن است.

رئیس شورای اسلامی چم‌زیتون ادامه داد: تشکر می‌کنم از اینکه برای پیگیری درخواست‌های مردم و تهیه گزارش به چم‌زیتون تشریف آورده‌اید اما من از شما دعوت می‌کنم که به روستای "زیرزرد" برویم و از آنجا گزارش تهیه کنید تا عمق محرومیت و فقر را از نزدیک بفهمید.

"زیرزرد" روستایی به رنگ تمام محرومیت‌ها

کاربر گرامی رجوع شود به ادامه مطلب :ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

  نورآنلاین زد و خورد دو مامور گشت سد معبر نورآباد در هنگام انجام وظیفه در میدان میوه و تره بار باعث ترافیک سنگین  در شهر شد برخورد و جمع آوری دست فروشانی که باعث سد معبر می شوند یکی وظایف این مامورین است. اما متاسفانه امروز ظهر یکی از مامورین همکار خود را که در حال برخورد با یکی از دست فروشان در میدان میوه تره بار جنب بانک مرکزی بود مورد حمله قرار داد و اجازه نداد که این مامور وظیفه خود را انجام دهد.

دلیل اصلی برخورد مامور با همکارش این بود که آن دست فروش از اقوام و هم ولایتی های او بوده است و رگ غیرت ایشان بلنده شده  و از همکار خود با گوجه ای قرمز و بعد هم کمی گل آویز شدن استقبال کرد.

از طرفی دیگر اوج جالبی قضیه این ماموران  در نوع برخورد با دست فروشان بود! که با فحاشی کردن می خواستند دست فروشی که مرغ محلی می فروخت را جمع آوری کنند اما وقتی دیدن که زورشان نمی رسد مرغها را با پای خود یا شوت کردند یا لگد مالش کردند!!!!!

البته این جدال نیم ساعته نتایجی هم داشت از جمله این که  ترافیکی نیمه سنگین در بلوار اصلی شهر به وجود بیاید و علاوه بر این آرامش عابرین و مردم را برهم زده و مامورین نیروی انتظامی را هم به زحمت انداخت.

پیشنهاد ما به این مامورین: خواهشا قبل از هرگونه اقدامی مطمئن شوید که فرد مورد نظر شما با هیچ کدام از همکاران، مسئولین نهادها، ادارات شهرداری و ... نسبتی نداشته باشد یا هم طایفه ای  یا هم ولایتی نباشند.

خواهشاً به هم کاران خود نیز آموزش دهید که در صورت مقاومت دست فروشان اقداماتی چون  له کردن و پرتاب گوجه شوت کردن مرغ زنده را نیز آموزش دهید و بگوید که نعمت خدا زیاد است و مهم نیست!!!

اگر هم که مثل دست فروش امروز خانم بود و مقاومت کرد حتماً دستش را بگیرید و کشان کشان در بین جمعیت این طرف و آن طرف و به طرف ماشینتان هدایتش کنید چون همه می دانند حجب و حیا مرده است!!!!

همچنین به این مامورین یادآور می شویم که نگران نباشید و غم غصه نخورید چون هیچکس پی گیر نیست و کاری به کار شما ندارند!!!!

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-09-18-2146235.jpghttp://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-09-18-2146234.jpghttp://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-09-18-2146223.jpghttp://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-09-18-2146237.jpghttp://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-09-18-2146236.jpg

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-09-18-2146222.jpg[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
نهمین شماره ماهنامه نورباران ممسنی منتشر شد و از روز چهارشنبه قابل تهیه در دکه‌ها و روزنامه‌فروشی‌های معتبر شهرستان‌های ممسنی و رستم می‌باشد .

ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
معارفه دومین پاسارگادی برای ممسنی ها . فرماندار ممسنی و فرمانده نیروی انتظامی هر دو از کارکنان پاسارگاد . . .

مراسم تودیع و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ممسنی در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی برگزار گردید . . .

نورآنلاین اکبر زلفی پس از هفت ماه فرماندهی نیروی انتظامی تودیع شد تا داوود امجدی که پیش از این فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پاسارگاد را برعهده داشت به عنوان فرماندهی جدید منطقه انتظامی معرفی شود . . .

در این مراسم سردار سجادیان فرمانده منطقه انتظامی فارس با تشریح نقش مردم ممسنی در انقلاب اسلامی و پیشگامی در جبهه های جنگ آن را از پویایی و بالندگی مردم  برشمرد . وی به ایجاد امنیت و توسعه آن تاکید کرد و  به سه مقوله  ایجاد امنیت ، توسعه امنیت ، و حفظ امنیت پرداخت  و گفت : حفظ امنیت اولین مطلب برای پیش گیری از وقوع جرائم است و مدیر آگاه و با بصیرت آن است که تجربه های گذشته را در نظر بگیرد . . .

و در ادامه نیز از امجدی خواستار شد تا برای برقراری امنیت با فرمانداری ، دادگستری ، اداره اطلاعات ، امام جمعه و بویژه مردم ارتباط تنگاتنگی داشته باشد . . .

سپس سید جواد هاشمی مهر فرماندار شهرستان ممسنی که تجربه فرمانداری در شهرستان پاسارگاد را نیز دارد گفت : امنیت جوامع بشری به عنوان یک نیاز اولیه بوده امنیت زمینه ساز ریشه سیاسی – اقتصادی - فرهنگی و اجتماعی و ریشه معنویت است همه آیات قرانی به رشد معنویت اشاره نموده است ما مسئولین به عنوان مجری در جامعه باید امنیت و آرامش و اتحاد و برابری را تامین کنیم زیرا عوامل مختلفی در بحث امنیت وجود دارد که اگر انسان به مسائل معنوی پایدار باشد کمتر جرایم به وجود می آید . . .

همچنین در ادامه این مراسم فرمانده انتظامی  استان  فارس با خانواده شهید شوری که در درگیری با اشرار به درجه شهادت  نایل آمده دیدار کردند . . .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
كامران دانشجو وزير علوم تحقيقات و فناوري در حكمي تاريخي و تحسين برانگيز عبدالعظیم آجیلی، سرپرست  دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان را بخاطر توهين به قوم لر از سمتش بركنار كرد و با صدور حکمی عبد الامیر معزی را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان منصوب کرد.

عبدالعظیم آجیلی ، سرپرست سابق دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان پس از اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس به دلیل جلوگیری از ورود داوطلبان استان‌های اطراف به این دانشگاه توسط وزیر علوم برکنار شد . . .
 
اخیراً وی مصاحبه‌ای نیز با شبکه بی‌بی‌سی درباره عدم پذیرش دانشجویان استان‌های اطراف داشته است.
عبدالعظیم آجیلی، رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان ضمن تکذیب توهین وی به یکی از قومیت‌های کشور گفت: خودم را سرباز لرستان می‌دانم و هرگز در شان یک مسلمان نیست که به مسلمان دیگری توهین کند.
 
وی ضمن عذرخواهی از سوء تفاهم به وجود آمده، خاطرنشان کرد : بیشترین تعداد دانشجویان دانشگاه رامین از سه استان خاص بودند که ما برای بومی‌تر کردن دانشجویان طی نامه‌ای از سازمان سنجش خواهش کردیم تا گزینش دانشجویان برای دانشگاه رامین را سهمیه‌بندی کنند تا تعداد دانشجویان بومی افزایش یابد .
 
رئیس دانشگاه کشاورزی و رامین خوزستان افزود : سازمان سنجش با این درخواست مخالفت کرد اما بنده بسیار حیرت زده هستم از اینکه چنین مسئله ساده‌ای به این اندازه بزرگ و پرحاشیه شده است.
 
رنج


[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
خبرگزاری رُنج: مراسم تودیع جناب آقای مهدی علی پور فرماندار پیشین شهرستان رستم و معارفه فرماندار جدید شهرستان رستم ( با حکم سرپرستی ) جناب آقای مهندس فایز چراغ سحر ( از استان کهگیلویه و بویر احمد ) ديروز صبح برگزار گردید . . .

در این جلسه از زحمات جناب آقای علی پور تقدیر به عمل آمد . برای فرماندار جدید شهرستان رستم آرزوی موفقیت در انجام امورات محوله را می نماییم . . .

 

مهندس فایز چراغ سحر

از سوابق اجرایی مهندس چراغ سحر : مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویر احمد- مدیرکل اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس
قابل ذکر است که فرماندار شهرستان ممسنی هم از فرزندان کهگیلویه و بویر احمد*دهدشت*می باشد . . .
ظاهرا دو فرماندار ممسنی و رستم پسر خاله می باشند . . .


[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

بسم الله الرحمن الرحیم

قوم بزرگ لر قومی اصیل و اریاییست با هر ورق زدن از صفحه تاریخ میبینیم که مردم لر همیشه چه رشادت ها و فداکاری برای این مرزوبوم انجام داده اند و همه تاریخ نویسان از دلیری و بی الایشی مردم لر درطول تاریخ کتابها نوشته اند.اما نتیجه این همه از جان گذشتگی برای

ایران عزیز به راستی چه بوده؟

1-جک های زشت و رکیک

2-محرومیت مناطق لر نشین

3-توهین امام جمعه بهمنی به مردم لر

4-توهین سرپرست دانشگاه خوزستان

متاسفانه شاهد بودیم که چگونه سرپرست دانشگاه رامین خوزستان طی نامه ای به رئیس سنجش اموزش کشور به فرهنگ مردم شریف

و انقلابی لر به طور اشکارا توهین کرد و جوانان عزیز لر را باعث بی نظمی و برهم خوردن امنیت دانشگاه رامین در نامه خود مورد خطاب

قرار داد ولی خوشبختانه نمایندگان شایسته لر در مجلس شورای اسلامی این اظهارنظر را محکوم کردند و خواستار محکومیت و حتی

اخراج سرپرست دانشگاه رامین شدند که این اقدام نمایندگان جای تشکررا دارد در چند روز اخیر نیز لربلاگها نیز وظایف خود را به خوبی انجام

و با انتشار خبرهای مربوطه و محکومیت نامه اقای دکتر اجیلی نارضایتی خود را نسبت به این عمل ناپسند نشان دادند.

از این رو ما ملت لر وظیفه خود میدانیم که در تاریخ 26/6/91 روز یک شنبه ساعت 9 صبح با تجمع در مفابل فرمانداری شهر های خود به

طور مسالمت امیز و بدون هیچگونه توهینی به شخصی مراتب اعتراض قوم لر را به مسئولین ونهادهای قضایی کشور از شخص دکتر

عبدالعظیم اجیلی اعلام داریم.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

شلوغی بازار نورآباد و عدم تردد وسایل نقلیه عصرها از تنها فرعی شهرستان * کوچه پزشکان *

خبرنگار نورآنلاینمدتی است که شاهد شلوغی بازار ممسنی هستیم اما این شلوغی در بانک ها و وسایل نقلیه موجود در شهر و جلوی عابر بانک ها ، در ایستگاه های ببرون شهری بویژه ایستگاه تاکسی مسافران دو شهر خومه زار و مصیری بیشتر به چشم می خورد .

تنها با تعطیلی ممسنی در این شلوغی مانده بود حال سوال اینجاست که آیا با امکانات رفاهی موجود آیا شهردر آینده نه چندان دور پاسخ گوی مردم خواهد بود ؟ احساس می شود که باید آینده نگری کرد و قبل از اینکه خواسته ها و مطالبات مردم افزایش یابد امکانات شهر نورآباد را بیش از پیش افزایش داد . اما تنها به این نکته بسنده کردن جایز نمی باشد چرا که هرچه امکانات یک نقطه از شهرستان را افزایش دهیم ترافیک و عبور و مرور در آن نقطه نیز بیشتر خواهد شد پس بنابراین باید امکانات رفاهی در نقاط حساس و و ارتباطی شهرستان از جمله شهر های خومه زار و رستم نیز ارائه شود .

تا مردم مناطق ماهور میلاتی و شهرستان رستم و . . . برای انجانم کوچکترین کارهای بانکی ، اداری و غیره مجبور به آمدن به شهر نورآباد نباشند گستردگی و وسعت شهرستان و پراکندگی جمعیت در شهرستان ممسنی و رستم نیز مهر تایید بر این قضیه می زند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه ممسنی برگزار شد . . .

سرهنگ کریم عباسی پنج شنبه به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه ممسنی  معرفی شد.

نورآنلاین:در این مراسم سید منصور حسینی پس از 6 سال فرماندهی این ناحیه به علت بازنشستگی تودیع شد تا سرهنگ کریم عباسی که مسئولیت جانشینی فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان سپیدان را برعهده داشت به عنوان فرمانده جدید ناحیه ممسنی معرفی گردد .

گزنی جانشین فرماندهی سپاه فجر استان از عباسی خواستار شد تا اصل فعالیت های خود را حفاظت از حریم ولایت فقیه قرار دهد و بیان داشت: همه ما اصولی داریم و اصول ما ولایت فقیه است فرمانده سپاه مسئولیت دارد از این حریم یعنی ولایت فقیه حفاظت کند یکی از راه کارهای اجرای این امر حفظ معنویت آن در سپاه است که می توان با توجه به شجره طیبه صالحین در این راه موفق بود و همچنین جوانان با حضور در این حلقه ها بتوانند مسئولیت های بزرگ را در آینده پذیرا باشند و تقاضای من این است که شجره طیبه صالحین را بیش از پیش حمایت کنید.

عباسی نیز در رابطه با برنامه های خود بیان داشت: در برنامه های کاری خود شجره طیبه صالحین در راس برنامه ها قرار دارد و باید همه ی بسیجیان در این برنامه ساماندهی شوند و برنامه هایی همچون اجرای فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر، ساخت و ساز پایگاه ها، اردو های جهادی، سازماندهی جذب نیرو با رویکرد جذب حداکثری و دفع حداقلی و تحقق شعار رهبری مبنی بر تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در اولویت کاری خود قرار خواهم داد.

تحقق شعار سال با محوریت راهبردی سپاه انشاالله امکان پذیر خواهد بود و این شعار محقق نمی شود مگر با اتحاد بین ادارات و مسئولین شهرستان و ما این اتحاد را محکم تر خواهیم کرد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
افتتاح نمایشگاه پائیزه در ممسنی/ ارائه غرفه های رایگان برای حمایت از تولید . . .

نمایشگاه پائیزه شهرستان ممسنی در سالن تربیت بدنی (شهید شریعتی) شهر نورآباد متشکل از 60 غرفه آغاز به کار کرد . . .


نورآنلاین:
افتتاحیه این نمایشگاه با حضور فرماندار شهرستان و ریاست اداره صنعت معدن تجارت برگزار شد و دراین نمایشگاه فروشگاه های مواد غذایی ، پوشاک ، لوازم تحریر و . . . تا 28 شهریور ماه دایر است . . .

هاشمی فرماندار شهرستان در این رابطه بیان داشت :با توجه به بازرسی امروز از غرفه های نمایشگاه قیمت اجناس را کنترل کردیم و این کار را با بازرسی های نا محسوس ادامه می دهیم تا کنترل قیمت از دستمان خارج نشود . با نزدیک شدن به مهر ماه و آغاز سال تحصیلی این نمایشگاه میتواند خانواده ها را راضی کند و با همکاری دوستان قرار است که اقلام مرغوب بیشتری را وارد غرفه ها کنیم تا جواب گو خانواده ها باشد . وی همچنین ادامه داد : اگر استقبال مردم زیاد بود نمایشگاه را تمدید خواهیم کرد .

عباسی ریاست اداره صنعت معدن تجارت نیز در رابطه با حمایت از تولید کنندگان بومی بیان داشت : از تمامی تولید کنندگان بومی برای شرکت در این نمایشگاه دعوت بعمل آوردیم و برای حمایت از آنها غرفه های رایگان در نظر گرفته شده است . وی همچنین در رابطه با حمایت از مصرف کنندگان گفت :  امتیازی که برای مصرف کنندگان قرار داده ایم قیمت هاست ، که تا سقف 25 درصد نسبت به بازار ارزان تر است .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
سانحه مرگبار برای شهردار شبانکاره دشتستان ،پسر و یکی از همراهان مهندس ندری کشته شدند . . .

نواجنوب:در این حادثه متاسفانه پسر 10ساله شهردار شبانکاره ویکی از همراهان وی دردم کشته شدند ومهندس ندری نیز هم اکنون در بیمارستانی در شیراز در بیهوشی به سر می برد. . .

بر اثر سانحه اتومبیل مهندس ندری شهردار شبانکاره به شدت مجروح شد وپسر و یکی دیگر از همراهان وی کشته شدند ، به گزارش نواجنوب شب گذشته مهندس عزیز اله ندری شهردار پرتلاش وخدوم شبانکاره که در مرخصی تعطیلات به سر می برد عازم یاسوج بود که در نزدیکی یاسوج  به دلیل نامشخصی اتومبیل وی به دره سقوط می کند که پسر 10 ساله وی ویکی از همراهان وی در دم کشته شدند وحال خود وی نیز رضایت بخش نیست ، در تماس تلفنی با دکتر هوشنگ رستم پور مدیرکل شهری وشوراهای استانداری بوشهر که به نمایندگی از طرف مهندس جهانبخش استاندار بوشهر در بیمارستان محل بستری شدن شهردار شبانکاره حضور دارد این مقام مسئول ضمن ابراز تاسف شدید از این حادثه آمادگی مدیریت ارشد استان را جهت هرگونه اقدامی برای درمان شهردار شبانکاره اعلام نمود همچنین  یکی از اعضا شورای شهر شبانکاره که در بیمارستانی در شیراز بر بالین مهندس ندری حضور دارد گفت : شهردار شبانکاره هم اکنون بیهوش است ولی پزشکان در معایناتی که دقایقی پیش از وی به عمل اورده اند اعلام کردند خطر تا حدود زیادی رفع شده است ، لـوری ضمن تسلیت به مهندس ندری شهردار موفق شبانکاره که از فرزندان مال محمود ممسنی می باشند برای ایشان ارزوی شفای عاجل از خداوند متعال دارد.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
پس از بازدید فرماندار از وضعیت عمرانی مسکن مهر جلیلی وعده داد در بهمن ماه سال جاری از این پروژه بهربرداری خواهد شد . . .

در بازدیدی که فرماندار ممسنی از واحدهای مسکن مهر در دست ساخت انجام دادند اظهار نمودند : باید در ساختمانهای مسکن مهر از مصالح با کیفیت و استاندار استفاده شود و هرچه زود تر این خانه ها تحویل متقاضیان گردند . . .

جلیلی معاون مسکن مهر و شهرسازی نیز گفت : این واحدها در زمینی به مساحت 47 هزار متر مربع احداث شده و تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . این واحدها به صورت 4 طبقه و 2 طبقه با زیربنای 110 متر مربع احداث شده و انشاالله تا 22 بهمن سال جاری تحویل متقاضیان خواهد شد به هر واحد مسکونی مهر25 میلیون تومان وام 7 درصد تعلق می گیرد و از متقاضیان 7 میلیون تومان به صورت علی الحساب دریافت شده است . وی همچنین افزود : 11 هکتار زمین دیگر در این شهرستان تفکیک شده که جوابگوی 800 متقاضی خواهد بود.

خبرنگار: جواد خداپرست[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
آهنگ جدید , فوق العاده زیبا و شنیدنی پدرام فرامرزی . . .

,:::آهنگ تقاص از دومین آهنگ آلبوم آرامش:::,

آهنگساز : دانیال خاکیان

( پخش اختصاصی از سایت لوری )

لینک دانلود :

دانلود[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
parnian.in :اتفاق درد ناکی که در بازی تیم فوتبال گهر شهرداری درود و ذوب آهن در ورزشگاه انقلاب کرج  رخ داد . . .

امروز برای تماشای بازی گهر و ذوب آهن به ورزشگاه انقلاب کرج رفتم ولی متأسفانه نیمه دوم رسیدم ، وقتی می خواستیم وارد ورزشگاه شویم گفتند که باید بلیط بگیرید بعد از مراجعه به باجه بلیط فروشی فروشنده بلیط اذعان کردند که بلیط نداریم و الان نیمه ی دوم هست و ورزشگاه خالی و  باید بدون بلیط وارد شوید ، وقتی که دوباره خواستیم واردشویم اجازه ندادند و گفتند باید بلیط بگیرید ، ما بلاتکلیف ماندیم که بلیط بگیریم یا نه ؟

یک پدر به همراه پسر ۴ ساله اش که برای مشاهده بازی به ورزشگاه آمده بودند برای لحظه ای با اجازه مأمورین از محوطه ورزشگاه برای خرید خارج شدند ، ولی موقع برگشتن همان مأمورین یگان ویژه اجازه ندادند آن پدر به همراه پسر ۴ ساله اش  وارد ورزشگاه شوند ( مأمورینی که کاملا مشخص بود بچه شمال هستند) وقتی آن پدر اعتراض کرد در کمال نا باوری مأمورین وی را به داخل محوطه کشاندن و جلوی چشمان بچه ۴ ساله اش او را با باتوم به صورت وحشیانه و بی رحم  می زدند انگار که این مأمورین را از جنگل های وحشی استرالیا به این ورزشگاه آوده بودند و بویی از انسانیت نبرده اند ، با مشاهده این صحنه به آن مأمورین اعتراض کردم ولی متأسفانه خود بنده را هم بهبه زور به  داخل محوطه کشاندند  و با باتوم تا توانستن مرا هم زدند که آثار آن در دستان و کمرم و حتی یکی از ضربه ها هم به گردنم اصابت کرده وجود دارد ، وقتی فرمانده آنان  آمد آن مأمورین به دروغ گفتند ایشان جو را متشنج کرده و با ما درگیر شده است ، دیدم می خواهند برای بنده صورتجلسه تنظیم کنند و پاپوش های دروغین (پاپوش هایی که دیگر تکراری شده است ، مأمورینی که خود متخلف هستند و برای فرار از جرمی که مرتکب شده اند به اینگونه صورتجلسه ها متوسل می شوند قصد تبرئه کردن خودشان از جرمی که مرتکب شده بودند داشته ) و بنده با تهدید آنها مبنی بر جرمی که مرتکب شده اند وشکایت به مقامات بالاتر و بازرسی آن ارگان توانستم از این مخمسه ای که می خواستند  برای بنده درست کنند خارج شوم .…

بعد از صحبت کردن با فرمانده آن مأمورین متوجه شدم تمامی آن مأمورین شمالی بوده و اغده های درگیری که در بازی اول با انزلیچی ها در درونشان باقی مانده بود lمی خواستند تخلیه کنند .

متأسفم برای این ارگان که نیروهای استخدام و به کارگیری می کند که عده ای از آن ها دارای بیماری های روانی می باشند …

آن بچه ی ۴ ساله تا آخر زندگی اش صحنه کتک خوردن پدرش توسط آقا پلیس ها را فراموش نمی کند آن هم پدری که هیچ جرمی مرتکب نشده بود و آن پسر بچه دبگر به هیچ عنوان به آقا پلیس های جامعه ی ما به چشم یک انسان خوب و پاک نگاه نمی کند .

ضمناً اگر آن پدر جرمی هم مرتکب شده باشد مرجع رسیدگی به آن دادسرا  و قاضی محکمه می باشد نه چند مامور که حتی نوشتن نام خود را هم بلد نیستند و دادگاه های صحرایی برای خودشان راه می اندازند ، اینگونه اقدامات آن هم توسط نیروهایی که خود مجری قانون و ایجاد نظم هستن نشان از ضعف ارگان بزرگی چون نیروی انتظامی می باشد و به هیچ وجه قابل توجیه نیست .

و متأسفانه وقتی ما میزبان هستیم کاملا احساس غربت می کنیم چرا که حتی در این شرایط سخت نداشتن ورزشگاه ، حتی یکی از مسئولین تیم گهر هم در آنجا حضور نداشت و به درد تماشاگران پشت نرده های ورودی ورزشگاه خالی از تماشاگر برسد .

از تمامی وبلاگ نویسان عزیز خواهش می کنم این پست را با ذکر منبع در وبلاگ های خود قرار دهند تا شاید و باز هم می گویم شاید شاهد مشاهده اینگونه اتفاقات در یک کشوری که در آن دموکراسی و قانون مداری و حقوق شهروندی در قوانین مدون آن مشاهد می شود نباشیم . پرنیان[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

ممسني بزرگممسنی1:از هفته ي پنجم ليگ برتر فوتبال كشور تيم فوتبال گهر شهرداري دورود  امشب موفق شد تيم ذوب آهن اصفهان را شكست دهد تا نخستين برد تاريخ اين تيم در اولين حضورش در ليگ برتر ثبت شود.دقايقي قبل و در وزرشگاه انقلاب كرج تيم گهر شهرداري دورود ميزبان تيم ذوب آهن اصفهان بود و موفق شد با تك گل آرمان قاسمي در دقيقه 52  به اولين برد خود دست يابد و موجي از شادي را در بين هواداران اين تيم محبوب لرها بوجود بياورد . . .

 

.تيم گهر كه نماينده قوم لر در ليگ برتر هست با مهدي تاتار كم كم به روزهاي اوج نزديك ميشود و اميد است در سايه حمايت مسولين  و همت بازيكنان تيم محبوب لرها بتواند روزهاي خوشي را در ليگ برتر سپري كند . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
تودیع و معارفه ای بدون حضور خبرنگاران . . .

مطلع شدیم در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی تغییراتی رخ داده است و امروز صبح مراسم تودیع و معارفه برگزار شده است این اقدام آنچنان ناگهانی بوده است که هیچ کدام از خبرنگاران شهرستان مطلع نشده بودند . . .اما با تماسی که با دوستان و مدیریت جهاد کشاورزی برقرار نمودیم از این جلسه با خبر شدیم . . .

مراسم تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی برگزار شد . . .

ابتدای جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد . . .

آئین تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی با حضور مسئولین سازمان جهادکشاورزی استان فارس ، و فرماندار شهرستان و پرسنل جهاد کشاورزی ممسنی و رستم در سالن این اداره برگزار گردید و مهندس علی چوبینه مديريت خدوم و پرتوان جهاد کشاورزی ممسني توديع شد تا آقای سالاری به مدت چهار سال مديريت اين اداره را عهده دار شود . . .

در ابتدای این مراسم چوبینه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی ضمن تشکر از مسئولین و کارکنان جهاد کشاورزی خلاصه ای از عملکرد این اداره در مدت زمان مدیریت خود را برای حاضرین بیان نمود که از جمله آن می توان به تحویل اسناد مالی به عنوان اولین شهرستان استان فارس بالغ بر 107 میلیارد تومان به استان اشاره نمود . و از همکاران خود خواست که همچنان برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم فهیم ممسنی با جناب آقای سالاری همکاری نمایند . . .

سپس قائم مقام جهاد کشاورزی استان از مدیریت جهاد کشاورزی ممسنی در طول این مدت تقدیر ویژه نمود و افزود قطعاً از پتانسیل و تجارب جناب مهندس چوبینه در استان در یک پست مدیریتی استفاده خواهیم نمود . . . و برای جناب آقای سالاری آرزوی توفیق نمود . . .

در ادامه فرماندار و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان از مدیریت شایسته چوبینه تقدیر نموده و برای ایشان آرزوی توفیق نمودند . . .

مقتضی است که جناب آقای سالاری دارای مدرک کارشناسی دامپروری می باشد . . .

منبع : www.Loori.ir[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

زمین لرزه دیروز چهارشنبه نورآباد فارس را لرزاند . . .

به گزارش شبکه لرزه نگاری شیراز وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمین لرزه ای به بزرگی 3 و 4 دهم ریشتر ساعت 15 و 56 دقیقه و 45 ثانیه امروز 23 کیلومتری نورآباد فارس را لرزاند .

شهرستان نورآباد 150 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

کجایی مرادی که یادت به خیر

و اما موج جدیدی دیگر از عزل و نصب ها از فردا پنج شنبه با حضور نماینده در شهرستان

و این بار

تودیع و معارفه مدیریت جهاد کشاورزی و طبق معمول جایگزین مردی دیگر از خطه ی بارسالار به جای رئیس فعلی . . .

با ما باشید

احبار تکمیلی بزودی از همین سایت . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
ممسني بزرگ ممسنی بزرگ:پیکر پاک شهید "گروهبان یکم نجف شوری" مامور نیروی انتظامی فارس تشییع شد.مراسم تشییع پیکر این مامور نیروی انتظامی استان فارس ظهر سه شنبه از حرم مطهر شاهچراغ(ع) با حضور مسئولان استان فارس آغاز شد. شهید نجف شوری نیمه شب دوشنبه طی درگیری با اشرار مسلح در فارس به درجه رفیع شهادت نائل شد . . .

در این درگیری شرور سابقه داری که از مدتها قبل به اتهام سرقت مسلحانه، آدم ربایی و.... تحت تعقیب پلیس بود به هلاکت رسید . . .

پیکر شهید "گروهبان یکم نجف شوری"در زادگاهش  بخش ماهور شهرستان نورآباد ممسنی به خاک سپرده شد . . .

ادامه متن و عکس ها در ادامه مطلب:
ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

بحث تغییر گسترده ی مدیران در فضای جامعه ممسنی و رستم به اخبار روز و پر طرفدار تبدیل شده است و چند روزی است که از عزل و نصب ها خبری نیست . . .

لازم به گفتن نیست که این رویه به یک رویه ی غیر قابل تغییر تبدیل شده و این امر یکی از مطالبات جدی  هواردارن کاندیدایی است که به مجلس راه پیدا کرده . . . نگاه همه جانبه به موضوع تغییر مدیران و این که آیا نماینده حق دخالت در عزل و نصب ها را دارند و آیا تغییر گسترده ی مدیران خوب است یا خیر مجال گسترده ای می طلبد که در این مقاله نمی گنجد اما در این خصوص توجه به چند امر لازم و ضروری است :

وجه اول : بدون شک فشار به نماینده برای تغییر مدیران و یا تلاش وی برای انتصاب افرادی خاص ( بدون توجه به شایسته سالاری و صرفا براساس نزدیکی به نماینده و هواداران ) دخالت هواداران نزدیک در امور نماینده محسوب شده و این امر مورد پسند جامعه ی قانون مدار بویژه افرادی که خود قانون گزار هستند نخواهد بود .

وجه دوم : متاسفانه تن دادن مسئولان اجرایی کشور ( وزیر ، استاندار و مدیران کل ) به درخواست نماینده در تغییر مدیران ، برای جلب نظر آنان ، به یک رویه ی ناپسند تبدیل شده و معمولا وزرا برای مصون ماندن از سؤال و استیضاح و استانداران و مدیران کل برای جلوگیری از فشار برای تغییر خودشان ، درخواست های نمایندگان را برای ایجاد تغییرات اجابت می کنند و متاسفانه بخشی از این تغییرات هم با به کار گماری افرادی از جریان حامی نماینده خاتمه می یابد و کمتر به شایسته سالاری توجه می گردد . . .

وجه سوم: نکته ی دیگر این که : بر فرض مثال یکی از علل رویگردانی مردم از برخی خدمات نمایندگان قبلی و توجه به نماینده جدید این است که ممکن است آن نمایندگان و مسئولان اجرایی قبلی شهرستان نتوانسته اند خدمت رسانی شایسته ای داشته باشند و یا نتواسته اند با مردم به همزبانی مشترک دست یابند و به همین خاطر مشمول تغییر شده اند و از این رهگذر شاید به نماینده ی جدید بتوان حق داد که با رایزنی های خود زمینه ی تغییر مدیران را فراهم آورد . البته شاید بتوان تلاش برای تغییر مدیران را به عنوان یکی از اهرم های نماینده در اِعمال نظارت بدون توجه به طایفه سالاری و هم قبیله ای بودن شخص مطرح کرد . ذکر این نکته حائز اهمیت است که متاسفانه در شهرستان های ممسنی و رستم اگر نماینده بزرگترین خدمات را هم برای مردم شهر انجام دهد همین که به یک درخواست شخصی بر فرض مثال بردن فرزند کسی برای امرار و معاش زندگی در یک اداره دولتی و یا خصوصی که از وظایف نمایندگی نیست توسط نماینده برآورده نشود و یا جزئی ترین مسأله مثلاً پاسخ ندادن به تماس تلفنی یکی از همشهریان به هر دلیلی ، آن فرد از آن لحظه در تلاش است که چهره مخربی از نماینده نشان دهد *مخاطب شخص خاصی نیست*

وجه چهارم : ناگفته پیداست که نماینده ی جدید نیز نباید کسانی را به مدیریت ادارات و فرمانداری ها برگزیند که صرفا در انتخابات او را یاری کرده اند و فقط فرمانبردار او هستند بلکه او باید زمینه ی انتصاب کسانی را برای مدیریت فراهم آورد که ضمن تعامل با نماینده ، برای جلب رضایت خدا و جلب نظر مردم کار شایسته و بایسته و کارشناسانه انجام دهند . امیدواریم در عزل و نصب های بعدی به این مهم بیشتر توجه شود . . .

وجه پنجم : نکته ی آخر این که فرمانداران و مدیرانی که به جای مدیران و فرمانداران سابق منصوب خواهند شد بدانند که عزت و ذلت دست خداست و طول دوره ی خدمت کوتاه . . .  از آیینه ی عبرت چراغی برای راه آینده برگیرید و مبادا شما نیز همه ی فکر و ذکرتان راضی کردن یک شخص باشد . علاوه بر تعامل که توصیه ی همیشگی بزرگان دین است بر عهد خدمتگزاری بر مردم استوار باشید و بدانید که : ان تنصر الله ینصرکم . . .

برقرار بیت و لر . . . محمدرضا چوبینه[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

اولین جلسه کار گروه بررسی مشکلات کشاورزی ممسنی با حضور دکتر شفیعی نماینده ممسنی و رستم و مسولان ممسنی تشکیل شد . . .

اجرای سد پارسیان از طرح های پیگیری و اجرایی شده توسط مرادی نماینده سابق شهرستان تحولی در رونق کشاورزی شهرستان های ممسنی و رستم . . .

در ابتدای جلسه مهندس علی چوبینه مدیریت جهاد کشاورزی ممسنی افزود : ممسنی از نظر تولیدات کشاورزی ، دامی ، باغی ، یکی از قطب های مهم فارس می باشد بطوریکه 18000 هکتار باغ انگوری ، 8 مزرعه تولید ماهی ، گوشت قرمز علاوه بر مصرف داخلی شهرستان به دیگر استانها عرضه می شود و همچنین ماهی قزل آلا به شیراز و تهران عرضه می گردد وی در ادامه افزود مشکلات کشاورزی و نبود کارخانجات تبدیلی ، کمبود آب کشاورزی باعث گردیده کشاورزان با رغبت به این شغل راضی نباشند . در ادامه دکتر شفیعی افزود با توجه به شعار سال توسط مقام معظم رهبری در این سال باید مشکلات اساسی کشاورزان حل شود همچنین افزود تمام تلاشها باید در ادامه روند اجرایی شدن سد پارسیان که کلنگ زنی آن توسط جتاب آقای عبدالرضا مرادی صورت گرفت و همچنین کارخانجات تبدیلی محقق شود وی همچنین بیان کرد کشاورزان ممسنی و رستم در این سال های کم بارشی ضررهای زیادی متحمل شدند که با اجرایی شدن این سد 20 هزار هکتار زمین به زیر کشت برنج و گندم آبی خواهد رفت وی از تمام ادارات ممسنی خواست سرمایه گذاران بخش خصوصی را حمایت کنند تا مساله اشتغال زایی و ایجاد کارخانجات تبدیلی حل گردد .

وی در پایان افزود با اتحاد خوبی که مجمع نمایندگان فارس دارند تحولات خاصی از نظر اقتصادی در این استان انجام خواهد گرفت .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
بعد از دانشگاه پيام نور ، اين بار ضیافت افطاری در دانشگاه آزاد ممسنی . . .

کو گوش شنوا

قبلاً در مورد سنت زشتی که در بین مسئولین شهرستان رواج یافته است و مسئولین فقط به دیگر مسئولین افطاری می دهند بحث کردیم و گفتیم که در این ضیافت ها همه هستند بجز آنهایی که باید باشند . . .

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی دست همه ی مسئولین شهرستان را از پشت بسته است یک روز اساتید یک روز معتمدین و یک روز . . . مهمان افطاری دانشگاه هستند به اساتید دانشگاه افطاری دادن قبول ولی معتمدین شهرستان را چه به دانشگاه آزاد اصلا از کجا تشخیص داده شد که اینها معتمدین شهرستانند بیشتر بوی سیاست بازی می دهد تا یک کار فرهنگی . . .

بخور بخور خوبی به راه افتاده است نه میزبان مشخص است نه میهمان . . . خب یک شب دور هم بودیم و خوردیم و بردیم . که چه ؟ چه دردی از درد ممسنی را حل کرد ؟

در آخر چند آمار از ممسنی شما خود به یک نحوی ربطش دهید به این یاداشت :

تعداد دانشجویان بی بضاعت که کمیته امداد از آنها حمایت می کند :  480

نفر که 181 نفر آنها دانشگاه آزادی و 267 نفر آنها پیام نوری و مابقی دانشجویان دانشگاه های دولتی و شبانه هستند . 11 دانشجوی ممسنی نیز جز ایتام شهرستان هستند ! ! ![ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
شماره هشتم ماهنامه نورباران از روز چهارشنبه در دکه‌ها و کیوسک های های مطبوعاتی شهرستان ممسنی و رستم قابل تهیه می باشد .

آنچه در این شماره می خوانید :

نامه سرگشاده به نماینده شهرستان های ممسنی و رستم: جناب آقای دکتر آیا شهرستان ممسنی در چند دهه‌ی گذشته غیر از پاک کردن صورت مسئله (جابجایی نیروها) اقدام چشمگیری انجام داده‌است ؟

مصاحبه با ملا گرگعلی صادقی نویسنده کتاب "ممسنی دشتی پر از نون تشتی پر از خون": چرا مردم ممسنی این همه زخم در بدن دارند اما آه نمی‌گویند .

سیدیداله تقوی از شهرستان رستم حائز مقام در ششمین جشنواره منطقه‌ای شعر "تمداربیت" چهارمحال بختیاری شد .

طایفه گرایی  جای شایسته سالاری را گرفته است.

از سنگ صدا درآمد، از مجلس کاری برنیامد !

پشت گوش بعضی مسئولان پهن  است .

دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها قانونی است یا غیرقانونی ؟

امتیاز ویژه‌ی  شهرستان ممسنی جهت ساخت "سیلو" و عدم توجه مسئولین به این ظرفیت بالقوه .

دكتر ضرغام صادقی عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر كشور شد .

دیدار هیات مدیره کانون سردفتران با عبدالرضا مرادی  "مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین الملل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور"

احمد خاکیان :  امیدوارم با انتشار اثر جدید بتوانم روحیه‌ای مضاعف برای بازگشت به عرصه فرهنگ بدست بیاورم .

ایرج عزیزی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه شد .

اهدای اعضای یک بیمار مرگ مغزی از نورآباد ممسنی در بیمارستان نمازی .

حرف‌های ناگفته بسیار است . . . و مطالب مفيد ديگر . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
همشهريان گرامي در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و وضعيت هشدار هواي شهرستان و این سۆال در پیش رو که در این ماه چگونه تغذیه کنیم که پس از پایان رمضان و سپری شدن دوران روزه‌داری ، بتوانیم سلامت خود را هر چه بیشتر حفظ نماییم . این مسئله به خصوص در مورد دختران و پسران نوجوان اهمیت بیشتری دارد .

همانگونه كه مستحضريد در چند روز اخير در شهرستان چند مورد فوتي مربوط به روزه داران ، كه بر اثر كاهش فشار خون جان به جان آفرين تسليم نموده اند گزارش شده است . . .

لازم ميدانيم نكاتي را راجع به عدم اختلالات در سلامت و وضعيت هشدار هواي ممسني خدمت همشهريان بخصوص روزه داران گرامي عرض نماييم .

 
1- کمبود مصرف میوه ، سبزی و سالاد

از جمله مشکلات تغذیه‌ای در ماه رمضان ، کمبود مصرف سبزی‌ها و میوه‌های تازه و سالاد است . معمولاً نوجوانان ترجیح می‌دهند با غذای خود ، نوشابه‌های گازدار استفاده کنند که این امر نه تنها برایشان مفید نیست ، بلکه زیان‌های زیادی نیز در بردارد .

از اشکالات مهم نخوردن سبزی‌ها و میوه‌های تازه این است که ویتامین و مواد معدنی به میزان کافی به بدن نمی‌رسد و در نتیجه عوارضی از قبیل کاهش مقاومت در برابر بیماری‌ها ، یبوست ، ریزش مو و اختلالات بی‌شمار دیگری که بخصوص سلامت دختران و پسران نوجوان را به خطر می‌اندازد، بروز می‌کند.

2- نخوردن سحری

چنانچه وعده سحری از برنامه غذایی ماه رمضان حذف شود به علت گرسنه ماندن شخص در زمانی طولانی ، مشکل کاهش قند خون پیش می‌آید که پیامد آن ، عوارض عصبی از قبیل احساس خستگی و کوفتگی ، بی‌حوصلگــــی ، عصبانیــت ، پرخاشــگری ، افسردگی ، سردرد و سرگیجه می‌باشد .

علاوه بر آن نخوردن سحری و گرسنه ماندن به مدت طولانی موجب احساس تشنگی ، گرسنگی و بی‌طاقتی در برابر روزه و در نتیجه عدم موفقیت در روزه‌داری می‌شود ، بنابراین وعده سحری از اهمیت خاصی برخوردار است و هرگز نباید از برنامه غذایی ماه رمضان حذف شود . *2مورد مرگ در شهرستان بدليل عدم رعايت اين مورد داشته ايم*

و همچنين :

 
3- شروع افطار با آب سرد

4- افطار کردن با غذای سنگین و مفصل

5- افراط در مصرف مواد شیرین در وعده افطار

6- ریزه‌خواری در فاصله بین افطار و شام

و در آخر :

چند توصیه تغذیه‌ای

* وعده سحری هرگز فراموش نشود .

* در وعده سحری نباید در مصرف گوشت ، نمک و چای افراط شود ، زیرا موجب تشنگی در طول روز خواهد شد .

* مصرف مقدار کافی آب (6 تا 8 لیوان) در فاصله افطار تا سحری ضروری است .

* مصرف سبزی‌ها و میوه‌های کافی و سالاد با آب لیموترش تازه و روغن زیتون جهت حفظ سلامت ، پیشگیری از یبوست ، افزایش مقاومت بدن و پیشگیری از خستگی ، ضعف و سستی برای دختران نوجوان مفید است .

* از افراط در مصرف زولبیا و بامیه و . . . پرهیز شود .

* به جای شیرینی و مواد حاوی شکر، بهتر است انرژی مورد نیاز دختران نوجوان از مواد نشاسته‌ای به میزان متعادل دریافت گردد.

* بهتر است وعده افطار را با آب ولرم ، چای ، شیر با کمی عسل یا خرما و مقداری نان و پنیر کم نمک و ترجیحاً یک تا دو عدد گردو آغاز کنند .

با رعایت نکات فوق می‌توان مطمئن بود که همشهريان عزیز ماه رمضان و ایام روزه‌داری را با موفقیت به پایان رسانده و از سلامت کامل برخوردار خواهند بود .

محمدرضا چوبينه[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
ديدار دكتر شفيعي با كاركنان جهاد كشاورزي شهرستان ممسني . . .

http://vakil9.persiangig.com/image/axhaye%20dr/DSC02586.JPG

دكتر شفيعي نماينده شهرستان هاي ممسني و رستم با كاركنان جهاد كشاورزي ممسني ديدار نمودند . در اين ديدار ابتدا مهندس چوبينه مدير جهاد كشاورزي شهرستان ضمن تقدير و تشكر از حاضرين در جلسه ، گزارشي از عملكرد مديريت جهاد كشاورزي شهرستان در زمينه هاي زراعت ، آموزش و ترويج ، حفظ نباتات ، شيلات ، امور دام ، آب و خاك ، مكانيزاسيون ، باغباني ، نظام صنفي ، كارهاي كشاورزي ، امور مالي و اداري و مشكلات نهاده هاي كشاورزي بخصوص كودهاي شيميايي بيان كردند . در ادامه دكتر شفيعي نماينده شهرستانهاي ممسني و رستم در مجلس شوراي اسلامي ، ضمن تقدير و تشكر از اقدامات مديريت جهاد كشاورزي ، عنوان نمودند جهاد كشاورزي يك نهاد مردمي است كه نقش مهمي را در زمينه ي كشاورزي داشته است . ايشان از كاركنان خواستند كه در جهت خدمت به ارباب رجوع برآيند و به گونه اي خدمت كنند كه مشكلي در اين راستا به وجود نيايد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
روز به روز  شهرستان  و بویژه شهر نورآباد شاهد افزایش تعداد خودرو است که  باتوجه به عدم وجود پارکینگ مناسب در شهر چهره ای نا زیبا و نیز ترافیک نامنطم در خیابان های اصلی و فرعی بازار نورآباد بوجود آمده است.


به گزارش نور آنلاین در انتهای بازار نورآباد پارکینگ شریعتی قرار گرفته که چندان وضعیت مناسبی ندارد این پارکینگ که نه امنیت مناسبی دارد نه جایگاه مناسبی از خودرو ها به صورت ساعتی هزینه دریافت می کند که جای بحث دارد که پارک کردن خودرو زیر آفتاب و در جایی بدون حصار و بدون داشتن یک نگهبان حداقل با سابقه  هزینه دارد. این نکته که پارکینگ شریعتی خصوصی است قبول! اما باید فاکتور های اولیه یک پارکینگ استاندارد یا حداقل مناسب را رعایت کند .

امیدواریم با درایت مسئولین شهر جایگاه مناسب و در خور مردم ممسنی ایجاد شود تا دیگر شاهد ترافیک های سنگین خیابان های فرعی بازار نباشیم . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مراسم افطاری ویژه مسئولین شهرستان در  دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی . . .

اختصاصي نورآنلاين :با ریاست جدید پیام نور دکتر غفاری پور مسئولین و رؤسای ادارات و نهاد های شهرستان مهمان ضیافت افطاری بودند .

اما نکته اینجاست ضیافت افطاری از جیب چه کسی ؟ ؟ ؟

ریخت و پاش با پول . . . !

ما قبول داریم افطاری دادن یک سنت حسنه و مورد رضایت پروردگار است مانند افطاری دادن به ایتام ، افطاری دادن در مناطق محروم شهرستان و یا برگزاری یک ضیافت افطاری باشکوه در بین بی بضاعتان ، بیماران ، فقرا و مستمندان . . .

اما آیا این افطاری مسئولین شهرستان نیز پسندیده است ؟ سفره‌ ای تجملاتی ، بدون هیچ نسبتی به سیره ائمه ، با مهمانانی آنچنانی و بدون حضور مستمندی ! ! !

در حالی که توقع می رفت فعالیت های ابتدایی ریاست دانشگاه در راستای دانشگاه و دانشجو باشد به کام مسئولین شد .

ای کاش این ضیافت به ضیافتی زیبا تبدیل می شد و در جمع نیازمندان به اجرا در می آمد ؟  آقای نماینده اي كه عزل و نصب هايتان آنچنان هم محلي و سرعتي بوده كه به گوش مسئولين كشوري هم رسيده است و ریاست محترم دانشگاه پیام نور آیا شما از میزان محرومیت و فقر مردم شهرستان اطلاع ندارید ؟  ریاست محترم دانشگاه  دانشجویانی داریم که از مناطق دور دست و محروم شهرستان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و توانایی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند !

میزبان مهمانی با شکوه برای دور هم بودن

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-3483.jpg

برپایی دور همی کار پسندیده نماز مغرب و عشاء

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-3476.jpg

صرف دور همی افطاری از جیب بیت المال

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-3523.jpg

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-3521.jpg

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-3513.jpg

و نتایج پایان دور هم بودن

یعنی 1 بر صفر مردم خوردند (باختند)

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-3516.jpg[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
اداره ثبت احوال شهرستان رستم  به بهره برداری رسید .

خداپرست خبرنگار نورآنلاین گزارش داد :
رئیس اداره ثبت احوال رستم گفت : شهروندان می توانند برای دریافت شناسنامه نوزاد ، کارت ملی ، تعویض شناسنامه بزرگسالان ، ثبت وقایع وفات به این اداره مراجعه کنند .
 این شهرستان با داشتن 60000 نفر جمعیت تاکنون بدون اداره ثبت احوال بوده است و پیش از این مردم این شهرستان به اداره ثبت احوال ممسنی مراجعه می کردند.
اداره ثبت احوال رستم در محل کمربندی مصیری روبروی آزمایشگاه مرکزی مدارس  قرار دارد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در شیراز به 2 بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید .مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان فارس گفت : کلیه شادروان زری دارابی 50 ساله ساکن ممسنی به بیمار کلیوی 50 ساله ساکن لارستان و کبد وی به بیمار کبدی 54 ساله اهوازی اهدا شد .

آقای معینی افزود : این مرحوم براثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود .
عمل پیوند صبح امروز در بیمارستان نمازی شیراز انجام شد .

روحش شاد و يادش گرامي . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

شش میلیارد و دویست میلیون تومان بودجه به ممسنی اختصاص داده شده است .

خداپرست خبرنگار نورآنلاین گزارش داد:
دکتر حبیبی کارشناس بودجه استانداری فارس در جلسه کمیته برنامه ریزی و بودجه شهرستان ممسنی گفت : امسال بودجه عمرانی ممسنی شش میلیارد دویست میلیون تومان میباشد که نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد داشته است .
سرپرست فرماندار ممسنی گفت : درتقسیم بودجه اولویت با طرح های نیمه تمام از جمله راههای عشایری و راهسازی است .
توکلی گفت : اداره راه وترابری با یک میلیارد و 817 میلیون تومان بیشترین بودجه و کتابخانه عمومی و کانون پرورش فکری کودکان هر کدام با یک میلیون تومان کمترین بودجه این شهرستان را به خود اختصاص داده اند .
بودجه ممسنی در سال گذ شته پنج میلیارد ودویست میلیون تومان بوده است .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
خبرنگار:خداپرست

کشت ذرت در چهار هزار هکتار ا ز اراضی ممسنی شروع شد .

سطح زیر کشت ذرت در ممسنی نسبت به سال گذشته 20در صد افزایش افزایش داشته است .

نور:کارشناس کشت جهاد کشاورزی ممسنی علت این افزایش را بارندگی و مکانیزه شدن آبیاری عنوان کرد و ضمن تشكر از مهندس چوبينه مديريت توانمند اين اداره گفت : کشت ذرت دانه ای چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به صورت میکانیزه و ابیاری قطره ای آغاز شده است .
مهندس ایزدی تصریح کرد : برای کشت ذرت از ارقام 704 وهیبرید استفاده شده و و پیش بینی می شود که بیش از 30 هزار تن ذرت از این اراضی برداشت شود .
هزینه کشت هر هکتار ذرت بیش از 400 هزار تومان است  .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

و اما . . . !

تغييرات همچنان ادامه دارد . . .

آقای شفیعی مگر شما نبوديد كه در ايام انتخابات در بروشورهاي تبليغاتي و مجالس می گفتيد نماینده ای که در تهران کاری نمی تواند انجام بدهد و نمایندگان بزرگ هم تحویلش نمی گیرند و عملاً سر در گم می باشند بر می گردد شهرستان و رئيس عوض می کند حال احساس نميكنيد كه جريان برعكس شده است بطوريكه كه مسئولين شما همه و همه از يك منطقه ممسني مي باشد . . . صدای ضبط شده شما هم موجود است در آن جلسه اي كه اعلام فرموديد صداي بنده را ضبط نماييد . . .

جلسه معارفه رئیس جدید دانشگاه پیام نور واحد مصیری رستم امروز چهارشنبه برگزار شد . . .

ممسني1جلسه راس ساعت 8:30 صبح در سالن  فرمانداری شهرستان رستم  و با حضور دکتر سعید مظلومیان رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس - مهدی علیپور فرماندار رستم - دکترغفارپور رئیس جدید دانشگاه پیام نور ممسنی - نادر گودرزی رئیس سابق دانشگاه رستم و دکتر شاهین رضایی رئیس جدید دانشگاه و کارکنان دانشگاه و تعدادی از دانشجوان پیام نور رستم با تلاوت کلام الله مجید توسط اژدری معاون فرمانداری آغاز شد . . .

در ابتدای جلسه دکتر مظلومیان  رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس به تشریح وضعیت علمی و فرهنگی دانشگاه پیام نور پرداخت سپس نادر گودرزی به تشریح عملکرد 3 ساله ی خود و گلایه هایی از مدیران شهرستان پرداخت . علیپور فرماندار رستم نیز با مهم خواندن جایگاه دانشگاه پیام نور رستم برای مسولین شهرستان جایگاه علم را در بین مردم شهرستان رستم تشریح کردند و خواستار توجه بیشتر مسولین استان به این دانشگاه شدند  نادر گودرزی اولین رئیس دانشگاه پیام نور رستم بود که در سال 88 با 100 دانشجو فعالیتش را شروع کرد شاهین رضایی دانشجوی مقطع دکتری و وکیل پایه 1 دادگستری  متولد 1356 در یاسوج مي باشد . . .

در پایان نیز به رسم یادبود از طرف فرماندار رستم - رئیس دانشگاه پیام نور فارس و رئیس آموزش و پرورش رستم لوح تقدیری به پاس زحمات آقای گودرزی به وی اهدا شد و حکم ریاست دکتر شاهین رضایی از سوی اژدری معاونت فرمانداری رستم برای وی قرائت شد . . .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
انتقاد شدید امام جمعه ممسنی از استاندار و مسئولین شهرستان و استان . . .

در حاشیه های مراسم معارفه فرماندار جدید ممسنی که با حضور مسئولین استان از جمله فیروزآبادی معاونت سیاسی امنیتی استان بود شاهد گلایه های امام جمعه شهرستان از وضعیت و محرمیت و توجه نداشتن مسئولین به این منطقه بود . . .

نورانلاين:حجت الاسلام مهدی رحمانی از استاندار و مسئولین خواست تا پاسخگوی فرمان بر زمین مانده رهبری نسبت به شهرستان ممسنی باشند و بیان کرد :

مقام معظم رهبری وارد این شهر که شدند فرمودند چیزی که مرا رنج می دهد محرومیت این منطقه است حال سوال من این است آیا بعد از سخن آقا تا کنون به تبعیت از آقا و امر ولایت صرف جهت این که آقا فرموده اند من رنج می کشم به خاطر محرومیت این شهر و دولت باید اقدامات جدی و ویژه ای صورت دهد چه کرده اید و چه کار ویژه ای انجام داده اید ؟

این سئوال من است استاندار جواب بدهد! مسئولین جواب بدهند !

آیا باید اینگونه باشد  در مقام سخن و سخنوری بگویم ما سرباز ولایتیم و در عمل اینگونه ؟

به من بگو معنی کلمه رنج را تو می فهمی ؟ چه کرده ای در ستودن رنج دل رهبر ؟

بیا اینجا و به من بگو! من برای پاسخ به امام جمعه آمده ام و حرفی برای گفتن دارم! بیا گزارش بده و بگو من در مقابل رهبری سربلندم و بگو مقام معظم رهبری ما شنیدیم و اطاعت کردیم و این اقدامات را به طور ویژه انجام دادیم .

من چهره شهر را که می بینم احساس کمبود می کنم چندین روستا های ما مشکل آب دارند مثل صحرای بید مثل رود شیر و . . .

آقای گنجه ای فرماندار سابق وقتی وارد این منطقه آب بخشون می شوید وضعیت مردم خوب است ؟

حرف من این است در این شهرستان باید توجه بیشتری می شد باید عنایت بیشتری می شد باید خدمات بیستری می شد و نشد! اگر تمام روزنامه های کشور بنویسند من شجاعانه در تمام روزنامه ها و دادگاه ها می گویم نشد ! ! !

اقداماتی شد خدماتی صورت گرفت من آنها را می بینم و بخاطر آنها تشکر می کنم اما آیا این ها لبیک به فرمان رهبری بود بنده عرض می کنم کافی نبود رضایت بخش نبود و توجه ویژه به شهرستان ما نشد . وظیفه دولت مردان و مسئولین است که نگاه ویژه ای داشته باشند و این مردم را بهتر ببینند . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
بدونيت وي وبلاگ

لرم لر بیدنم سیم افتخاره
محاله دس وش وردارم محاله
لرُم لر غيرتي دارم خدايي
كه فرهاد زمونم كم اياره
ده چوبینه تو بس نی لر نوازیت
عزیزل قصه ی لر موندگاره
این سایت به عاشقان فرهنگ لر تقدیم می گردد . . .
محمدرضا چوبینه
www.Loori.ir
بک لينک