کنید نـــورآبـــاد مـــمـــســـنـــی

نـــورآبـــاد مـــمـــســـنـــی
اولــــیــــن و برزگترین سایت جامع شهرستان های ممسنی و رستم 
سايت قوم لر
لينک همدرنگل

غضنفر علیجانی” را اکثرا خوب می شناسیم و ساعت ها با طنز گاها تلخش در روزهایی که خندیدن سخت بود، بهترین خاطراتمان را رقم زده ایم.

پای صحبت غضنفر نشستن لذتی دارد که بی شک هر کسی دوست دارد دمی در کنار این مرد بذله گو بنشیند، در آستانه انتشار “غضنفر ۵″ و به همین بهانه خواستیم پای دردل های صاحب این اثر بنشینیم و” احمد خاکیان ” که کمتر تمایل به رسانه ای شدن دارد، به گرمی و با گشاده رویی درخواستمان را پذیرفت.

خالق چهار اثر “غضنفر علیجانی” که این روزها در تدارک راهی کردن پنجمین سری از این مجموعه به بازار است، حرف های شنیدنی و دردل های زیادی دارد. از ضرر وزیان فراوان اثر قبلی و کپی غیرمجاز غضنفر گرفته تا خاک خوردن اثر جدیدش که بواسطه نداشتن پشتوانه مالی است، ناگفته های ” احمد خاکیان” است.

غضنفر علیجانی مزیت طنزهای اصیل ماندگاری و قدرت ارتباط بالا با مخاطبین است/ غضنفر 5 تا عید به بازار می آید/ آخ تا قیومت سی طبع بلند و دَهسِه تُنُک

خاکیان که در اواخر دهه ۷۰ و شروع دهه ۸۰ نوار کاست طنزی با عنوان غضنفر علیجانی خیلی زود توانست جای خود را در بین مردم مناطق لرنشین باز کند، متولد ۱۳۵۸ شهرستان ممسنی ودارای مدرک کارشناسی ارشد جامعه شناسی از دانشگاه آزاد دهاقان استان اصفهان است. خاکیان ازدواج کرده و یک دختر ۳ ساله دارد. ایشان مدرس دانشگاه و نویسنده و کارگردان رادیو در صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمداست.

گفتگوی جذاب و خواندنی با احمد خاکیان را از دست ندهید:

* قبل از هر چیز بفرمائید که احمد خاکیان صدایتان کنیم یا غضنفر!؟

هرچند هر چه از دوستان رسد نیکوست اما احساس می کنم خاکیان خطاب شوم راحت تر هستم.

* تکه کلام های غضنفر در بین مردم بسیار رواج دارد که نشان از تاثیر پذیری جامعه از این کار است. خودتان که قطعا پیگیر واکنش های مخاطبان هستید، چه ارزیابی از اثر چهارم دارید؟

در ارتباطاتی که با مردم به گونه های مختلف به خصوص تماس تلفنی، پیامک و ایمیل داشته ام متوجه شدم که اثر چهارم انتظارات را به طور کامل برآورده نکرده است. به نظر می رسد با توجه به اینکه بعد از مدتی طولانی کار را وارد بازار کردیم و از طرفی مردم هم انتظار اثری قوی تر از اثر سوم را داشتند؛ انتظارات برآورده نشده و به همین دلیل مورد نقد جدی از طرف مخاطبان قرار گرفته است.

* اتفاقا کیفیت پائین تر اثر چهارم نسبت آثار قبل یکی از سوالاتی بود که ذهن بسیاری را مشغول کرده، به نظر شما چرا به رغم تجربه ۸ ساله و خلق بیش از ۵۰۰ طنز رادیویی، اثر چهارم غضنفر ضعیف تر از آثار قبلی از آب درآمد؟

رجوع به ادامه مطلب :
ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد چند روز قبل ریز مبالغی که تحت عنوان یارانه در شش ماه اول سال 92 در اختیار مطبوعات محلی قرار گرفته است را منتشر کرد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت جدید مدتی است که بر روی نحوه ارائه یارانه‌ به مطبوعات محلی و سراسری مباحثی را مطرح کرده است که در صورت عمل، می‌تواند مطبوعات را از عرصه «کپی+پیست» نجات دهد.
اما فارغ از برخی اقدامات و حاشیه‌هایی که این روزها در وزارت ارشاد دیده می‌شود، معاونت مطبوعاتی وزارت چند روز قبل ریز مبالغی که تحت عنوان یارانه در شش ماه اول سال 92 در اختیار مطبوعات محلی قرار گرفته، منتشر کرده است.

دقت در ارقام جدول زیر می‌تواند سوالات بسیاری را متناسب با کیفیت روزنامه‌های محلی در ذهن به وجود بیاورد. در این لیست میزان یارانه ماهنامه لیدوما  10 هزار تومان و نورباران 5 هزار تومان ثبت شده است. البته در این لیست شولستان نشریه خبری نماینده شهرستان قید نشده است.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مدیر جهاد کشاورزی رستم گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳۰هزارتن گندم در این شهرستان تولید شود.

فرامرزی در گفت و گویی اظهار کرد: کشت گندم آبی و دیم در سطح  بیش از 10 هزار هکتار از مزارع شهرستان رستم  از نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا دی ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ارقام دروم، چمران، شیرودی، زاگرس، کوه دشت، و چمران 2 در این شهرستان کشت می شود که نسبت به ارقام دیگر از بازدهی مطلوب تری برخوردار هستند، افزود:کشاورزان این شهرستان در فصل برداشت گندم بیش از 24 هزار تن محصول مازاد بر مصرف خود را به 4مرکز خرید گندم در این شهرستان تحویل دادند.

مدیر جهاد کشاورزی رستم بیان کرد: هزینه کشت هرهکتار گندم آبی650هزار تومان وهر هکتار دیم 500 هزار تومان است که دولت باید در حمایت خود از کشاورزان و به ویژه نرخ های خرید گندم کوشا تر باشد.

وی تصریح کرد: به کشاورزان توصیه می کنیم تا در ارقام کشت شده خود دقت کرده که زمین آنها با نوع بذر مصرفی سازگاری داشته باشد تا با ایجاد درآمد مناسب، محصولات آنها نیز از سرما زدگی در امان باشد.

فرامرزی بیان کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از 30هزار تن گندم در رستم تولید شود.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
نورانلاین به مناسبت هفته بسیج و با حضور تیم سیار سازمان انتقال خون در نماز خانه سپاه ناحیه ممسنی برخی از مسئولین شهرستان، بسیجیان و پرسنل سپاه خون خود را اهدا کردند.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
امروز پس از گذشت چند دهه از عمر بسیج بر همه ثابت گردیده در داخل وخارج که بسیج یعنی انجام غیر ممکن ها .

فرمانده ناحیه فراشبند در بین الصلاتین نماز جمعه فراشبند ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان به تشریح برنامه های این هفته پرداخت .

فرمانده ناحیه فراشبند برنامه های پیش بینی شده برای هفته را از برنامه های فرهنگی ،تربیتی ، اجتماعی گرفته تا سیاسی ومذهبی بیان کرد که در نقاط مختلف شهرستان  برگزار خواهد شد .

نصیبی در ادامه سخنان خود بیان داشت امروز پس از گذشت چند دهه از عمر بسیج بر همه ثابت گردیده در داخل وخارج که بسیج یعنی انجام غیر ممکن ها .

همچنین افزود توانایی بسیج کارگشای بسیاری از برنامه ها در کشور بوده .

امید نصیبی با اشاره به مردم فراشبند در حضور مقتدرانه در دفاع مقدس از مردم خواست امروز با تقویت حلقه های تربیتی صالحین که در تربیت نسل های آینده قدم بر می دارد ، به نظام وکشور وآخرت خود کمک کنند.

نصیبی شعار هفته بسیج امسال را "بسیج پیشتاز حماسه وخدمت " در سراسر کشور نامید و در پایان نیز از همه مردم جهت شرکت در برنامه های پیش بینی شده این هفته دعوت نمود .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

دیارممسنی گياه لگجي در دامنه كوهها و دشتهاي شهرستان ممسني به صورت خودرو رويش دارد. به گفته محققان و پژوهشگران گياه لگجياين گياه  داراي خواص كم نظير و معجزه اساي دارويي ميباشد كه از جمله اين خواص ميتوان به درمان سرفه،ارام كردن حملات اسم، و بيماريهاي عصبي اشاره كرد

همچنين از ميوه وجوانه هاي ان در ترشي جات استفاده مي گردد. لازم به ذكر است كه اين گياه دارويي دربسياري از كشورها يكي از اقلام صادراتي را شامل ميشود.البته هدف از اين گزارش گذشته از شناخت اين محصول اين است كه بدانيم اين نعمت الهي انچنان كه شايسته باشد شناخته نشده است و براي بسياري از مردم به دليل خودرو بودن اهميت خواص ان درك نشده است.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
امروز با حضور مسئولین شهرستان و معتمدین شهر خومه زار سید مهدی زارع که از بهمن ماه 1389شهردار شهر خومه زار بود تودیع شد تا عبدالله خورشیدیان با سابقه 8 سال کار مدیریتی در بخش عمرانی شهرداری های سپیدان و ممسنی به عنوان شهردار جدید شهر خومه زار معرفی شود .

در این مراسم  پرویز کهندل جانشین امور شهری استانداری فارس بیان داشت: به تمامی پست ها و مسئولیت ها باید با نگاه امانت داری بنگریم و بدانیم که مسئولیت ها تکلیف است و حق نیست. هر فردی که بتواند به نحو احسنت در آن مسئولیت اقدام کند باید در اولویت قرار گیرد.

وی به اعضای شورا و شهردار جدید شهر خومه زار راستی ، امانت داری و حرکت در مسیر قانون را  توصیه کرد و بیان داشت: به جای تفکر فردی تفکر جمعی داشته باشید و بدانید شهرداری و شهر متعلق به مردم است و نیاز است در این امر مشارکت مردمی را نهادینه کنید و همواره همراه با مردم و برای مردم باشید و توجه ویژه ای به حق الناس داشته باشید.

امانت دار باشید و نگذارید به خاطر عملکرد اشتباه به اسلام ضربه وارد شود آبروی انقلاب و اسلام هم اکنون در دست مسئولین و مدیران است بنابرین باید در خدمت مردم باشید. مجریان قانون ابتدا باید خود قانون مدار باشند تا جامعه نیز قانون مدار شود.

شهر های نوپایی چون شهر خومه زار نیازمند اتحاد مسئولین برای رسیدن به یک هدف است هدفی چون ایجاد جایگاه مناسب در شان شهروندان است.

سید جواد هاشمی مهر فرماندارممسنی نیز در این مراسم خلاقیت، ابتکار و شایستگی را مهمترین ویژگی یک شهردار خواند و بیان داشت: شهرداری یک نهاد مردمی و غیر دولتی است و نباید منتظر اعتبارات دولتی باشید بلکه باید با مشارکت مردمی و دریافت عوارض و ... شهر را مدیریت کنید و  با این تفکر که محوریت اصلی مردم هستند و شهروندان عامل پیشرفت شهر و شهرداری هستند  فعالیت کنید.

مردم و خیرین شهر خومه زار با شهرداری مشارکت داشته باشند تا شهر نوپایی خومه زار به جایگاه واقعی خود برسد البته شهردار باید خلاقیت و ابتکار داشته باشد و بتواند مشارکت های مردمی را جذب کند و منابع درآمد زای پایداری ایجاد کند.

شهردار جدید خومه زار باید از طریق مردم خیرین و نهاد های وابسته و مربوطه اعتبارات مناسبی را جذب کند که این نیازمند ایجاد روابط بالا با این افراد و سازمان هاست.

شهردار جدید شهر خومه زار عبدالله خورشیدیان نیز گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری شورا و مردم از حداقل امکانات حداکثر استفاده را در راستای آبادنی شهر داشته باشیم. با وجود نیروهای توانمند و متخصص در شهر خومه زار آبادانی شهر دور از دست رس نخواهد بود.

شهر جدید خومه زار نیازمند اجرای زیرساخت های عمرانی می باشد که با تنظیم سند چشم انداز ده ساله می تواند تحقق یابد.

 از نظر شهرسازی شهر خومه زار بهترین الگوی توسعه ی شهری یعنی خطی را به علت قرار گرفتن در محور و راه اصلی نورآباد شیراز دارا می باشد احداث بلوار اصلی شهر می تواند به عنوان ستون فقرات و خط اصلی شهر باشد و براساس آن طرح ریزی ها انجام شود .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا با تجمع هیات های مذهبی در امامزاده داود و درب آهنی علیه السلام شهر نورآباد ممسنی برگزار شد .

نورآنلاین امامزاده داود و درب آهنی علیه السلام میعادگاه عاشقان اباالفضل العباس علیه السلام بودند . جوانان و کهنسالان ممسنی با عزاداری به سبک زنجیر زنی به طواف این دو امامزاده آمده بودند و مادران نیز کودکان و خردسالان و شیرخوارگان خود را به یاد شش ماه دشت کربلا قبای سفید و سبز پوشانده بودند و در عزای حضرت علی اصغر علیه السلام ماتم گرفته بودند .

در تاسوعای 92 همچون سال های قبل مردم عزدار شهرستان ممسنی با تجمع در امامزادگان مراسم سوگواری و عزاداری را برگزار کردند امامزاده داود معروف به شاه داود و درب آهنی میزبان نورآبادی ها و امامزادگان اسحاق (ع) بابامنیر(ع) و شیرمرد(ع) وعدگاه مردمان شهر خومه زار ، بابامنیر و منطقه عالیوند و مریدان حضرت عباس علیه السلام بود .

در شهرستان ممسنی همواره مراسمات عزاداری  در این روز با تجمع هیات ها در امامزادگان برگزار می شود اما بزرگترین تجمع عزادارن مربوط به روز عاشورا بود که هیات های عزاداری از سرتاسر شهرستان خود را به امامزاده علاء الدین محمد علیه السلام معروف به درب آهنین می رسانند تا در مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام شرکت کنند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
هر ساله و پس از یک بارش نسبتاً شدید، شاهد آبگرفتگی معابر در برخی از نقاط شهر می باشیم که حتی رفت و آمد در پیاده روها را نیز با مشکل رو به رو می سازد.

متأسفانه هر ساله و پس از یک بارش نسبتاً شدید، شاهد آبگرفتگی معابر در برخی از نقاط شهر از جمله بلوار اصلی شهر و میدان آموزش و پرورش و بلوار هفت تیر می باشیم که حتی رفت و آمد در پیاده روها را نیز با مشکل رو به رو می سازد.

 عمده مشكل در هنگام بارندگی آبگرفتگي در مناطق شهری است که برخي از دلایل آن، شیب نادرست معابر، عدم وجود کانال های مناسب جهت هدایت آبهای سطحی و همچنین زباله های رها شده در سطح شهرها مي باشد.
مقصر واقعی در زمان وقوع این حوادث چه کسانی می توانند باشند؟ آیا فقط ارگانهایی همچون شهرداری مقصر این امر هستند و عدم مدیریت شهری باعث بوجود آمدن سیل در شبکه معابر می شود؟
 می بایست پیش بینی های لازم جهت مقابله با این امر را انجام دهند
در این رابطه پاکسازی کنارگذرها، زیرگذرها، رودخانه ها و کانال های سطحی و ایجاد کانال های مناسب جهت هدایت آب های سطحی از مهمترین اقدامات به شمار می آید.

به هر حال امیدواریم با همکاری و نه فقط شعار خوب مردم و مسئولین شهر ، دیگر شاهد بروز این مشکل نباشیم .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
اعضای شورای اسلامی نوراباد ممسنی شهردار جدید شهر را انتخاب کردند.

نورآنلاین یک منبع آگاه اظهار داشت: دیروز در جلسه شورای شهر نورآباد ممسنی نصیب الله حاجتی از بین 5 کاندید با کسب 7 رای به عنوان شهردار انتخاب شد.

نصیب الله حاجتی هم اکنون کارشناس فنی مهندسی فرمانداری است.

 پیش از این شورای شهر منوچهر قائدی را به عنوان شهردار انتخاب کرده بودند اما پس از انصراف قائدی و شهردار شدنش در شهر صدرا اعضای شورا پس از بررسی مجدد برنامه های دواطلبین حاجتی را به عنوان شهردار انتخاب کردند.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
هوشنگ زارعی به عنوان مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ممسنی معرفی شد.

طی مراسم که با حضور مدير کل کميته امداد امام خميني (ره) استان فارس ، فرماندار و دیگر اعضای اداری شهرستان برگزار شد، رزمجویی که از شهریورماه سال 89 مديریت کميته امداد امام خمینی (ره) شهرستان را برعهده داشت  تودیع شد تا هوشنگ زارعی با دريافت حکم ابلاغ رسمي از سوي مدير کل به عنوان مدير جديد این نهاد معرفي شد.

زارعی که سابقه معاونت کمیته امداد قائمیه را دارد. پیش از این مسئول فرهنگی کمیته امداد شهرستان ممسنی بوده است.

 الهیاری مدیرکل  و هاشمی فرماندار در این مراسم معارفه هر کدام از زارعی سه مطالبه مهم داشتند. الهیاری مدیر کل  کميته امداد فارس از زارعی خواستار شد توسعه مشارکت مردمی، اثر بخشی خدمات و توجه به قرض الحسنه را محور فعالیت های خود قرار دهد و بیان داشت:

 در انجام امور نیاز است در سطح شهرستان و استان به سه محور توجه کرد. محور اول توسعه مشارکت مردمی است و باید نسبت به این موضوع جدیدت خاصی داشته باشیم. امروز در عرصه های مختلف از مشارکت های مردمی باید استفاده کنیم. برای ایجاد و توسعه این مشارکت نیاز است ابتدا خود مدد جویان و افراد نیازمند در حل مشکل خود مشارکت کنند و این اولین گام و موثرترین گام است. کمیته امداد موظف بدین است که مددجو را همراهی کند تا او مستقل شود و برروی پای خود قرار گیرد. دومین گام در توسعه مشارکت ارتباط شبکه ای با مردم است و در هر محله، هر مسجد و هر منطقه ای باید فرهنگ مشارکت مردمی را توسعه دهیم. این فرهنگ به گونه ای باید ایجاد شود که در هر قشری مردم در فقر زدایی جامعه گام بردارند. شیوه های مشارکت باید جدید و دارای نوآوری باشد و از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شود.

محور دوم اثر بخشی ارائه خدمات به مدد جویان است. خدماتی به مدد جو ارائه شود که اثر بخشی زیادی داشته باشد و باید به دنبال ریشه کنی دردها و مشکلات آنها باشیم. خدمت به افراد باید ماندگار باشد.

محور سوم نگاه ویژه به قرض الحسنه است. باید سنوات ما به سمت قرض الحسنه تمایل داشته باشد تا  با کم شدن سنوات بلاعوض عزت مددجو حفظ شود. فرهنگ قرض الحسنه را در جامعه توسعه دهیم تا علاوه بر حفظ منابع خدمات خود را افزایش دهیم.

وی همچنین در ادامه در بحث اشتغال زایی بیان داشت: امروز باید به بحث اشتغال زایی با نگاه جدی بنگریم چرا که اعتقاد داریم با این کار به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی خانواده و ریشه کنی فقر هستیم لذا کار اشتغال کمیته امداد در این جهت است تا خانواده به صورت مستقل روی پای خود قرار گیرد.

وجه اشتراک خانواده های تحت پوشش در مساله اقتصاد و درآمد زایی است و می بینیم این خانواده در این امر به مشکل بر خورده اند پس باید با اجرای طرح اشتغال، خانواده را به سمت درآمد زایی کار و تلاش سوق دهیم و در واقع آنها را مولد جامعه قرار داده تا در تولید سرانه ی ملی  تاثیرگذار باشند.

فرماندار شهرستان نیز از مدیریت جدید کمیته امداد سه امر مهم را مطالبه کرد و بیان داشت: قانون مداری،مردم مداری و پایبندی به دین و اخلاقیات را شاکله کار خود قرار دهید چرا که رضایت خداوند در این امور است. اگر مدیری پایبند به قانون نباشد مطمئناً جامعه را به سمت مشکلات اساسی می کشاند لذا نیاز است مدیران در این امر عامل باشند و همواره قانون مدار نمونه ای باشند. مردم مداری نیز باید محور مدیران شهرستان باشد به ویژه کمیته امداد که بر اساس مردم داری بنا شده است و همواره حمایت کننده نیازمندان بوده اند برخورد مناسب با این افراد آسیب پذیر جامعه و تکریم ارباب رجوع در اوج کارهای خیر است.

وی در ادامه بیان داشت: تمام مشکلات و معضلاتی که گریبان جامعه را گرفته است از عدم توجه به مسائل دینی است و می طلبد در جهت جلوگیری از آسیب پذیری خانواده ها و جوانان جامعه در مجموعه های اداری دین مداری را در الویت کاری خود قرار دهیم تا علاوه بر حفظ خود جامعه را نیز از خطرات حفظ کنیم.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی برزین ضرغامی را به سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منصوب کرد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی برزین ضرغامی را به سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منصوب کرد.«نظر به مراتب علمی، سوابق فرهنگی و تجربیات ارزنده جنابعـالی به موجب این ابلاغ به سمت «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران» منصوب می‌­ شویدامید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از کلیه ظرفیت­های موجود و نیروهای کارآمد و فرهیخته در جهت رشد فضائل اخلاقی، اعتلای فرهنگ و هنر ایران و اسلام موفق و مؤید باشید.

مقتضی است در جهت استفاده از فضای فرهنگی، فرهنگسرا‌ها و سایر امکانات فرهنگی و هنری همکاری نزدیک با شهرداری تهران داشته باشید.»

برزین ضرغامی دکترای جغرافیای سیاسی دارد و از جمله سوابق وی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی کشور

معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی کشور

مدیر کل مرکز فعالیت‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

عضو هیات مدیره و معاون موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران

مدیر عامل خانه اندیشمندان

دبیر و عضو شورای سیاست گذاری کتاب شهرداری تهران

برزین ضرغامی متولد روستای مهرنجان است[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
بازسازی 3800 واحد مسکونی زلزله زده روستایی در شهرستان ممسنی پایان یافت .

زمین لرزه سال 89 به 4هزار واحد مسکونی در ممسنی بین 60 تا 100 درصد خسارت وارد کرد .
قاسم حسینی رئیس بنیاد مسکن ممسنی با اشاره به اینکه 90 درصد واحدها بازسازی شد گفت : برای بازسازی هر واحد 100 میلیون ریال وام قرض الحسنه با کارمزد 4درصد و 150 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شد .
وی افزود : واحدهای باقیمانده نیز در صورت اعلام آمادگی صاحبان آنان تا پایان سال به اتمام می رسد.
براثر این زمین لرزه به 37 روستا بیش از 60 درصد خسارت وارد شد.
زمین لرزه 6 و یک دهم ریشتری 15 دی سال 89 ممسنی تلفات جانی نداشت.
شهرستان ممسنی در 154 کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
شهرداری شهر خومه زار که در درآمد زایی با مشکلات زیادی روبروست شهردار جدید خود را شناخت و عبدااله خورشیدیان به عنوان شهردار از طرف شورای شهر انتخاب شد.

کوچکعلی مرادی رئیس شورای شهر خومه زار در گفتگو با نورآنلاین وضعیت درآمد زایی شهرداری شهر را مورد نقد و بررسی قرار داد و بیان داشت: خومه زار یک شهر نوپایی است اما ویژگی های یک شهر را ندارد. هم اکنون مردم شهر نسبت به شورا و شهردار انتظارات بالایی دارند و متاسفانه این شهر را با شهر های بزرگ مقایسه می کنند که لازم است در این باره گفت قدمت شهرها با هم فرق می کنند و شهر خومه زار شهر نوپایی است و نیاز به زمان دارد. در واقع اگر قرار باشد بین شهر خومه زار با هر شهر دیگری مقایسه ای شود تنها درنام و کلمه ی شهر باهم مشترکنند.

حدود 3 سال از شهر شدن خومه زار می گذرد و در این مدت اقداماتی انجام گرفته است و جداول و آسفالت کشی هایی صورت گرفته اما انتظار مردم برآورده نشده است و الان با تغییر شورا و شهرداری انتظارات مردم دو چندان شده و مردم می خواهند در این مدت تفاوت را ببینند.

برای بهبود وضعیت شهر و مشاهده ی این تفاوت نیاز به انجام کار و فعالیت های گسترده ای است و چندین عامل کمک می کند تا شهر به وضعیت مطلوبی تغییر یابد. یکی از عوامل تلاش شورا و شهردار است اما مابقی عوامل به درآمدهای شهرداری بر می گردد. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور توقع از ارگان های دولتی نیز غیر ممکن است بنابراین نیاز است به درآمدها و اعتبارات شهرداری نگاه شود که این درآمدها از طریق صدور پروانه ها، تملک اراضی، تغییر کاربری اراضی و...ایجاد می شود.

 در بحث پروانه کسب باید اذعان کرد این مورد در شهر به اشباح کامل رسیده است چرا که جمعیت شهر یک جمعیت مشخصی است و همه به نوعی یا صاحب خانه هستند و یا پروانه را اخذ کرده اند و متقاضی دریافت پروانه در شهر صفر است بنابراین درآمد زایی از این طریق نیز صفر است.

مورد بعدی که می تواند در درآمد زایی شهری کمک کند تفکیک املاک و اراضی است اما متاسفانه در این مورد حتی یک متر زمین در اختیار شهردارای وجود ندارد حتی پیش بینی می شود تا یک دهه آینده نیز امکان درآمد زایی از این طریق وجود نداشته باشد. در واقع تا یک دهه آینده زمینی که نیاز باشد تا در شرایط تفکیک قرار گیرد وجود ندارد چرا که یا به حق یا نا حق یا اصولی یا غیر اصولی تمام زمین های شهری در طرح های ساخت و ساز شهری قرار گرفته اند.

 بنابراین عملا شهرداری از نظر درآمدزایی در بدترین شرایط قرار دارد از طرفی بدهی یک و نیم میلیارد تومانی شهرداری در دو سال اخیر کار را مشکل تر کرده است. بدهکاری به گونه ای است که شهرداری در پرداخت حقوق ماهانه پرسنل با مشکل مواجه است.

با این وجود شورا و شهرداری این مسائل را پذیرفته اند و می خواهند کار کنند. بنابراین مهندس عبدالله خورشیدیان را که سابقه 8 سال کار مدیریتی در بخش عمرانی شهرداری های سپیدان و ممسنی دارند را به عنوان شهردار آینده شهر خومه زار انتخاب کردند و پیش بینی می شود با صدور حکم ایشان از هفته آینده رسماً مشغول به کار شوند.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
آتش سوزي در انبار لوله و اتصالات آبفا واقع در شهر خومه زار با تلاش آتش نشانان شهرستان ممسنی خاموش شد.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

برنامه زنده تلویزیونی فرصت برابر

پنجشنبه:    1392/07/04

مهمان برنامه : پويان مينايي رتبه 4 کشوری از نورآباد ممسنی
بنا به درخواست همشهریان که موفق به دیدین این برنامه ها نشده اند متن این مصاحبه را جهت بهره برداری دانش آموزان عزیز به اطلاع می رسانیم .
ايشان در يك مدرسه نمونه مردمي در يك شهرستان بوده و هيچ كلاسي را نمي رفته اند ، اگر مي شود خودتان بيشتر توضيح دهيد ، وضعيت درسي شما از ابتدا خوب بود؟

تقريبا، يعني از همان اول دبستان بله درسم خوب بود، اينكه مدرسه نمونه دولتي بود و در شهرستان محروم بوديم و كلاسهاي آنچناني يا معلمهاي خاص نداشتيم و اين را خيلي جاها اعلام مي كنم، و البته كسي هم باور نمي كند.

نورآباد امسال چند رتبه برتري داشت؟

رتبه 10 داشت در تجربي، رتبه 40 در علوم تجربي و 90 علوم تجربي و 126 انساني و 182 انساني داشت.

چند تا آزمون را شركت كرديد؟

69 آزمون در سه سال از تابستان دوم دبيرستان شروع كردم و آخرين آزمون دوم دبيرستان را غيبت داشتم .

دليل اينكه با اين شرايط كه شما مي گوييد چرا اينطور شد كه اين شهر اين همه رتبه برتري داشت؟

البته دبيران ما دبيران خوبي هستند، ولي اينكه من بخواهم در خارج از مدرسه درس را فرا بگيرم اين نبود به مدرسه خيلي بها مي دادم و تا آخرين روز مدرسه مي رفتم درسم را همانجا ياد مي گرفتم و خودم ادامه مي دادم و اين باعث انگيزه مي شد و كتابهاي درسي و كمك درسي كه داشتم كار خودم بود من در مدرسه از معلمها بهترين استفاده را بردم.

آيا رقابتي هم ايجاد شده بود؟

چون ما آزمونهاي كانون را مي داديم ،سطح كشوري بود و از رقابت شهرستاني خارج بود.

اگر در مدرسه رقابت كنيد ممكن است از رتبه يك تا سي جابه جا بشويد ولي وقتي در آزمون با جمعيت و آماربالا شركت مي كنيد رتبه شما از يك تا 100 هزار تغيير مي كند و اين مي تواند باعث انگيزه بشود و مي توانيد شما از رتبه 100 كشور به رتبه يك كشور برسيد، در شهرستان ، ما در كانون خيلي منسجم كار مي كرديم و كارمان رقابت سالم بود يعني ما همه با هم دوست بوديم و به هم كمك مي كرديم و به هم وقت مي داديم و اين خيلي كمك كرد آن رقابتي كه در كانون داشتيم اين را حاصل كرد .

آيا پويان مينايي هم مثل بقيه دانش آموزان فراز و نشيبي داشته يعني افتي هم داشته و اگر اينگونه بوده  با آن چگونه مواجه شده است ناراحت شده و درس گرفته يا نه نااميد شده است؟ نكته بعدي اينكه آيا پويان به نقاط قوت خودش توجه مي كرده و روشهاي درس خواندن خودش را تثبيت مي كرده يا نه فقط به نقاط ضعف خودش توجه مي كرده؟ و نكته بعدي اينكه در نخستين آزمونی كه در شهريور گرفتيم  در همان ابتداي سال راجع به آن و ايستگاه هاي جبراني هم اشاره كنید؟

در سال چهارم بهترين رتبه ام يك بود و دو تا يك دارم و بدترين رتبه ام 60 بود و بعد اينكه در مورد فراز و نشيب من تا حدود امتحانات نيمسال اول جمع بندي سال اول بين ده تا سي بودم و بعد در چهار آزمون جمع بندي نيم سال اول بين يك تا پنج بودم و اين شد فراز و بعد از اين چهار آزمون كه آخري را سه شدم بلافاصله60 شدم، نشيب هر كسي واقعا نشيب است آن استرسها و فشارهايي كه بايد به او بيايد مي آيد .

این طور نبود که اگر يك يا دو مي شدم مغرور مي شدم و درس را رها مي كردم ، من خوشحالي ام و ناراحتيم در آزمونها حدود نيم ساعت بود و علل آن را بررسي مي كردم مثلا دفتر برنامه ريزي را از پيش دانشگاهي پر مي كردم ولي الان هم با اين حال كه آمده ام دانشگاه دفتر برنامه ريزي دارم تا يك نظم به من دهد ، دفتر برنامه ريزي داشتم كه يك قسمتي از كار علمي من مي شد و كلاس ارزيابي داشتم تا اين اواخر خيلي اهميت نمي دادم به ارزيابي  ولي اواخر برگشتم .

منبع :‌سایت لوری[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
باحضور مسئولین شهرستان از سجاد قائدي كه درمسابقات بوکس جوانان کشور موفق به كسب مدال طلاي اين دوره از مسابقات گرديده استقبال شد.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
با اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی پنج بیمار منتظر در لیست پیوند عضو حیات دوباره یافتند .

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی گفت: اعضای مرحومه میترا محمودی 20 ساله ، ساکن شهرستان ممسنی استان فارس که بعلت خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند اهداء شد.

معینی افزود : دو کلیه ی مرحومه به دو بیمار 36 و 30 ساله ساکن خرامه و شیراز و پانکراس وی به بیمار 18 ساله ساکن شیراز و اقلید و کبد وی نیز به دو بیمار 7 و 19 ساله ساکن رفسنجان و همدان اهدا شد .
عمل های پیوند دیروز در بیمارستان نمازی شیراز انجام شد .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
اولین جلسه شورای اسلامی شهر نورآباد ممسنی برگزار شد و با برگزاری انتخابات هیات رئیسه ابوالحسن موسوی به مدت یک سال به عنوان رئیس شورای شهر نورآباد انتخاب شد .

اولین جلسه شورای اسلامی شهر نورآباد با 25 دقیقه تاخیر آغاز شد 4 تن از اعضا پس از حضور فرماندار شهرستان به اتاق جلسه وارد شدند و رسماً جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد.

سید جواد هاشمی مهر فرماندار ممسنی پس از قرائت پیام وزیر کشور در سخنرانی خود اعضا را به انجام فعالیت و کار و تلاش توصیه کرد و مهمترین وظیفه ی کنونی اعضا را انتخاب شهردار خواند همچنین  فرماندار کپی مقاله ی  "شهردار باید چه ویژگی هایی داشته باشد" که در سایت نورآنلاین  انتشار داده شده است را در اختیار تمامی اعضا قرار داد و خواستار شد به رهنمود های رهبری در انتخاب شهردار دقت کنند. برای برگزاری انتخابات هیات رئیسه ابتدا هیات رئیسه سنی تشکیل شد و ابوالحسن موسوی به عنوان مسن ترین و کامبیز احمدی به عنوان جوان ترین عضو در این هیات رئیسه قرار گرفتند.

پس از سوگند اعضا به قرآن کریم انتخابات هیات رئیسه آغاز شد و برای ریاست شورا ابوالحسن موسوی و داریوش عباسی کاندید شدند و ابوالحسن موسوی با کسب 6 رای توانست به عنوان رئیس شورا معرفی شود. تنها کاندید نایب رئیسی الیاس احمدی بود و با کسب 5 رای و 4 رای ممتنع به عنوان نائب رئیس معرفی شد.

اتفاق جالب در انتخاب خزانه دار و منشی بود که هیچ کس کاندید نشد  اما با اسرار ابوالحسن موسوی، محمد شایانی کاندید شد و با کسب 9 رای توانست به عنوان خزانه دار و منشی معرفی شود.

این جلسه از به ندرت جلساتی بود که اکثر خبرنگاران حضور داشتند و از 4 خبرنگار شهرستان خبرنگاران صدا و سیما ، خبر جنوب و نورآنلاین حضور داشتند البته از اعضای نشریات محلی کسی شرکت نکرده بود.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
شورای اداری شهرستان ممسنی با امام جمعه شهرستان حجت الاسلام مهدی رحمانی به مناسبت هفته دولت دیدار کردند که فرماندار ممسنی پس از ارائه گزارش عملکرد خود از مردم به خاطر پیشرفت نچندان مناسب پروژه ها عذر خواهی کرد. همچنین امام جمعه ممسنی خواستار سامان دادن به پروژه های بزرگ تا پایان دولت شد.

سید جواد هاشمی مهر فرماندار ممسنی در این دیدار اظهار داشت: با تلاش هایی که مدیران و مسئولین شهرستان داشتند و با وجود وضعیت بد اقتصادی و نحوه تخصیص اعتبارات و وجود تحریم خوشبختانه  با پیشرفت پروژه ها همراه بوده ایم البته تحریم و وضعیت اقتصادی بارها باعث وقفه و تعطیلی پروژه ها شد اما مسئولین با استفاده از بضاعت خود و تلاش های چندین برابر  و با تبعیت از فرامین رهبری توانستند پروژه های متعددی را به پایان برسانند که جا دارد از مردم عزیز شهرستان عذر خواهی کنیم که چندان شاهد پیشرفت پروژه ها نبودیم.

اما در عین حال بیش از 21 پروژه را در هفته دولت افتتاح و یا بهره برداری یا کلنگ زنی خواهیم کرد. که از بین این پروژه ها تنها پروژه های گاز رسانی هزینه ای بیش از یک میلیارد و 700 تومان در بر خواهد داشت و بیش از 10 کیلومتر با توسعه شبکه همراه خواهد بود. همچنین در بحث شبکه مخابراتی توانسته ایم توفیقات خوبی در سالهای 91 و 92 بدست آوریم.

در پایان این دیدار امام جمعه شهرستان ممسنی با اشاره به حضور 3 ساله خود در این شهرستان و آشنایی کامل با شرایط زندگی مردم  اذهان داشت: در گزارشی که از استان ارائه شده است می بینیم بسیاری از ادارات ما جزء شهرستان های آخر هستند و از طرفی در سطح شهرستان از نظر قانون مداری نیز می بینیم که وضعیت چگونه است! متاسفانه در همه جا طایفه گرایی و رابطه بازی وجود دارد و در بحث بیت المال نیز بی در و پیکری و هرج و مرجی را می بینیم. البته همین فرماندار غیر بومی و با همکاری مسئولین باعث شد در ساماندهی ادارات، نظارت، نظم، پی گیری کارها و ... شاهد کارهای خوبی باشیم.

وی در ادامه نیز بیان داشت: من با توجه به فعالیت فرماندار شهرستان اعتقاد دارم باید مسئولین اصلی شهرستان حتماً غیر بومی باشند. چرا که در غیر این صورت شاهد توقعات بی جا، به علت وجود همین طایفه گرایی خواهیم بود.

همچنین در انتخابات  اخیر به خوبی عمل شد و باعث تحسین استان شد و این نتیجه تلاش شبانه روزی شورای تامین، ادارات ، مسئولین و همکاری مردم است. از دیگر توفیقات نیز این بحث دیجیتالی کردن شبکه ی تلویزیونی است.

امیدوارم این کارهای بزرگ و اساسی  مانند جاده، سد و ... تا پایان دولت به سامان برسد یکی از این کارهای بزرگ همین دیجیتالی کردن شبکه های تلویزیونی بود. برای سامان دادن به کارهای بزرگ باید همه ی مسئولین از جمله نماینده دارای مطالبات کلانی باشند.

به این نکته هم توجه کنید که امام جمعه از مسئولین گله مند است و از اجرای چند پروژه کوچک در هفته دولت راضی نیست واقعاً در خور مردم ممسنی نیست اگر به دیگر شهرستان ها نگاه کنیم می بینیم چند پروژه خوب برای افتتاح دارند و این طوری نیست که فقط بگند دستمان خالی بود مسئولین یاد گرفتند فقط بگند پول نیست و کاری انجام ندهند.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
نوزدهمین شماره ی ماهنامه نورباران را می توانید از دکه های شهرستان های ممسنی و رستم تهیه کنید.

آنچه در این شماره می‌خوانید:استخدام جدید بانک صادرات در سال 92

محمد محمدزاده مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو: سرنوشت استخدام ۴ هزار نفر در وزارت نیرو

سیدمحمدرضا رستمی: «عدم شفاف‌سازی در بحث نظارت، نظام و انقلاب را به ورطهی نابودی می کشاند»

نوجوانان ممسنی در تمرین تیم پرسپولیس

آشنایی با ابوالفتح کشاورز و رضا سادات از شاعران جوان ممسنی

سردار سیروس سجادیان: افشای فساد اقتصادی بزرگ ۳۰۰ میلیارد تومانی در فارس

سید قاسم حسینی: آیا شهرستان محروم رستم با اعتبارات اندک از این محرومیت ناخواسته نجات خواهدیافت

ملا فلامرز سلیمانی دشتی: ارتباط و اعتماد مردمی را از دست ندهید

دکتر حمید گنجایش، محقق و پژوهشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران: معیار، رسالت و وظایف "نوربارانی ها" در دیدگاه های امام نور- امام خمینی (ره)

حاج مهدی کشکولی: تجددگرایی، توسعه قسمت هفتم-

محسن نعمتی مدیر کل ثبت احوال فارس: شیراز، فسا و ممسنی دارای بیشترین سهم ۳ قلوزایی در فارس

حسین سرکوهی: در تعریض جاده شهر «کوپن» تسریع نمایید

سید مرتضی موسوی: هر طنزی نمی تواند قابل قبول مردم باشد!

سیدکامبیز حسینی: زنده یاد فتانه محبوبی نژاد اولین کتابدار ممسنی

رضا کیانی: انسان سـعـدی

بهروز خداپرست: نیروی انتظامی ممسنی قهرمان فوتسال جام رمضان

یحیی صادقی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس: مرودشت، داراب و کازرون در نوبت فرمانداری ویژه

امجدی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ممسنی: كامیون حامل 17 تن گردوی قاچاق در ممسنی متوقف شد

وب سایت خبرگزاری نورآنلاین مجدداً راه اندازی شد

آلبوم خاطرات یک راننده تاکسی

یک پلنگ دیگر هم به ضرب گلوله کشته شد

زمان انتظار دریافت وام ازدواج کوتاه می شود

دیدار سرپرست اداره ارشاد و مدیران کانونهای فرهنگی، هنری مساجدشهرستان رستم با امام جمعه

راهیابی تیم فوتسال بانوان ممسنی به مسابقات کشوری

بختگان در غربت و بی کسی است!

افتتاح طرحهای عمرانی در ممسنی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت

سوختن 50 هکتار از جنگلهای شهرستان رستم

پروژه آبخیز داری حوزه جواز بکش – دلی آب تختک- افتتاح شد

پیشنهاد حذف سربازی اجباری و گسترش نیروی مسلح حرفهای

واکنش استاندار فارس به انتقادها در خصوص الحاق فارس به خلیج فارس[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
یکی از گله های نماینده شهرستان دکتر نوذر شفیعی که حتی در خطبه های نماز جمعه نیز جا باز کرد انتقاد از رسانه های محلی و گله از غیر واقعی بودن خبرها و شایعه سازی بود.

شفیعی در حالی این موارد را مطرح می کند که برای انعکاس فعالیت های خود تنها به نشریه خود یعنی شولستان به مدیر مسئولی برادرش علی برز شفیعی دلبسته و همکاری با دیگر رسانه های شهرستان ندارد. نمونه ی آشکارش این است که بر خلاف رسانه های کشور که تا خبری یا اتفاقی در کشور های همسایه می افتد سریعاً و به راحتی با نماینده ممسنی گفتگو می کنند رسانه های شهرستان در رابطه با مصاحبه و گفتگو با نماینده باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارد.

برای مثال خبرنگار نورآنلاین می تواند با محسن رضایی گفتگو کند اما با نماینده شهرستان خود نه! و یا اینکه آقای شفیعی در رابطه با کل همسایگان کشور عزیزمان گفتگو می کند اما در رابطه با شهرستان گفتگو نمی کند!

نماینده ی شهرستان با راه اندازی نشریه اختصاصی شولستان مردم را در جریان فعالیت های خود قرار می دهد بنابراین شاید یک طرف قضیه یعنی اطلاع رسانی انجام شود البته آن هم دیر هنگام اما آیا طرف دیگر قضیه یعنی رفع شبهات، شایعه ها و سوالات اصحاب رسانه بر طرف می شود.

آیا شولستانی که، فصلنامه یا ماهنامه بودنش مشخص نیست می تواند به روز پاسخگوی مطالبات مردم باشد و آیا شولستان بجز ارائه گزارش عملکرد و اطلاع رسانی توانایی دیگری همچون پاسخگویی دارد؟

رسانه ها شاید بی طرف نباشند اما قطعاً با نماینده دشمنی ندارند حتی بر فرض مخالف بودن صد در صدی یک نشریه با عملکرد نماینده آیا راه حل، دوری از تمام رسانه های محلی است؟!

از طرفی آیا نقد، تضارب آراء، مخالفت ها و پیشنهادها باعث رشد و شکوفایی نیست؟ همچنین تحریم مخالفان و دوری کردن از آنها و جمع شدن در حلقه ی موافقان آیا به مرور زمان باعث کژروی نمی شود؟

البته مشخص است قهر شما با رسانه های محلی به خاطر این موضوع نیست به خاطر انعکاس مثلاً یک خبر اشتباه نیست احساس می شود شما و جمع دوستانتان بسیار محتاطانه عمل می کنید. اما آیا بهتر نیست به جای احتیاط با رسانه های محلی ارتباط را در پیش بگیرید.

یادمان نرود اصلی ترین رسالت رسانه آگاه سازی مردم و ایجاد فضا در راستای مطالبات مردمی است حتی با به چالش کشیدن مسئولین و حتما شما نیز از این مساله جدا نیستید. البته نشر اقدمات شما یا هر مسئول دیگری می تواند اعتماد مردم را نسبت به نظام افزایش دهد.

در پایان باید گفت هر دو طرف یعنی رسانه های محلی و نماینده (دفتر نماینده) بی احترامی ها و بی ارتباطی هایی با هم داشته اند که لازم است تعامل بیشتری ایجاد شود.

علاوه بر این افزایش این تعامل قدرت مانور نماینده را نیز بالا می برد.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
جایگاه ویژه استادیوم شهید لشکری شهر نورآباد ممسنی که وضعیت چندان مطلوبی نداشت بازسازیی شد.

در افتتاحیه این جایگاه که با حضور مسئولین شهرستان از جمله فرماندار ممسنی برگزارشد قاسم جعفری ریاست اداره ورزش و جوانان گفت برای بازسازی جایگاه ویژه ی تماشاگران و یا جایگاه vip  یعنی جایگاه افراد خاص اعتبار 50 میلیون تومان پیش بینی شده بود که تنها 9و نیم میلیون تومان آن تخصیص داده شد و با توجه به کمک های افراد خیر و درآمد زایی خود اداره ورزش و جوانان حدود  6 و نیم ملیون دیگر اعتبار فراهم شد تا در مجموع با 16 میلیون تومان هزینه بتوانیم جایگاه را با نما سازی، رنگ زنی  و ... بازسازی کنیم.

این استادیوم ورزشی نه تنها محلی برای برگزاری مسابقات ورزشی است بلکه محلی مناسب برای برگزاری همایش ها و تجمع های بزرگ است که همواره از داشتن جایگاه مناسب رنج می بردیم که خوشبختانه توسط اداره ورزش و جوانان بازسازی شد و در هفته دولت توسط سید جواد هاشمی مهر افتتاح شد.

این استادیوم همواره در زمان انتخابات محلی برای سخنرانی کاندیدا بوده است و یا محلی برای سخنرانی چهره های سیاسی و مهم کشوری بوده است که از جمله ی آنها می توان رهبر معظم انقلاب اسلامی، هاشمی رفسنجانی، خاتمی - احمدی نژاد و ... اشاره کرد بنابراین باید منتظر بود و دید که کدام چهره سیاسی در آینده اولین سخنران این جایگاه شیک و تر تمیز شده، خواهد بود.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
با توجه به انتخابت طایفه گرایانه ای که برگزار شد احتمال این امر که شهردار نیز بر اساس طایفه گرایی انتخاب شود دور از خیال نیست .

اگر قرار باشد نقدی بر شورای کنونی شود لازم نیست حرفی به زبان بیاوریم و تنها تدبر در فضای شهری و بافت شهری نورآباد کافی است. متاسفانه در شورای دوره ی سوم شاهد کارنامه قابل قبولی نبودیم چرا که افراد منتخب دارای شرایط و تخصص های کافی نبودند و تنها بر اساس طایفه گرایی و روابط عشیره ای به عنوان شورای شهر انتخاب شده اند و به علت متخصص نبودن در امور در حیطه ی وظایف خود کارایی لازم را نداشتند.انتخاب طایفه گرایانه عامل اصلی در عدم کارایی مناسب شورای شهر بود و باعث شد اعضای شورا  از رسالت اصلی خود دور شوند.

اینک تنها چند روز باقی مانده تا شورای دوره چهارم شهر نورآباد بر سر کار بیایند و باید دید که روش کاری این اعضا به چه صورتی خواهد بود و آیا شورای جدید جا پای دوره های قبلی خواهند گذاشت؟ برای پاسخ به این سوال توجه به چند نکته ضروری است:

1- در شورای آینده شاهد حضور دو چهره ی سیاسی هستیم که هردو تجربه ریاست شورای شهر نورآباد را در دوره سوم دارند  حال باید دید آیا ترازوی آرا بازهم به سمت این افراد تمایل خواهد داشت و ریاست را از آن خود خواهند کرد.

2- همچنین می توان به صراحت اعتراف کرد انتخابات این دوره نیز کاملا طایفه گرایانه و بدور از شایسته سالاری دینی و تخصصی برگزار شد نحوه چینش اعضا با توجه به آرای آنها دلیل محکم و قانع کننده ای است.

3-  آیا وقتی انتخاب بر اساس و بر روال دوره های گذشته بوده و تخصص و شایسته سالاری معنی و مفهوم نداشته، عملکرد اعضای این دوره چگونه خواهد بود؟

 شاید می توان تصور کرد که دوره چهارم همچون سه دوره قبل خواهد بود و کمتر شاهد انجام امور کارشناسی شده و تخصصانه توسط اعضا خواهیم بود و حتما در امور و مسائل شورا شاهد مباحث نچندان مهم طایفه گرایی خواهیم بود.

بنابراین مردم آگاه و بدور از تعصبات عشیره ای اجدادشان برای آباد کردن شهر خود باید پا در عرصه مطالبه گری گذارند و همواره عملکرد شورا را مورد نقد و بررسی قرار دهند و حتی قشر دانشجو با توجه به نحوه ی برگزاری انتخابات کار بسیار سختی دارند و باید با روحیه دانشجویی و مطالبه گری اجازه ندهند فرهنگ غلط تعصبات طایفه گرایی ادامه یابد.

اگر مطالبه گری از طرف مردم نباشد و شورای شهر از تعصبات قومی و قبیله ای دوری نکند مطمئناً در همان دو جلسه ی اول شاهد شکست بزرگی برای نورآباد ممسنی خواهیم بود و شهرداری بر اساس طایفه گرای و قوم گرایی و رابطه بازی و نه بر اساس تخصص و مدیریت انتخاب خواهد شد.

با توجه به انتخابت طایفه گرایانه ای که برگزار شد احتمال این امر که شهردار نیز بر اساس طایفه گرایی انتخاب شود دور از خیال نیست و این عمل یعنی ادامه نابسامانی در شهرداری، شورا و شهر خواهد بود.

بنابراین باید مردم آگاه باشند و شورای شهر نیز برای یکبار هم که شده از تعصبات نه چندان خردانه دست بردارند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
با درود بر همه زحمتشکان در راه کسب دانش
حماسه فرزندان ممسني در كنكور 92

ممسنی بزرگ همیشه و هر زمانی بزرگ بوده و بزرگ خواهد ماند . درود بر پاک نژادان قوم ایرانی لـــــــــــــــــــر و ممسنی بزرگ .
  پویان مینایی رتبه 4 کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک

                             مهدی زارعی رتبه 10 کنکور سراسری رشته علوم تجربی

و دو رتبه زير 50 ديگر از همين شهرستان :

روح الله احمدی 42
امین فرامرزی 20

سايت لــــوري اين موفقيت بزرگ را به خانواده بزرگ ممسني تبريك عرض مي نماييد به اميد موفقيت هاي پي در پي فرزندان ممسني در تمامي مراحل . . .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
روزنامه شرق گزارش داد :«ممسنی» پدیده کنکـور 92 . . .
شرق:
 کنکور سراسری سال 92 به دومین ایستگاه خود رسید . روز گذشته سازمان سنجش اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال 92 را به تفکیک گروه‌های آزمایشی اعلام کرد که بر اساس آن در کنکور امسال از میان  36داوطلب حایز رتبه‌ برتر در گروه‌های آزمایشی مختلف، استان تهران با 12داوطلب، بیشترین تعداد را از لحاظ رتبه‌های برتر به خود اختصاص داد. پس از تهران، یزد با سه داوطلب، مشهد، ممسنی و کرج، شیرازو اهواز با 2 داوطلب دیگر شهرهای موفق از نظر رتبه‌های برتر کنکور 92 بوده‌اند.

از نکات قابل‌توجه در کنکور سراسری امسال برتری پسران نسبت به دختران و حضور دو دانش‌آموز برتر از شهرستان ممسنی در استان فارس است که جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با 166،308نفر بوده ‌است. همچنین در کنکور امسال 22 نفر از رتبه برتری‌ها را پسران و 14نفر را دختران تشکیل داده‌اند. به‌عبارت دیگر 61درصد برترین‌های کنکور امسال را پسران تشکیل داده‌اند.
البته این اولین‌بار نیست که پسران سهم بالاتری در نفرات برتر کنکور داشته‌اند. به‌طوری‌که از سال 1389 تا سال 1392 پسران هر سال درصد بالاتری از نفرات برتر کنکور را به خود اختصاص داده‌اند. بر این اساس در سال 1389 دختران 15و پسران 21نفر، در سال 1390 دختران هفت و پسران 13نفر، در سال 1391 دختران 16 و پسران 20نفر و در سال 1392 دختران 14 و پسران 22نفر از نفرات برتر کنکور را به خود اختصاص داده‌اند. بر این اساس سجاد صادقی‌زاده از کرج، سیدمحمدحسین موسوی از قم و سیدمحمدجواد موسوی‌مبارکه از شهرستان مبارکه نفرات برتر گروه علوم‌ریاضی و فنی هستند. همچنین نفرات بعدی این گروه پویان مینایی از ممسنی، هومن واصلی از شیراز، سیدسهراب مدنی از تهران، روژان ربانی از ارومیه، حسین طاهری از اهواز، سهند سروری از رشت و سیدسروش میرجلیلی از یزد هستند.
در گروه علوم‌تجربی نفرات برتر این گروه را پویا براهیم‌باستانی از تبریز، علی عجم از اهواز، پوریا یاراحمدی از بروجرد، مریم مجردثانی‌اوغاز از شیروان، پردیس اولیازاده از مشهد، حامد طاولی‌نژاد از تهران، احسان علی‌پور از اصفهان، یسنا رستم‌آبادی از تهران، علیرضا محمدحسینی از ساری و مهدی زارعی از ممسنی تشکیل می‌دهند. همچنین 10نفر برتر گروه آزمایشی علوم‌انسانی به‌ترتیب زهرا مشایخی از تهران، زینب امیربکایی از تهران، یاسمن خادمی شورمستی از شمیرانات، مهشادسادات رفیعی‌تکیه از تهران، امیرحسین ملک‌مدنی از تهران، سارا شفیع‌خانی از تهران، علیرضا هروی از یزد، نفیسه ملکی‌پارودباری از قزوین، فرهاد تراز از قوچان و غزاله قضاوتی از یزد هستند. بر اساس این گزارش در گروه آزمایشی هنر به‌ترتیب فاطمه محمدی از تهران، پریناز جواهری از تهران و امیرمحمد عزیزی از کرج نفرات اول تا سوم این گروه آزمایشی هستند. همچنین آذین زهرایی از تهران، علی شعارابوذری از مشهد و آرش غیاثی‌سیدکی از شیراز نفرات برتر گروه آزمایشی زبان‌های خارجی را تشکیل می‌دهند.

 [ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
قابل توجه دانشجویان گرامی

با توجه به فرا رسیدن زمان نقل و انتقالات به اطلاع دانشجویان متقاضی واجد شرایط می رساند از تاریخ 92/3/15الی 92/5/1به دفتر اموردانشجویی واقع در ساختمان اداری طبقه یک اتاق 106 جناب آقاي حسني مراجعه نمایند .

*تذکر :انتقال یا مهمان شدن از یک واحد به واحد دیگر در صورتی میسر است که همان رشته و مقطع در واحد مقصد دائر باشد .

*نقل و انتقالات دانشجویانی که بدون آزمون پذیرش شده اند ممنوع می باشد .

مدارک لازم :

1- اخذ فرم شماره 1 و تعهدنامه از انتشاراتو وب سایت دانشگاه

2- مطالعه آئین نامه نقل و انتقالات جهت تهیه مدارک الزامی است .

امور دانشجویی دانشگاه آزاد واحد ممسني . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

شوراي اداري شهرستان ممسني به مناسبت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبري مبني بر مبارزه با قاچاق كالا وارز تشكيل جلسه داد .

فرماندار از حضور گسترده مردم درپاي صندوقهاي رأي يازدهمين دوره انتخابات ر ياست جمهوري وچهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر وروستا كه احساس تكليف نمودند ورأي خودرا دركمال آرامش وامنيت به كانديداي موردنظر خود دادند تقديروتشكر نمود.

فرماندار ممسني با ابراز خرسندي از روند برگزاري اين انتخابات درشهرستان ممسني بيان داشت : الحمدالله اولين انتخاباتي كه بدون هيچ گونه چالش ونا امني ودركمال آرامش وامنيت در طي ادوار گذشته درشهرستان ممسني برگزارشد انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري وچهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر وروستا بود.

وي در ادامه درخصوص بحث مبارزه با قاچاق كالا وارز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري كه فرموده است گسترش پديده قاچاق وتأثير مخرب آن در امر توليد وتجارت قانوني وسرمايه گذاري واشتغال خطر جدي وبزرگي است كه بايد با جديت تمام با آن مبارزه كرد ازهمه دستگاهها خواست تادرحد توان اين كمسيون را ياري نمايند.

وي باتقديروتشكر از فعاليتها وتلاشهاي كمسيون مبارزه با قاچاق كالا وارز شهرستان وكسب مقام دوم درسال 1391 دربين شهرستانهاي استان فارس درخصوص كشفيات كالاهاي قاچاق بيان داشت: ارزش ريالي كالاهاي كشف شده به مبلغ 000/000/600/14 (چهارده میلیاردوششصد میلیون )ريال بوده است .

هاشمي درپايان نیز گفت: درسه ماه اول سال 1392 رتبه بسيار خوبي رانيزدرسطح استان به دست آورده ايم.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

محفل انس با قرآن با حضور قاري بين المللي از كشور مصر الشيخ فاروق احمد احمد ضيف در شهرستان ممسني برگزار شد .

درمحفلي انس با قرآن كه باحضور فرماندارو جمعي از مسئولين وصدها نفر از برادران وخواهران درمسجدامام سجاد شهرستان برگزارگرديد.

سيدجوادهاشمي فرماندار درگفتگويي اظهار داشت : قرآن مهمترين وكامل ترين كتاب آسماني براي هدايت انسانها به سوي كمال معنوي است.

وي هدف از برگزاري اين محفل را ايجاد فضاي معنوي درجامعه وتشويق وترغيب جوانان ونوجوانان به گرايش وسمت قرآن خواني والگوگيري از آموزه هاي ديني وقرآني درماه مبارك رمضان عنوان كرد.

فرماندار ممسني ادامه داد: برپايي محفل معنوي انس با قرآن مي تواند نقش مؤثري در راستاي قرآن آموزي درسطح جامعه بويژه درجوانان ودختران براي حفظ امنيت وآرامش معنوي ايفا كند.

وي بهره مندي هرچه بيشتر از فضايل ايام معنوي ماه رمضان ،تقرب ونزديكي به درگاه الهي ،ترويج واشاعه فرهنگ قرآني وتشويق وترغيب جوانان به امور ديني را ازديگر اهداف برگزاري اين محفل نوراني ذكر كرد .

گفتني است اين برنامه از كارهاي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بوده كه با همكاري اداره اوقاف وامورخيريه و فرهنگ وارشاد اسلامي شهرستان برگزار شده است .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

كمسيون دانشجويي شهرستان ممسني باحضور فرماندار واعضاي اين كمسيون درمحل دانشگاه پيام نور تشكيل جلسه داد . . .

فرماندارممسنی گفت : دانشگاه محل انسان سازی و تولید علم است و سرنوشت آینده ما در دست دانشگاه هاست . به گزارش روابط عمومي فرمانداري ممسني سيدجوادهاشمي در ابتداي اين جلسه با تقديروتشكر از حضور گسترده مردم درانتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري وچهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر وروستا به نقش دانشجويان درعرصه هاي سياسي و اجتماعي كشور پرداخت و اظهار داشت : دانشجويان اقشار جوان وتحصيلكرده و آينده ساز كشور هستند كه به لحاظ جواني وعلمي بودن از نقش بسيار مهم و تأثير گذاري در جامعه برخوردار هستند و با قشر عوام بسيار تفاوت دارد.

 وي افزود : دانشگاه محل انسان سازي و توليد علم است و سرنوشت آينده ما در دست دانشگاه هاست .

فرماندار ممسني با اشاره به اين سخن حضرت امام خميني (ره) كه فرمود: دانشگاه مبدأ همه تحولات است بيان داشت، جايگاه طرح موضوعات مهم ودرعين حال مورد نياز جامعه به عهده دانشگاه و حوزه است چرا كه دانشگاه محلي است كه افكار و انديشه ها در آن عرضه مي شود .

ايشان با ابراز نگراني از عدم برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاهها كه مورد نظرمقام معظم رهبري بوده با تأكيد بر راه اندازي اين موضوع در دانشگاهها از دانشگاهايي كه تاكنون اقداماتي دراين زمينه انجام نداده اند خواست تاهرچه سريعتر تدابير لازم را دراين خصوص به كارگرفته و نتيجه اقدامات خودرا به كمسيون ارائه نمايند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

فرماندار از تعدادی حوزه های امتحانی کنکور سراسری در این شعرستان از جمله دانشگاه پیام نور بازدید به عمل آورد . . .


                           
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ممسنی سید جواد هاشمی فرماندار در این بازدید ضمن تشکر از دست اندر کاران اجرایی برگزاری کنکور سراسری درسطح شهرستان وابراز رضایت از نظم وآرامش حاکم در این حوزه امتحانی از تدابیر صورت گرفته توسط دانشگاه پیام نور در برگزاری هرچه مطلوبتر این آزمون تقدیر نمود وبا مسئولان بر گزاری به گفت وگو پرداخت واز میزان ظرفیت سالن ها،نحوه اجراء، واینکه آیا در برگزاری کنکور با مشکل خاصی روبرو بوده اند سوالاتی را مطرح نمود.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
نتایج نهایی انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر نورآباد ممسني . . .

چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نورآباد با رقابت 36 کاندید از ساعت 8 صبح دیروز تا حدود 20 دیشب ادامه یافت و در نهایت امروز صبح اسامی 9 کاندید نهایی راه یافته به شورای شهر نورآباد معرفی شدند اسامی به شرح زیر می باشد :

1- آقای فرشید سلطانی - 2 - آقای زالپور سرداری3 - آقای داریوش عباسی - 4 - آقای ابوالحسن موسوی

5 - آقای الیاس احمدی - 6 - آقای سیروس ضرغامی - 7 - آقای منوچهر زارع خفری - 8 - آقای کامبیز احمدی - 9 - آقای محمد شایانی .

بدین ترتیب ماراتن کاندیدها به لطف همکاری نیروهای امنیتی و اطلاعاتی شهرستان بدون کوچکترین مشاجره و با حضور حماسی مردم ممسنی به پایان رسید . . .

ديار ممسني[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

14و 15 خرداد نمایندگان قالیباف و جلیلی به ممسنی می آیند . . .

نورانلاين دیدار مردمی با دکتر سلیمانی وزیر سابق ارتباطات و نماینده دکتر جلیلی روز 14 خرداد ساعت 9 صبح در ستاد مردمی دکتر جلیلی برگزار می شود .

همچنین روز چهارشنبه 15 خرداد با حضور سردار رودکی و شیخی به عنوان نمایندگان دکتر قالیباف همایشی در استادیوم شهید لشکری در ساعت 17 برگزار می شود .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
بازهم پیروز انتخابات افراد خاصی و از قوم و قبیله ای خاص خواهند بود و باید مردم در چند سال آینده شاهد کسب منفعت برخی افراد باشند .

نورآنلایندر حال و هوای انتخابات با نگاهی اجمالی به شهر و شهرستان به جمله ی معروف «از ماست که بر ماست» بیشتر پی می بریم با یک دو و دوتا کردن و یک حساب سر انگشتی می توانیم نمره های خود در ادوار گذشته را حدس بزنیم و بفهمیم که مردودی بوده ایم، مشروطی و یا اینکه قبول شده ایم .

به هر نحوی آنچه که در انتخابات آینده به ما کمک خواهد کرد که نمره قبولی بگیریم تشخیص درد آشنایان جامعه از متمولان بی درد ، خدمتگزاران واقعی از تشنگان شهرت ، مدبران از سیاست بازان ، وابستگان به مردم از وابستگان به طایفه های خاص و . . . است . . .

آنچه که در زمان ثبت نام چهارمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا شاهد بودیم حضور چهره های سیاسی از طایفه های متفاوت شهرستان بود. در این میان بهترین نتیجه انتخابات این خواهد بود که مردم پیروزی واقعی این جریان باشند یعنی این که در آینده شاهد تغییرات و تحوالات عظیمی در فضا و مدیریت شهری باشیم لذا مردم برای کسب این پیروزی نیازمند برگزاری یک انتخابات سالم و انتخاب بر اساس شایسته سالاری دینی و بدور از فرهنگ طایفه گرایانه است .

اگر در انتخابات تن به مساله طایفه گرایی بدهیم و انتخاباتی با حاشیه را برگزار کنیم بازهم پیروز انتخابات افرادی خاصی و از قوم و قبیله ای خاص خواهند بود و باید مردم در چند سال آینده شاهد کسب منفعت برخی افراد باشند. اما اگر چنین اتفاقی افتاد نباید ناراحت شد چرا که از ماست که بر ماست . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
پانزدهمين شماره نورباران منتشر شد . . .

آنچه در این شماره می خوانید:

با مردم صریح و شفاف صحبت کنید!
خدابخش مرادی:  از خداوند میخواهم که همیشه حق به حقدار برسد
به قلم سردبیر: فـردا صـبـحـی روشـن اسـتـ
سیدمحمدرضا رستمی: بیان ایراد و انتقاد به منزلهی مخالفت نیست که به
تاوان، اشخاص قلم به دست قربانی شوند
بهنام احمدی: آسيب شناسي «عوامل خشونت در هنگامه انتخابات» در ماهنامه
نورباران ممسني قابل تقدير است
سید احمد حسینی: بیایید با آگاهی اندیشه انتخاب کنیم و تحت تاثیر  جوِّ
غبارآلود قرار نگیریم
حمید گنجایش: مجید خراطها و سازی که کوک نشد!
هیئت تحریریه نورباران: آقای فرماندار، فرزند زاگرس یعنی چه؟
هیئت تحریریه نورباران: برگزاری چهارمین اردوی عـلمی، فـرهنـگی و تربـیتی
دانـش آمـوزان ابـتدایی مـمسنی
هیئت تحریریه نورباران: قطار تغییر و تحولات مدیریتی در سال 92
هیئت تحریریه نورباران: حکیمه لاجوردی از بهزیستی ممسنی رفت
هیئت تحریریه نورباران: مراسم تودیع و معارفه ی رئیس دانشگاه آزاد ممسنی برگزار شد
هیئت تحریریه نورباران: سرپرست جديد منابع طبيعي شهرستان رستم معرفي گشت
هیئت تحریریه نورباران: شهردار جدید مصيري منصوب گردید
هیئت تحریریه نورباران: آسـیب‎شـناسی و چـرایی خشونت در انتخابات های
ممسنی - بخش دوم-
حمیدرضا دهقان: تا زمانی که مسئولان اجرایی شهرستان به کاندیدای خاصی
نگرشدارند  این بحث طبیعیاست
عبدالرضا مرادی: حاضرم در جلسه ای با مردم ممسنی و رستم توضیح دهم که نوع
نگاهم به هیچ وجه طایفهای نبودهاست
محمدرنجبر: مهمترین عامل تشدید خشونت در ممسنی، مسئولان برگزاری انتخابات
شهرستان است
دکتر نوذر شفیعی: انتخاب بعضی از مدیران از دست من خارج است و نظر من
صرفاً مشورتی است
هیئت تحریریه نورباران: آیین بزرگداشت زنده یاد  محمد بهمن بیگی  در
شیراز  برگزار شد
هیئت تحریریه نورباران: آموزش و  پرورش بهزودی آزمون استخدامی برگزار میکند
هیئت تحریریه نورباران: حق استفاده از منابع دولتی در تبلیغات انتخاباتی را ندارید
م.ی: ما مردم ممسنی هم از برداشتهای نمایندگانمان دلگیریم... خودشان هم  مقصرند
هیئت تحریریه نورباران: شهرداری مصیری وقت و  حوصلهای برای رسانه های مردمی ندارد
علی‌اکبر قیومی: آیا خود را برای "نه" گفتن به انواع زیاده خواهیهای
غیرقانونی  آماده کردهاید؟
هیئت تحریریه نورباران: برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمهالزهرا (س) توسط
هیئت ابوالفضلالعباس(ع) نورآباد
هیئت تحریریه نورباران: مسافران آسمانی/ آزاده سرافراز حاج اکبر جمشـیدی
الف.رضایی: خــان هـشتم- "بَلّهِبرون!"
محمد هنرمندحقیقی: طعم غربت در نغمههاي ايل قشقائی
" هیئت تحریریه نورباران:  ضـرب المـثل هاي لــري"
بهروز یاسمی: ای نگاهت نخی از مخمل و ابریشم
سعدی شیرازی: دروغی مصلحت آمیز به که راستی فتنه انگیز
هیئت تحریریه نورباران: از کارگران نمونه شهرستان ممسنی تجلیل شد
هیئت تحریریه نورباران: درخشش نویسندگان جوان ممسنی در همایش ملی نماز
هیئت تحریریه نورباران: جريمه 51 ميليون ريالي راننده نيسان در ممسنی[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
 آسیب‎‌شناسی و چرایی خشونت در انتخابات های ممسنی با حضور نامزدهای مجلس نهم در "نــوربـاران"

اظهارات دوستان شرکت کننده در این مصاحبه و دیگر مصاحبه های "نورباران" صرفاً نظر شخصی خود مصاحبه شوندگان است. .
"نورباران" آماده پذیرش و درج مطالب صاحب‌نظران و منتقدین مصاحبه‌ها و انعکاس نظرات آنها می‌باشد.
ما دنبال این نیستیم که قاصر یا مقصری پیدا کنیم تا قصورات و تقصیرات را به گردنش بیندازیم و به دنبال طرح مسائل کلان سیاسی هم در این جلسه نیستیم، هدف از تشکیل جلسه -با توجه به مسائل و قومیت‌هایی که در شهرستان ممسنی هست و بالطبع قوه‌ی عَصَبیَّتِ موجود در شهرستان- تبیین ضرورت گفتمان در جامعه و بالطّبع بالابردن آستانه‌ی تحمل و صبر مردم بر اساس آموزه‌های دینی و ردِّ هر گونه تحمیل و تحمل آرا و عقاید افراطی دیگران و پرهیز از آبرو فروختن و عاطفه خریدن و آتش احساسات برافروختن مردم در جامعه‌ی ممسنی به نحو اولی می‌باشد.
هر چند که در کتاب مقدس ما به مسئله‌ی شعوبیّت و طایفه هم توجه شده ولی این مسئله، فقط و فقط بر اساس شناخت و معرفت انسان‌ها نسبت به همدیگر تعریف شده‌است و برتری و تفاضل هر قومی نسبت به دیگری را تنها در تقوا دانسته‌اند. کسانی که بخواهند با احساسات مردم و تحریک قوه‌ی عَصَبیَّتِ مردم، روشنایی‌ای برای پیداکردن مسیر گم شده‌شان داشته باشند، دقیقاً مثل اشخاصی هستند که راه را گم کرده‌اند و آرزوی صاعقه دارند. صاعقه زودگذر و لحظه‌ای روشن می‌کند ولی خساراتی که صاعقه به بار می‌آورد به مراتب بیشتر از روشنایی است که از آن حاصل می‌شود. ما نظرمان بر این است که در درجه ی اول بفهمیم و نظر دوستان را بدانیم که به عنوان نخبه‌ای از نخبگان شهرستان و یا نماینده‌ای از طیف وسیع نخبگانی که پشت سر داشته‌اند چه نظری بر چگونگی و ریشه‌های خشونت در انتخابات ممسنی و رستم دارند و چه پیش‌بینی‌هایی برای کم کردن بار خشونت در انتخابات داشته و دارند.
آستانه‌ی تحمل ما خیلی پایین بوده و به محض ناآرامی در شهرستان قتل رخ داده‌است، از جریان 8 آذر گرفته تا صندوق ذوالفقار و انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی ممسنی و رستم. یعنی واقعاً ما در شرایط بحرانی و ناآرامی، حتی برای لحظه‌ای کوتاه نتوانسته‌ایم خویشتن‌داری کنیم و این بر این اساس بوده که آتش عَصَبیَّت بیش از حد شعله‌ور است و آنقدر تنور را داغ کرده‌ایم که حتی خود شاطر بسوزد. ما ضرورت تبیین و برنامه ی دوستان حاضر در این جلسه و اهداف، شاخص‌ها و اولویت‌های کاری عزیزان را جویا هستیم. از آنجا که در ممسنی و رستم توقعات مردم این  الزام را به وجودآورده که نمایندگان وقت با مردم دیدار چهره به چهره داشته‌باشند و برخی کاندیداها برای پوشش این کار کاروان های سنگین تبلیغی راه می اندازند که بیشتر به لشکرکشی شباهت داشته و پیامدهای سوئی دارد، چه بایدکرد؟
از آنجا که فلسفه‌ی دموکراسی و مردم‌سالاری دوری از خشونت و پرهیز از دیکته‌ی افکار و عقاید خود بر دیگران است، در این دوره‌ی گذر، چگونه مردم را باید ارشاد کرد و یا با فرهنگ سازی و بسترسازی، جلوی تحمیل عقیده بر دیگران را گرفت تا بتوانیم عقاید افراطی دیگران را نه تحمیل کنیم و نه تحمل؟
رقابت برای عرض اندام، برای ناهمتا و ناهمتراز بودن با بقیه و بالاتر از آنها قرارگرفتن، رقابت برای سردمداری، رقابت برای به دست‌آوردن بهترین‌ها و رقابت برای حاکمیت و قدرت، منحصر به یک سال و دو سال و ده سال و یک کشور و یک ملت خاص نبوده و نیست. رقابت‌های سالم و ناسالم ریشه در اعماق تاریخ بشریت دارد و متعلق به همه‌ی ملت‌ها بوده و هست اما به گواه تاریخ رقابت‌های سالم همواره پسندیده بوده‌اند و رقابت‌های تنش‌زا و خشونت‌طلبانه اگر چه برای بعضی‌ها لذت‌بخش بوده اما این حاکمیت اقتدارگرایانه، توتالیتر و سرنیزه‌ای، پسندِ توده وعوام و   عقلای هیچ جامعه‌ای نبوده‌است. حاکم دیکتاتور مسلک و خشونت‌مآب منفور آن قوم و ملت شده و حکومت کوتاه مدتش خیلی زود مضمحل گردیده‌است. بنابراین ما دیدگاه مبتنی بر خشونت‌طلبی را مطرود و محکوم به نابودی می‌دانیم براي مطالعه اظهار نظر نامزدهاي مجلس نهم بر روي ادامه مطلب كليك كنيد . . .
ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
کنسرت یکی از خوانندگان مشهور ایران در ممسنی و و و . . . !

این کنسرت که در سالن تربیت بدنی شهر و توسط یک مرکز خصوصی برگزار شد دستاوردهای جالبی از قبیل آشوب خیابانی  ، شکستن صندلی، و ترویج بدحجابی داشت.
با وجود تلاش های فراوان مراکز فرهنگی شهرستان برای ترویج فرهنگ های اصیل ایرانی و اسلامی احساس می شود ورود چنین برنامه هاییی که در پتانسیل شهر نورآباد ممسنی نیست تلاش های این مراکز و نهاد های فرهنگی  را یک شبه بر باد داده است .

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1187.jpg

 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2013-05-07-170408IMG-1200.jpg

 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1206.jpg

 و باعث شد اين كنسرت به شب دوم اجرا در شهرستان نرسد . . .

حاشیه های اولین شب کنسرت مسنی باعث شد که کنسرت شب دوم لغو شود . . .

کنسرت دوم ممسنی که بازهم قرار بود در سالن تربیت بدنی برگزار شود با توجه به رخ داد های کنسرت شب اول و حاشیه های پس از آن لغو شد .

در اطلاعیه هایی اعلام شد که مخاطبین این کنسرت جهت دریافت بهای بلیط به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی واقع در  روبروی بیمارستان ولی عصر (عج) ظرف مدت 3 روز مراجعه کنند .

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1207.jpg

 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1226.jpg

 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1227.jpg

 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1241.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1244.jpg

 

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-1249.jpg[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
دكتر يوسفي سه شنبه عصر در حاليكه براي شركت در سمينار روساي دانشگاه آزاد به سمت دانشگاه آزاد فسا در حال حركت بود با تماسي كه مسولين با وي گرفتند اطلاع دادند كه حكم دكتر شمس الديني براي رياست دانشگاه آزاد ممسني به اين واحد ارسال شده و ايشان از شركت در آن جلسه خودداري و به ممسني آمد و فرداي صبح روز چهارشنبه جلسه اي براي وداع با كاركنان خود در سالن همايش دانشگاه برگزار نمود . . .

در این مراسم دكتر شمس الديني به عنوان رياست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسني معرفی و از زحمات دکتر يوسفي تقدیر شد .

به گزارش سايت لوري ، در این مراسم بعد از ارائه خدمات دكتر يوسفي با همكاري دستان توانمند معاونت دانشگاه جناب آقاي مجيد رحماني در طول اين چند سال كه انصافا خدمات خوبي از خود به يادگار گذاشتند دكتر شمس الديني به عنوان رياست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسني معرفی و از زحمات دکتر يوسفي تقدیر شد .

در ضمن دكتر يوسفي تا آخر اين هفته همچنان جهت تكميل برنامه هاي توجيهي براي رياست جديد در اين پست خواهد ماند . . . !

از سوابق دكتر شمس الديني مي توان به معاونت وي در دانشگاه ياسوج نام برد . . .

به اميد موفقيت براي رياست جديد اين دانشگاه ، اميد است كه ايشان بتواند همچون دكتر يوسفي و معاونت ايشان آقاي رحماني با خدمات ارزنده خود در اين دانشگاه نام خود را براي هميشه در دانشگاه ممسني طنين انداز نمايد . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مراسم تودیع حکمیه لاجوردی ریاست بهزیستی شهرستان ممسنی صبح چهارشنبه با حضور مدیر کل بهزیستی استان در فرمانداری ممسنی برگزار شد . . .

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-0670.jpg        http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2013-05-01-110842IMG-0656.jpg

نورآنلاین در این مراسم كه با حضور مدير كل بهزيستي استان فارس و مسولين شهرستان در سالن جلسات فرمانداري برگزار گرديد ، حکیمه لاجوردی تودیع شد تا محمد رضا زارع به عنوان رئیس جدید این نهاد معرفی شود .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
لیست زیر طبق تحقیقات خبرنگار نورآنلاین تهیه شده است و صحت آن به صورت کامل مشخص نیست . . .

اسامی کاندیدا های انتخابات شورای اسلامی پس از تائید صلاحیت از طریق نهاد های رسمی اعلام خواهد شد و لیست زیر فقط نام ثبت نام کنندگان شورای شهر نورآباد خومه زار و بابامنیر می باشد . . .

ردیف

شهر نورآباد

شهر خومه زار

شهر بابامنیر

1

ایرج احمدی

ابوذر مودب

اسدالله ابراهیمی

2

حمید امیری

ابوطالب کریمی

اکبر جعفری

3

داریوش انصاری

امین زاهدی

امرالله ابراهیمی

4

سردار امیری

حسین عزیزی

امین زیلاب پور

5

سیفعلی جعفری

دل آرام عزیزی

بهرام جلیلی

6

علی احمدی

رقیه خاتون حسینی

خداخواست طاهری

7

کامبیز احمدی

رهام جوکار

روح الله نجفی

8

محسن امیری

شیوا سرداری

سمیه جباری

9

محمد اکبری 1

کاظم مودب

صمد راهی

10

محمد اکبری2

کوچیکعلی مرادی

عبدالمجید نوروزی

11

محمد حسین افشاری بخش

معصوم جهانپور

علی رضا جهان بخشی

12

محمد علی دارابی

منوچهر گوجلو

علی صالحی

13

مظفر احمدی

احسان گودرزی

علی مرتضوی فر

14

نسرین اسکندری

افسانه نجفی

مهدی مهدی زاده

15

الیاس احمدی

اکبر گودرزی

 

16

محمد شایانی

ایمان گودرزی

 

17

وحید زارعی

حمید رضا گودرزی

 

18

منوچهر زارع خفری

روح الله فرجاد

 

19

احمد علی زارعی

سعید قلندری

 

20

فرشید سلطانی

سمیه رحیمی کردستانی

 

21

داریوش عباسی

شوکت شفیعی

 

22

خسرو رحیمی

علی برز گشتاسبی

 

23

حسین عباسی

محمد کاظم محمدی

 

24

زال پور سرداری

معصومه زندی

 

25

ناصر دهقانی

نصیب الله اسدی زاده

 

26

خدامراد رحمانی

نظام شهریور

 

27

احمد رحیمی

یاسر رحمانی

 

28

صفدر گودرزی

یزدانبخش عباسی

 

29

سید بیت الله موسوی

یوسفعلی شکری

 

30

سید ابوالحسن موسوی

 

 

31

خدا کرم مختاری

 

 

32

نظام محمدی

 

 

33

محسن لشکری

 

 

34

سعید لشکری

 

 

35

بهنام کشاورزی

 

 

36

مهرداد کریمی

 

 

37

نصیر کریمی

 

 

38

محمد جواد قاسمی

 

 

39

خسرو فولاد مطلق

 

 

40

فاضل فرهادی

 

 

41

محمد زکی فرهادی

 

 

42

یعقوب علی دوست

 

 

43

خداکرم صفری

 

 

44

سیروس ضرغامی

 

 [ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
امروز  در بازارهای فرابورس 71میلیون اوراق به ارزش 384 میلیارد ریال در میان سهامداران دست به دست شد.

به گزارش نورباران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرابورس ، بیشترین معاملات را دو شرکت ذوب آهن اصفهان و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه با معامله به ترتیب 10.6و10.3 میلیون سهم به خود اختصاص دادند.
کمترین معاملات به 100 سهم پتروشیمی ممسنی تعلق گرفت.
در میان دیگر شرکت های فرابورسی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه ، مهندسی صنعتی روان فناور ، مرجان کار و شهرسازی و خانه سازی باغمیشه بیشترین رشد قیمت را کسب کردند و بیشترین کاهش قیمت نصیب شرکت های گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و پخش البرز شد.
در بازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود ، بیشترین معاملات را به ترتیب، سه نماد گواهی سپرده انصار 28هزارو 275 برگه، اجاره امید 23
هزار و 620 برگه و مشارکت گهر 8 هزارو 120 برگه داشت.
هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن نیز با افت قیمت روبرو شد و
امتیاز تسهیلات مسکن آبان 89 با 4.6درصد کاهش به نرخ 510 هزار و 207ریال رسید.

...........................................................................................................................................

دلیل این امر را  از کارشناسان جویا شدیم در پاسخ به ما :

1. فاصله بسیار با نزدیکترین مرز آبی و حتی خاکی و هزینه بالای حمل و نقل و وجود پتروشیمی شیراز  و ... در منطقه که تامین نیاز داخلی را تمام وکمال در انحصار خود دارند.

2. عدم اقبال سرمایه گذاری کلان در این بخش توسط سرمایه گذار به دلیل نبود توجیه اقتصادی با توجه در آستانه ورشکستگی بودن مادر پتروشیمی ها یعنی پتروشیمی اراک

3. عدم وجود سرمایه گذار کلان خصوصی در شهرستان

و.....

  مسولین قبلی و فعلی شهرستان با سراسیمگی و نداشتن دید کارشناسی و عدم مشورت با کارشناسان فنی و اقتصادی این طرح را برای استفاده تبلیغاتی علم کردند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
محسن رضايي در جمع مردم ممسني . . .

محسن رضایی در جمع مردم ممسنی از طرح جدید یارانه سبز خود به کشاورزان خبر داد و دلایل ضعف اقتصادی کشور را 3 عامل سو مدیریت، تنگناهای اقتصادی و آسیب پذیری اقتصاد ایران خواند .

به گزارش خبرنگار نورآنلاین محسن رضایی در دیدار مردمی خود در شهرستان ممسنی و در مسجد جامع شهر نورآباد بیان داشت: ممسنی و رستم که یکی از مناطق لرهای غیرت مند است سابقه ی درخشانی از ایران انقلاب و اسلام داشته است بدون شک رزمندگان این منطقه از شجاع ترین رزمندگان دفاع مقدس و بدون هیاهو و سر وصدا بوده اند. و چه خط های سختی که توسط این ها فتح شد و هیچ قله ای در برابر رزمندگان ممسنی و رستم تاب تحمل مقاومت نداشت.

شرایط کنونی ایران نیازمند همان اراده ها و عزم زمان جنگ را دارد یکباره دیگر نیازمند آن همت های بلند و نوآوری های دوران سخت ایران و نیاز به یک حماسه بزرگ دارد حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

البته حماسه ی سیاسی تکرار یک حماسه های گذشته است برای مثال حضور در انتخابات یکی از آنها ست و به دشمنانی که پشت تحریم ها نشسته اند  ثابت می کنیم که تحریم ها موثر نبوده است این یک حماسه ی سیاسی است و اگر آرا به بالای 30 میلیون برسد ما به آن رسیده ایم و در واقع تکرار حماسه است ولی در زمان کنونی از اهمیت بالایی برخوردار است و واقعاً حماسه است.

حماسه ی اقتصادی جدید  نیازمند نوآوری و کار جدیدی است چرا که اگر قرار بود با اقدمات گذشته  وضعیت بهتر شود که ما نباید به این روز می رسیدیم شرایطی که ما امروز داریم 3 علت دارد یکی مربوط به مدیریت و سو مدیریت کشور است و بخش دیگر مربوط به تنگناهای اقتصادی است و بخش دیگر آن مربوط به آسیب پذیری اقتصاد ایران است.

اقتصاد ایران آسیب پذیر بوده است و بر فرض این که ما تحریم ها را برطرف کنیم و ما برگردیم به قبل از تحریم اما می بینیم در سال 87 و قبل از انتخابات نیز گرانی و بیکاری وجود داشته شاید وضعیت به اندازه شرایط کنونی نبود ولی در واقع اقتصاد بیمار بود.

سال 1373 در زمان آقای هاشمی یک موج گرانی آمد و تا 40 در صد هم رسید ولی آن موقع بیکاری نبود اما امروزه هم گرانی و هم بیکاری در سطح کشور مشاهده می شود. اقتصاد در دولت های ما درست نشد و روز به روز ضعیف تر شد تا با فشار های سیاسی و تحریم ها و سو مدیریت ها آسیب های اقتصادی کشور تشدید شود.

این سه عامل باعث شده است که اقتصاد خانواده، دولت و هم اقتصاد ملی ما با مشکل مواجه شود یک زمانی از فروش نفت ارز وارد کشور می شد و خرج زیر مجموعه ها می شد و حقوق کارمندان را پرداخت می کرد.

اما در سال گذشته وقتی که نصف نفت را توانستیم بفروشیم بودجه به شدت کاهش پیدا کرد و بین مخارج و درآمد یک شکافی به وجود آمد و مخارج بیش از درآمد دولت شد پس اقتصاد دولت مشکل دارد.

حماسه سیاسی ساده تر است و باید اصل کار ما حماسه ی اقتصادی باشد و باید با تشکیل دولت جدید ادامه دهیم و اقتصاد ایران را اصلاح کنیم و به گونه ای باشد که اقتصاد خانواده دولت و ملی درست شود. اگر کاری نشود این بیکاری و گرانی می ماند و دولت هم نمی تواند کاری کند عقب می افتیم که هم برای نظام و هم برای مردم خطرناک است.

ما در یک قسمت انقلاب پیشرفت مناسبی داشته ایم و در مسائل سیاسی دفاعی و امنیتی ایران جزء 10 کشور دنیا هستیم حال با وجود این قدرت ایران در گوشت مرغ خود و در پسته ی خود مانده است و اخیراً نیز در پراید خود مانده است که نشان دهنده این است که ما پیشرفت هایی کرده ایم و در بخش دیگر عقب مانده ایم این اشکالی ندارد اشکال اصلی آنجاست که توجه نکنیم و اهمیت ندهیم و این مشکلات را حل نکنیم.

هر ملتی مانند یک پرنده ای است که دو بال دارد بال سیاسی و بال زندگی است که در ایران بال سیاست بسیار قوی شده است موشک های ما و هواپیما های بدون سرنشین و ... باعث شده با یک بال بزرگ و قوی به نام سیاست مواجه باشیم اما در طرفی دیگر بال زندگی بسیار کوچک مانده و باید بال اقتصاد، زندگی، معیشت، شهر سازی، کشاورزی، صنعت و ... بزرگ شود و نیازمند به یک برنامه ریزی و یک فکر دارد و نیازمند یک مدیریت است.

مدیریت های کنونی کشور دیگر جواب گو نیست مدیریت کنونی مدیریت زمانی با 700 میلیون دلار ارز است که طی 7 سال وارد ایران شود و دلار می توانستیم تمام چاله ها را پر کنیم و نقطه ی ضعفی پیدا نمی شد اما در این زمان تحریم و با وجود آرزو و انتظارات بالای مردم ما نمی توانیم با این مدیریت کاری کنیم.

این بال دوم ضعیف است اما راه حل هم دارد البته کار بسیار سخت شده است ولی من با اطمینان و با صداقتی که در لرها وجود دارد می گویم. با صداقت و مطالعه می گویم که این مشکلات قابل حل است. شما در سال های آینده خواهید دید که تحریم های اقتصادی را خنثی خواهیم کرد و اقتصاد ایران را به شکوفا ترین اقتصاد ایران تبدیل خواهیم کرد.سال 1392 سال پیروزی صداقت بر قدرت و ثروت است.

ما باید در کشاورزی انقلاب کنیم چرا که کشاورزی و دامداری کنونی سنتی است و در آمد ها و مخارج هم خوانی ندارد و جوابگو نیست و باید در آمد ها را افزایش داد تا یک خانواده 5 نفره کشاورز در زمین خود درآمد سالانه 35 میلیون تومان داشته باشد. برای این که فاصله ی درآمد ها و هزینه ها را کم کنیم ما باید یارانه ای بدهیم به نام یارانه سبز که 8 مورد می باشد تا این فاصله کم شود تا سود خالص کشاورز چند برابر گذشته شود به مکانیزه کردن کشاورزی باید یارانه بدهیم و هر سرمایه گذاری که کارخانجات تبدیلی و بسته بندی ایجاد کند ما به او یارانه می دهیم بیمه محصولات و کشاورز نیز مهم است در کنار آن قیمت محصولات را باید حل کنیم چرا که مزد کنونی کشاورز ظالمانه ترین مزد است.

هر مزرعه باید چند منطوره شود و یارانه به آن تعلق گیرد و بازار آن هم درست شود در کنار صنایع تبدیلی انقلاب بزرگ صورت می گیرد. جمهوری اسلامی درست شده است اما جامعه پیشرفته و تولیدی درست نشده است و این لنگ ماست من برای این در انتخابات آمده ام تا یک جامعه پیشرفته و تولیدی تشکیل دهم تا هم در زندگی مادی و هم در زندگی معنوی در دنیا مطرح شویم. آن هم با یک اقتصاد ایرانی و اسلامی از جنس عقیده و از جوهر وجودی خود درست خواهیم کرد .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

.:::بــهــار 92 بر همتبارل عزیز ممسنی و رستم مبارك:::.

.:::عیدی خودتون رو دریافت کنید:::.

آهنگ لری فوق العاده شنیدنی از جاسم خدارحمی و پویا صالحی به نام دوور ایلی

هیچ توضیحی لازم نیست فقط میگم عیدیتون رو دریافت کنید و لذت ببرید ( از دست ندید )

تنظیم کننده و آهنگساز : مانی یزدان شناس

از ممسني جوان

شعر : احمد انصاری فهلیانی

 حجم فایل : 6.2 مگابایت

 مدت زمان : ''20 : '03

 آهنگ لری دوور ایلی از جاسم و پویا :  download

 توضیحات : آهنگی شاد و فوق العاده احساسی
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
عدم رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي توسط دو جوان و چپ شدن وسيله نقليه آنها در فاصله 20 متري ترمينال خسرو گستر ممسني . . .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

. . . میزگرد انتخابات شهرستان ممسنی . . .

میزگرد

 
با توجه به دعوت ماهنامه نورباران و اعلام آمادگی نماینده محترم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی و همه کاندیداهای نمایندگی مجلس در دوره نهم مجلس شورای اسلامی در سال 1390- اعم از تایید صلاحیت شده و یا رد صلاحیت شده-  برای برگزاری میزگرد پیرامون حوادث تلخ به وجود آمده در دوره های انتخابات در دوره های گذشته‌ی ممسنی و راهکارهای بهینه سازی و عدم تکرار آن در دوره های آتی و . . . در دفتر ماهنامه نورباران ، خوانندگان و همشهریان گرامی می توانند ضمن ارسال سوالات ، نقطه نظرات ، پیشنهادات و راهکارهای خود پیرامون ان را برای ما ارسال نموده و مشروح گزارش این میزگرد و حواشی آن را در شماره‌ی آتی " نورباران " مطالعه نمایند . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
ریاست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ممسنی پاسخ می دهد

ندری در این خصوص بیان داشت که اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی همواره سرلوحه ی کار های خود را شعار های هرساله مقام معظم رهبری  قرار داده است و با تمام تلاش و جدیت در این راستا گام برداشته است و هیچ گاه شعارهای سال های گذشته را نیز فراموش نکرده است و همه ی شعار ها را مورد توجه قرار داده است.

وی دلیل تعدیل نیرو در بسیاری از شرکت های و کارخانه های شهرستان  سوء مدیریت  در فروش مواد تولیدی خواند و بیان داشت: عواملی چون  افزایش قیمت مواد اولیه، برداشته شدن یارانه ها، سوء مدیریت، عدم توان رقابتی شرکت ها باعث شد که تولید کنندگان در فروش محصولات خود با مشکل برخورد کنند و از طرفی افزایش  کیفیت محصوالات می توانست بازار خرید را افزایش دهد اما بازهم برای تولیدکنندگان هزینه بر بود و متاسفانه برای اخذ وام و کمک های دولت  نیز بسیاری از این شرکت شرایط دریافت را نداشتند و با توجه به این که پاسخگوی کارگران نبودند مجبور به تعدیل نیرو شدند .

ندری  اهم دلایل تعطیلی کارگاه ها و کارخانه های شهرستان را پائین آمدن تقاضا، عدم فروش محصولات و مشکلات مالی سرمایه گذران خواند و بیان داشت:  شرکت شیر رادک تا زمانی که دست مدیران ممسنی بود به خوبی اداره می شد اما متاسفانه با تغییر مدیریت، مدیران غیر بومی این شرکت به دنبال گسترش آن بودند که متاسفانه نتوانستند موفق باشند و شرکت تعطیل شد و شرکت ماکرونی زمرد در سال های گذشته نیز با مشکل روبرو بود و تعطیلی شرکت به تورم و تحریم برنمی گردد چون ماکرونی یک غذا و یک نیاز روزانه است بیشتر مشکلات شخصی و مدیریتی بود و مشکل فروش محصولات نداشته است.

 

وی درباره کاهش خط تولید شرکت آلمونیوم سازی نیز بیان داشت کمبود نقدینگی در دست مردم باعث شده که تقاضا نسبت به دریافت شرکت کمتر شود  و  تولید کننده نیز با توجه به تقاضا عرضه می کند که با پائین آمدن تقاضا خط تولید این کارگاه نیز پائین آمده است.

وی در خصوص تعطیلی شرکت های آجر سازی نیز بیان داشت یکی از این شرکت ها در حال تولید می باشد و حتی می توان گفت برای خرید از این شرکت باید در نوبت ایستاد و نمی تواند پاسخگوی کثرت درخواست ها باشد و شرکت آجر سازی شهدای آهنگری نیز مشکل قانونی دارد و هنوز نتوانسته است مجوز راه اندازی بگیرد.

وی در ادامه نیز در رابطه با  مجتمع صنایع نازنین گفت : اداره به دنبال رفع مشکلات شرکت بوده و این شرکت نیز دارای تولیدات بسیار خوبی در مصالح ساختمانی  است و مشکل فروش ندارد و تنها باید زمین آن تغییر کاربری  دهد و از کشاورزی به صنعتی تغییر کند تا امور اداری آن در سطح استان نیز انجام شود.

سوال خبرنگار نورآنلاین :دلیل اینکه امسال کارگاه ها بیشتر به سمت تعطیلی حرکت کرده اند تا ایجاد کارگاه جدید و یا خط تولید جدید چه بوده است؟

پاسخ ندری: این موضوع با پشتگار و برنامه ریزی مدیریتی شرکت ها رابطه مستقیم دارد اگر مدیری به دنبال این باشد تسهیلاتی را دریافت کند ولی کارگاه و یا کارخانه ای را راه اندازی و حمایت نکند مطمئن با شکست روبرو می شود اما در مقابل مدیری که با هدف تولید درآمد زایی و اشتغال باشد می تواند در هر شرایطی موفق باشد. تحریم تاثیر گذار است ولی نمی تواند یک تولیدی را به تعطیلی بکشاند مدیران با علاقه و پشتکار در هر جنگی می تواند موفق باشند جنگ اقتصادی با توجه به پیشرفت های علمی کشور بسیار آسان تر قابل عبور تر از جنگ تحمیلی است مدیران و نخبه های فنی می توانند پیروز این میدان باشند.

وی نیز این اداره را موظف به پاسخگویی به دو قشر کارگر و کارفرما خواند که کارگر باید با اشتغال و کار معیشیت و زندگی روزانه خود را سپری کند و کارفرما نیز بتواند در بازار محصولات خود را بفروشد که از مهترین برنامه های این اداره در سال به مواردی چون برگزاری جلسات و همایش هایی با موضوعات تعاون و شرکت ها و اهمیت تولید داخلی، تصویب خرید مایحتاج ادارات و نهاد ها از تولیدی های شهرستان، آسیب شناسی مراکز تولیدی و رفع مشکلات شرکت ها از طریق شهرستان و استان و ... بیان داشت.

وی یکی از مهترین اقدامات این اداره را  کسب امتیاز ایران خودرو دیزل  و پیشرفت فیزیکی 50 درصدی آن و ترویج کار آفرینی در مباحث شغل ها و درآمدهای خرد خواند و در رابطه با شهرک صنعتی نیز بیان داشت با برگزاری جلسات در صدد برطرف کردن مشکلات امنیتی ، معابر ، ایجاد آتش نشانی، بیمه کارگران و ایجاد تعاونی در شرکت های شهرک بوده ایم . در شهرستان ما نیازمند یک فرهنگ سازی استفاده از تولیدات بومی نیز وجود دارد که با برگزاری نمایشگاهی سعی در ترویج این امر داشته ایم و در آینده نیز کارگاه آموزشی در یکی از دانشگاه های شهرستان و در مدارس راه اندازی خواهیم کرد.

 

کلام آخر:

امیدوارم مدیران آینده و سرمایه گذاران آینده شهرستان ابتدا به دنبال برنامه ریزی و بررسی وضعیت بازار خرید باشند و به دنبال کارگاهی باشند که مواد اولیه آن در منطقه قابل دریافت و تهیه باشد و با توجه به بازار فروش و اهمیت آن تولیدی و با یک کار کارشناسی اقدام به راه اندازی کنند و با پشتکار و علاقه به دنبال تولیدی حرکت کنند.برچسبل: به نقل از نور انلاین
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مهری که شاید برای ممسنی ها ماندگار نشود . . . !

هر روز در هرجایی از کشور شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های مهر ماندگار هستیم طرحی که چندین پروژه آن با آینده ای مجهول در ممسنی و رستم نیز وجود دارد . . .

نورآنلاین:قرار است تا پایان دوره ریاست جمهوری بیش از  800 پروژه تحت عنوان مهر ماندگار در کشور به پایان برسد که برخی از این پروژه ها در ممسنی و رستم واقع است .

اما متاسفانه در حالی که قرار بود این پروژه ها در اولویت برنامه های دولت قرار گیرد به علت های مختلف از جمله تخصیص نامناسب اعتبارات با مشکل جدی مواجه شده و کلنگ این طرح ها به زمین مانده و پیش بردی در طرح ها و پروژه ها مشاهده نمی شود.

این موضوع قابل قبول است که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور بسیاری از پروژه‌های عمرانی در سراسر کشور به کندی پیش می‌رود یا عملیات اجرایی آن متوقف شده است ولی در سفر رئیس جمهور به ممسنی بیش از 30 طرح و پروژه تصویب شده است حال نباید حداقل برخی از این پروژه ها به بهره برداری برسد .

از طرفی حتی عملیات اجرایی بسیاری از پروژه‌های عمرانی هنوز آغاز نشده است برای مثال قرار بود طرح چهار خطه شدن محور قائمیه نورآباد  در قالب مهر ماندگار که با حضور وزیر راه و شهرسازی در منطقه به تصویب هیئت دولت رسیده است در عملیات اجرایی آن تسریع شود اما در مقابل به جای سرعت بخشی به این پروژه با توقف آن روبرو هستیم. 

متاسفانه بیشترین مصوبات اجرا نشده  سفر دولت به ممسنی مربوط به عمران شهری و روستایی می باشد که علت آن عدم تخصیص اعتبارات عمرانی است .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

   آباد اگر نمی کنی، ویران مکن مرا  

متأسفانه در برهه حساسی که پیش روی ملت عزیزمان وجود دارد و نیاز پیش از پیش به اتحاد اقوام مختلف ایرانی، عده ای خواسته یا ناخواسته از طریق رسانه ملی در صدد از هم گسستن این اتحاد می شوند و با ادعاهای واهی و دروغین ،  آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم می ریزند، دشمنانی که به خوبی می دانند تا زمانی که اتحاد میان تمامی اقوام ایرانی هست ؛ هیچ راه نفوذی وجود ندارد، دشمنانی که به خوبی می دانند اقوام ایرانی مانند اقوام سایر کشورها سست و گسستنی نیستند.

 

متأسفانه اخیراً در رسانه ملی  خسرو معتضد ؛ در یک برنامه‌ای تلویزیونی بیاناتی فرموده و  ادعا کرد که : «… بختیاری‌ها چند قرن پیش وارد ایران شده و ایرانی نیستند…»


قبل از شروع فضای سیاسی انتخابات و بخاطر مدیریت کردن جو سیاسی ؛  مقام معظم رهبری با نطق هوشمندانه خودشان فرمودند: از امروز تا روز انتخابات هرکس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف بکار گیرد ،  قطعاً به کشور خیانت کرده است.

جهت مشاهده ادامه و همچنین امضای بیانیه به لینک وبسایت زیر مراجه فرمایید:

http://www.parnian.in/?p=1568

پاینده و سرفراز

شاد و لربیت تا قیومت


 برچسبل: آباد اگر نمی کنی, ویران مکن مرا, متأسفانه اخیراً در رسانه ملی خسرو معتضد ؛ در یک ب, «… بختیاری‌ها چند قرن پیش وارد ایران شده و ایرانی
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

  بیانیه سایت لوری در محکومیت پخش توهین در برنامه های صدا و سیمای ملی جمهوری اسلامی ایران
 در سیزدهمین آیه شریفه از سوره مبارکه حجرات خداوند می فرماید:
«یا ایّها الناس انّا خلقنکم من ذکر او انثی و جعلنکم شعوبا و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقکم انّ الله علیم خبیر»  “همانا ای مردم ما شما را از یک زن و مرد آفریدیم و شما را تیره های بزرگ و کوچک قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید نه اینکه به یکدیگر فخر بفروشید و فخر و کرامت نزد خدا تنها به تقوی است و گرامی ترین شما با تقواترین شماست که خداوند دانا و با خبر است.”
شنیده ها حاکی از آن است که پس از پخش اظهارات توهین آمیز حمید گودرزی از رسانه ملی و اکنون با  پخش اراجیف آقای به اصطلاح تاریخ شناس  (خسرو معتضد) در برنامه برگی از تاریخ , سریال توهین به قوم لر وارد مرحله ای شده که لازم میدانیم به اقای ضرغامی هشدار دهیم که رسانه ملی همان طور که از اسم آن برمی آید متعلق به مردم است و ارث پدری شما نیست که اجازه دهید هر گذافه گویی هر چیز دلش خواست در آن بلغور کند . بدین وسیله نهایت انزجار مردم قوم شریف لر را نسبت به آنچه از صدا و سیما پخش شد را اعلام و از مسولین و نمایندگان مناطق لرنشین کشور انتظار پیگیری داریم . از  مردم شریف لـــر تقاضای حمایت را داریم تا امثال رئیس سابق دانشگاه رامین خوزستان و . . . در هر کجایی که خواستند نتوانند و  این جرات را پیدا نکنند که به کیان مردم لر توهین کنند و منتظر عواقب آن نباشند .
                                                            من الله توفیق
                                                          نشریه اینترنتی لوریپیوست به سایت تابناک: واکنش برادر دلیر جناب آقای رضایی به گفته های معتضد:

مدعی تاریخ‌نگاری از تحریف تاریخ ملت ایران چه سودی می‌برد؟

 


از تمام لربلاگ ها و وبسایتهای حامی حقوق قوم لر تقاضای پیوستن به این حرکت را داریم .برچسبل: بیانیه سایت لوری در محکومیت پخش توهین در برنامه ها
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
راه روستایی عالیوند به کتنان با هزینه اعتبار 1500 میلیون ریال افتتاح شد . . .

نورآنلاین باقر گودرزی ریاست اداره راه و شهرسازی گفت: راه روستایی عالیوند به کتنان با در برگیری 15 خانوار به طور مستقیم  و 2000 نفر ازمجموعه خانوارهای روستاهای عالویند به طور غیر مستقیم به طول 1.75 کیلومتر در مدت زمان آغاز سال مالی 89 تا پایان سال مالی 90  با اعتبار 150 میلیون تومان انجام شده است .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

ماهنامه نورباران به شماره 13 رسید

و از روز شنبه قابل تهیه در دکه‌های ممسنی و رستم می‌باشد.


مراکز توزیع و نمایندگی های ماهنامه نورباران:

همشهریان گرامی می‌توانند برای تهیه‌ی ماهنامه نورباران به این مراکز مراجعه نمایند:
ممسنی، پشت تامین اجتماعی، دکه مطبوعاتی خداپرست
ممسنی، روبروی مسجد امام سجاد (ع)، دکه مطبوعاتی احمدی
ممسنی، نبش کوچه پزشکان، دکه مطبوعاتی عباسی
ممسنی، روبروی اداره ورزش و جوانان، دکه مطبوعاتی حسینی
ممسنی، روبروی دادگستری، دکه مطبوعاتی قائدی
ممسنی، جنب هنرستان شهید مرادی، دکه مطبوعاتی دهقان
ممسنی،جنب کانون امام حسن (ع)، دکه مطبوعاتی احمدی
ممسنی، جنب شبکه بهداشت و درمان، دکه مطبوعاتی فراسو
ممسنی، بلوار امام (ره)، جنب سازمان تعاون روستایی، فروشگاه مهرگان
ممسنی، روبروی تقاطع جهاد، فروشگاه شهروند
ممسنی، دوراهی، روبروی  پمپ بنزین رحیمی، فروشگاه احمدی
ممسنی، اسکان عشایر، جنب فنی و حرفه‌ای خواهران، فروشگاه امیر
مصیری، روبروی کلانتری، کتاب‌فروشی فتحعلی‌نیا
مصیری، کتاب‌فروشی و نمایندگی مطبوعات خداپرست
شهرستان رستم، روستای تل بندو، دکه خادمی
بابامیدان، ابتدا مسیر زیردو، کتاب‌فروشی قربانی
کوپن، روبروی امامزاده حسن، دفتر خدماتی سرکوهی

---------------------------------------------------


آنچه در این شماره می خوانید:

ü     دشـمـن‌زیـاری سـرزمـین بـی‌سـتـاره

ü     حجت‌الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه ممسنی: آنچه مردم را آزار می‌دهد اختلاف است

ü     سردیار پیکری: بـه نیـروهـای مـمـسنـی پیشـنهاد می دهـم کــه بـه نــورآبـاد نـیایـند...!
ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور : طرحی برای جلوگیری از زمین خواری . . . 

مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین‌الملل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اجرای طرح کاداستر در سطح کلان کشور به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد . عبدالرضا مرادی در گفت‌وگویی در خصوص اجرای طرح کاداستر اظهار داشت : تعدادی از نمایندگان در مجلس هشتم پرونده طرح کاداستر را تقدیم مجلس کردند اما در آن زمان فرصت بررسی این طرح وجود نداشت.وی افزود:‌ در مجلس نهم تعدادی از نمایندگان این طرح را به جریان انداختند و در حال حاضر هم بررسی آن در کمیسیون های فرعی به پایان رسیده و طرح برای بررسی جزئیات به کارگروه مخصوص طرح کاداستر ارجاع داده شده است . 
ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مانور عملیاتی انفجار، قطع و ترمیم خطوط  انتقالی گاز 56 اینچ صبح روز پنجشنبه در منطقه جابه شهر نورآباد ممسنی  برگزار شد .

                             

نورانلاين محمد علی لک رئیس ایمنی بهداشت  و محیط زیست شرکت گاز منطقه 5 در این خصوص بیان داشت:

در استان فارس 5 خط انتقال گاز عظیم 56 اینچ وجود دارد که جنوب کشور را به شمال کشور متصل می کند منطقه 5 عملیات انتقال گاز در این انتقال سهم اصلی را بازی می کند و به این لحاظ که کل استان فارس و بخشی از استان کهگلویه و بویر احمد و بخشی از استان یزد را تحت پوشش قرار داده است بنابراین به لحاظ گستردگی خطوط لوله و عواملی که می تواند باعث متوقف شدن این انتقال ها شود لازم و بنا است که یک سری مانور ها برای هماهنگی ارگان های شهری و مجموعه عملیاتی انتقال گاز انجام دهیم.

در سال های گذشته مانورهای متعددی از این نمونه را انجام داده ایم و این افتخار را داشتیم در خدمت ارگان های شهرستان نورآباد ممسنی باشیم و نقطه ای که بر اساس سناریویی که نوشتیم انتخاب کرده ایم و عملیات قطع گاز لوله 56 اینچ را به اجرا در آوردیم که الحمدالله هم از نظر مشارکت ارگان های شهری و هم از نظر انضباط کاری شاهد یک عملیات خوب و منسجمی بودیم و امیدواریم که با بررسی نقاط ضعف  و قوت آن در آینده اگر اتفاقی به وقوع پیوست بتوانیم در کمترین زمان ممکن آن را کنترل کنیم.

چه عملیات های اجرایی در این مانور انجام گرفت؟

برای این که یک مانور انجام شود یک سری مقدماتی می خواهد که با فرمانداری شهرستان و ارگان های درگیر جلساتی گرفته شد و سناریویی که نوشته شده بود مورد بررسی قرار دادیم و مسئولیت های بخش های مختلف را در آن سناریو را مرور و هماهنگ کردیم و در روز مانور و واقعه به لحاظ این که کلیه مسئولیت ها مشخص بود ما انفجار خط لوله را شبیه سازی کردیم و بعد از انفجار به ستاد بحران شهرستان و مجموعه عملیات خطوط لوله شهرستان اطلاع رسانی شد و بر اساس شرح وظایف نیروهای آتش نشانی، نیرو های امداد و نجات، پلیس 110، آمبولانس های اورژانس115 و مجموعه نیروهای عملیات خطوط لوله گاز در محل حاضر شدن و اقدمات خود را انجام دادند. کلیه این عملیات ها در فرم هایی، ارزیابی های اولیه ای شده است که در جلسات و نشست های بعدی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت تا نقاط ضعف به نقاط قوت تبدیل شود.

موردی که در این عملیات مشهود بود عدم هماهنگی با نهاد ها و ادارات بود. چرا اینگونه شد؟

یکی از اهداف مانورهای این چنینی رسیدن به نقاطی است که ما در آن ضعف داریم از طرفی بعضی از عملیات ها هم پوشانی است برای مثال ادارات مختلف وظایف مختلفی دارد ولی وقتی عملیات در یک نقطه و با یک هدف اجرا می شود این مدیریت هم پوشانی یکی از هنرهایی است که باید در این مانورها تعریف شود که در عملیات های واقعی باعث عدم هم پوشانی نشود و ما نیز هر آنچه که شما دیدید را دیدیم و ثبت کردیم و انشاالله در جلسات بازنگری مورد بحث قرار خواهیم داد تا در مانور های بعدی این ناهماهنگی ها به حداقل برسد.

ساعت اجرای این مراسم قرار بود ساعت 8 صبح باشد اما با یک ساعت تاخیر برگذار شد؟

مانور اگر راس ساعت اعلام شده انجام شود می شود مثل دونده ای است که زمان شلیک تیر را می دانند پس بهتر استارت می زند. یکی از مواردی که ما سعی می کنیم در مانور ها رعایت کنیم زمان واقعی مانور است بنابراین به جای 8 صبح ما 9:30 شروع کردیم.

این که یک ساعت با تاخیر به اجرا درآمد باعث شد که ادارات و نهاد ها زودتر از اجرای عملیات و انفجار در صحنه باشند؟

این یکی از نکاتی بود که ما صبح به آن رسیدیم و فکر می کنم اینها در جلسات توجیحی خوب توجیح نشده بودند یا اینکه اطلاع رسانی صحیحی انجام نگرفته بود و دوباره به محل استقرار و نهاد های خود برگرداندیم و از نقطه شروع هر نهادی عملیات به اجرا درآمد و امیدوارم مانور بعدی چنین مشکلی نداشته باشیم.

زمان مانور بعدی که در این خصوص در شهرستان خواهیم داشت ؟

در جلسه بازنگری و جلسات بعدی که با فرمانداری خواهیم داشت مشخص خواهد شد .

وی هچنین در پایان بیان داشت: ما از کلیه نهاد ها و ادارات که در این مدت یک ماه که ما بر روی این مانور کار می کردیم با ما همکاری داشته اند تقدیر و تشکر می کنم .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
دیار ممسنی:اضافه شدن چهار شهر جديد به نقشه تقسيمات کشوري : دولت با توجه به بافت جغرافیایی و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با چند تغییر در استان های فارس و یزد و ایجاد چهار شهر جدید موافقت کرد.بر این اساس،بابامنیر مرکز بخش ماهور میلانی از توابع شهرستان ممسنی به شهر تبدیل و به عنوان شهر بابامنیر شناخته می شود .

بر اساس این مصوبه، روستای سلطان آباد مرکز بخش کربال از توابع شهرستان خرامه استان فارس به شهر تبدیل و به عنوان شهر سلطان شهر و روستای مادرسلیمان مرکز بخش پاسارگاد استان فارس به شهر تبدیل و به عنوان شهر مادر سلیمان شناخته می شود.روستای مزایجان مرکز بخش مزایجان از توابع شهرستان بوانات در استان فارس به شهر تبدیل و به عنوان شهر مزایجان شناخته می شود.

ین مصوبه را ˈمحمدرضا رحیمیˈ معاون اول رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ کرده است.[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مخالفان تخریب محیط زیست وطبیعت ممسنی بگن چه باید بکنیم که از این به بعد و با بارش روز افزون در حفظ محیط زیست شهرستان کوشا باشیم . متاسفانه ادم چیزایی میبینه که مغزش درد میگیره از این همه بی تفاوتی همشهری ها . . .

خوبه نظر یکی از دوستان رو اینجا به نمایش بزاریم شاید فرجی شد و پاسخی از مسئولین شهرستان گرفتیم . . .

از روسای قبلی اداره جهاد کشاورزی از زمان مهندس کیخایی و بعدتر جناب مهندس چوبینه و ریاست فعلی اداره جهاد کشاورزی جناب مهندس سالاری خواهش دارم .

از ریاست محترم اداره آبیاری از ریاست قبلی و بعد تر جناب آقای مهندس رشیدی و ریاست فعلی خواهش دارم .

از ریاست قبلی اداره محیط زیست و ریاست بعدی جنای آقای مهندس دشت رزمی و اگر ریاست جدید هم داشته باشیم خواهش دارم .

از فرماندار فعلی شهرمان و از فرماندار پیشین شهرمان جناب آقای گنجه ای و حتی از جناب آقای هاشمی فرماندار قبل تر شهرمان خواهش دارم ( ورود نهاد فرمانداری به این بحث از آن جهت خواهد بود که ریاست شورای اداری بر عهده ای نهاد می باشد و در تشکیل جلسات پیرامون این بحث شرکت داشته اند ) که در زمینه هایی که سوالاتی هست پاسخگو باشند و از عملکردشان دفاع نمایند .

1- روسای اداره جهاد کشاورزی در خصوص اجرای طرح های آبخوان داری و آبخیز داری در مناطق مختلف شهر ابهاماتی هست که امید وارم بی پاسخ نماند در خصوص اجرای به مو قع این طرح ها از این نظر که باید در یک برهه زمانی اجرا می شدند که بارش به کمترین میزان خود نرسیده باشد اشکال بزرگی وارد است به قول مثل لری " بعد مرگ کا سهراب " اقداماتی در زمینه اجرای طرح های یاد شده انجام شد و این امر با توجه به اینکه جناب آقای دکتر " آهنگ کوثر " پدر علم آبخوان داری ایران قبلتر مطالعات و طرح هایی را در همین منطقه ممسنی که اگر اشتباه نکنم در منطقه جونگان به سال 1361 به انجام رسانیده بودند چرا با یک مدیریت اصولی و به موقع و علمی ادامه پیدا نکرد در خصوص مکان های که این پروژه ا جرا گردید و حتی در خصوص پیمانکارانی که از تخصص لازم در اجرای این طرح ها بر خوردار نبودند و بعضا نظارت دقیق و قانونی در زمینه ساخت سیل بند های اجرا شده و همین طور رعایت اصول مهندسی در خصوص ساخت کم کاری های بسیار زیادی شده است
2 - در خصوص صدور مجوز برای حفر چاهای نیمه عمیق و در چند سال اخیر چاههای عمیق به تعداد زیاد با توجه به کدامین نظر کارشناسی و حتی در مورد تشویق کشاورزان به سمت باغداری با توجه به وضعیت بحرانی آب های زیر زمینی و اینکه سفره های زیر زمینی از کمترین تغذیه ای برخوردار نیستند و گاها صدور مجوز های غیر قانونی برای حفر چاه های عمیق جهت آبیاری کشت های فصلی و نه دائمی و در سالهای اخیر کشت ذرت که به قیمت نابودی آب های زیر زمینی و فرسایش زمینهای کشاورزی و استفاده غیر اصولی از کودهای شیمیایی و سموم و نبود نظارت بر نحوه استفاده از این دو که تخلفاتی از طرف نهاد های جهاد کشاورزی و اداره آبیاری صورت پذیرفته است .
3 - در زمینه کاشت هندوانه و نحوه تامین آب از رود خانه ی کتی به وسیله پمپ های دیزلی و رعایت نکردن حق آبه که به صورت یک قانون بین المللی نوشته شده و باید رعایت شود در صورتی که مسولین امر از روی دلسوزی وسلیقه ای عمل کردند که این دلسوزی تصمیمات سلیقه ای به قیمت نابودی آبزیان و حتی درختان و گونه های گیاهی که از آب این رود خانه جهت بقایشان استفاده می کردند . هر سال و قبل از کشت هندوانه به همه کشاورزان از طرف اداره محـــیط زیـــست اعلام می شود که مزارعی که آب مورد نیازشان از رودخانه تامین می گردد جمع آوری خواهد شد اما همه شاهد هستیم که هیچ اقدامی صورت نمی پذیرد و نهاد های فرمانداری و جهاد کشاورزی و محیط زیست با برگزاری جلسه ای نسبت به ادامه یافتن برداشت آب از کف رودخانه مهر تایید می زنند به قیمت نابودی محیط زیست . تصمیمی غیر کار شناسی و به خاطر واریز کردن چند صد هزار تومانی به حساب اداره آبیاری . . . ! ! !
4 - پلنگ پشتکوه رستم و وضعیت اسفباری که از کشته شدنش در رسانه ها انعکاس یافت و عملکرد بسیار ضعیف و حتی اظهار بی اطلاعی از وجود این گونه نادر جانوری و اداره محیط زیست شهرستان نوراباد ممسنی
5 - نبود نظارت بر میزان برداشت از چاهای کشاورزی که به خشکیدن چشمه ها انجامید و در آینده نزدیک هم به خشکیدن رودخانه هایمان و همینطور نداشتن اقداماتی از قبیل نصب کنتورهای هوشمند در زمینه مدیریت برداشت آب از چاه ها دوستان اینها . مثالی می آورم تا عمق فاجعه را بهتر بفهمیم در منطقه " تل مشکی عالیوند " طبق محاسباتی که انجام شده است در هر ساعت به اندازه 5 لوله 43 اینچ از چاه های حفر شده آب برداشت می شود . اینها که عنوان شد تنها گوشه ای از فجایعی است که در زمینه محیط زیست و منابع طبیعی شاهدش هستیم و به نظر من همه موارد دیگر تحت الشعاع همین موارد قرار خواهد گرفت .
از همه مسولین و نهادها و همشهریان عزیز کشاورزان عزیز صاحبنظران خواهش دارم که . . . ![ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

ماهنامه نورباران شماره 12 منتشر شد :

آنچه در این شماره می خوانید:

نورباران شماره 12

مقام معظم رهبری: آنچه كه ضرر می  زند، ضربه می  زند، سطحى نگرى در اعتقاد  در فهم و در گزینش منطق و مبناست

فریدون احمدی: آن روزها و همکلاسی  های سابق.

نورباران: مهندس هومان محمودی مدیرعامل مخابرات استان فارس شد

الف.رضایی: شما میآیید، وعده میدهید، میروید و دیگر نمی آیید!

ادامه مطلب :
ديندي اي پست بوينيت
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

نورآنلاین گزارش داد:سيدجواد هاشمي فرماندار ممسنی به اتفاق جمعي از مديران اجرايي شهرستان باعزيمت به بخش مركزي ازروستاهاي ده چير،پسكي ،قلعه سفيد،دين باغان،نوشك،سيدمحمد،ده گردو،سرتنگ كوچك،وبزرگ وبجگي بازديد وضمن حضور درمنزل پدر دوتن ازشهيدان انقلاب اسلامي به مقام شامخ شهدا وخانواده هاي معظم آنان اداي احترام نمود.

ایشان درجلسه اي كه با اعضاي شوراهاي اسلامي ودهياران تشكيل دادند پس از استماع مشكلات توسط شوراها ومردم عنوان نمودند شنیدن مشكلات مردم ازنزديك براي مسئوليني كه درنظام مقدس جمهوري اسلامي خدمت مي كنند بسيار با ارزش مي باشدوتصريح نمودندمزاياي اين بازديدها آگاهي از مشكلات روستانشينان ازنزديك وكاهش حضور مردم در ادارات ودستگاههاي اجرايي است .

فرماندار ممسني سپس به تشريح خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي در روستاها ومناطق محروم پرداخت وابراز اميدواري نمودندكه باهمت وهمدلي ودلسوزي مسئولين ومردم هميشه درصحنه شهرستان مشكلات به حداقل رسيده ودرآينده اي نزديك شاهدپيشرفت وآباداني درهمه زمينه ها باشيم.

ايشان درطول اين بازديد ازچندين باب مدرسه ومجتمع آموزشي نيز بازديد ودرجلسه اي بافرهنگيان به بررسي مسائل ومشكلات آموزشي پرداختند.

فرماندار ممسنی

 

فرماندار ممسنیپیراشکفت[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]

دیدار اعضای ماهنامه نورباران با امام جمعه شهرستان ممسنی . . .

مدیرمسئول و برخی اعضای ماهنامه نورباران ویژه شهرستان‌های ممسنی و رستم با امام جمعه نورآباد ممسنی دیدار و گفتگو کردند .

                

در این  دیدار حاج نصیب‌الله حیاتی مدیرمسئول ماهنامه نورباران ضمن معرفی اعضای نورباران گفت: بیش از یک سال است که فعالیت خود را شروع نموده‌ایم و سعی کرده‌ایم با رویکردی انتقادی و فرهنگی به مطرح کردن مسائل، مشکلات و پتانسیل‌های این دو شهرستان بپردازیم .

ایشان ادامه داد: ما با ایجاد یک پایگاه اینترنتی، شماره پیامگیر و ایجاد ستون‌های مختلف در نورباران سعی در ارتباط بیشتر با مردم و انعکاس دغدغه‌ها، نظرات و مشکلات آنها داریم.

حجت‌الاسلام رحمانی امام جمعه ممسنی نیز ضمن تشکر از حضور اعضای ماهنامه نورباران در دفتر ایشان اظهار داشت: اگر شما نورباران را با توجه به امکانات شهرستان با نشریات استان بسنجید متوجه می‌شوید که نورباران در سطحی بالاتر از آنها منتشر می‌شود .

                

ایشان با ذکر این موضوع که 6 ماه در حرفه روزنامه‌نگاری بوده ادامه داد: قطعاً شما در زمینه فرهنگ قدم‌های بلندی برداشته‌اید و در معرفی فرهنگ شهرستان و انعکاس اخبار و مشکلات انها نگاه ویژه‌ای دارید. من خودم قسمت‌های زیادی از ماهنامه نورباران از جمله صفحه‌ادبی، مصاحبه، خبرباران، اخبار شهرستان و ... را مطالعه می‌کنم و خوشحالم که در عرصه‌ی فرهنگ شهرستان ماهنامه نورباران وجود دارد و از اینکه به نام شهرستان یک کار فرهنگی انجام می‌گیرد همه باید قدر بدانند و حمایت کمک کند .

نماینده مقام معظم رهبری با بیان اینکه به افکار عمومی شهرستان آگاهی کامل دارم و از همه‌ی مسائل و مشکلات اطلاع کامل دارم افزود: خوب است ما همه سیاست را بلد باشیم اما سیاست بازی و سیاست کاری خیانت به مردم و فرهنگ است. از دوستان می‌خواهم به نهادهای فرهنگی توجه کنند و حمایت نمایند و شما نیز در ادامه و استمرار کارتان نباید دلسرد شوید و تعطیل کنید و این روال کار روزنامه‌ها و مطبوعات است که با افت و خیز همراه باشند .

حجت‌الاسلام رحمانی گفت: ما به سمت انتخابات ریاست جمهوری می‌رویم و شما سعی کنید جملات رهبری و رهنمودهای ایشان را در مورد انتخابات منعکس کنید .

امام جمعه شهرستان ممسنی با بیان اینکه آنچه این روزها مهم است اهمیت دادن به مردم و احترام به مردم و سرکشی کردن از آنان است، اظهار داشت: تعادل را در نوشته‌هایتان رعایت کنید چون قضاوت مردم درباره‌ی شما خیلی مهم است و من دیده‌ام مردم از مکتوبات شما به عنوان سند در گفته‌ها و بیاناتشان استفاده می‌کنند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
این عکس از طرف یک خانم لر مقیم دبی که نخواستن اسم ببرم ارسال شده :

این عکس مه آرا دخترمه که توی مدرسه بهشون گفته بودن لباس سنتی کشورتونو بپوشین من هم به بدبختی تونستم لباس لری خودمونو براش درست کنم تا بپوشه با وجود اینکه یه لباس معمولی و با پارچه های خیلی ارزون درست کردم ولی زیباترین لباس بین تمام لباسهای بچه های کشورهای دیگه حتی ایران خودمون که بعضی ها مثلا بندری یا چیزهای دیگه پوشیده بودن بود تمام معلمها با مدیر مدرسه یکی یکی باهاش عکس گرفتن و براشون خیلی قشنگ و جالب بود من هم کلی به خودم بالیدم . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با انتزاع امور ثبتی 6 روستا، مزارع و مکان‌های تابعه آن از حوزه ثبتی شهرستان ممسنی و الحاق به دهستان امامزاده محمد بخش خشت و کمارج شهرستان کازرون موافقت کرد . . .

                              

احمد تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با انتزاع امور ثبتی روستاها، مزارع و مکان‌های بی‌بی خاتون، کلاتون، برج دلبر و تنگ گچی علیا و سفلی از حوزه ثبتی شهرستان ممسنی و الحاق به دهستان امامزاده محمد بخش خشت و کمارج شهرستان کازرون موافقت کرد.

 

پیش از این امور ثبتی روستاها، مزارع و مکان‌های بی‌بی خاتون، کلاتون، برج دلبر و تنگ گچی علیا و سفلی در حوزه ثبتی شهرستان ممسنی انجام می‌شد.

 

این اقدام برابر درخواست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس انجام گرفته و فعالیت‌های ثبتی و خدمات رسانی به مردم با رعایت کامل قوانین و ضوابط و مراعات محدوده قضایی مربوط امور ثبتی روستاها، مزارع و مکان‌های بی بی خاتون، کلاتون، برج دلبر و تنگ گچی علیا و سفلی در حوزه ثبتی دهستان امامزاده محمد بخش خشت و کمارج شهرستان کازرون انجام می شود . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مطلب ذیل توسط آقای سعید چوبینه ارسال شده است . . .

شكي در اين نيست كه همه اتفاقات خوشايند و يا ناخوشايند كه در محيط زندگي ما خ مي دهد ناشي از افكار و بازتاب عيني آن در قالب اعمال و رفتارهاي ماست .
با نگاهي به سيماي شهر بوضوح جلوه هاي پيدا و پنهان اين افكار و اعمال قابل رويت است . آنچه اين روزها سيماي شهري را دل آزارتر از هميشه نموده نصب بنرهاي بزرگ مراسمات سوم و چهلم و سالگرد و يادبود درگذشتگانمان در فلكه و ميادين اصلي شهر است . امري كه اكنون بيش از هميشه به چشم و همچشمي هاي نابخردانه دامن زده و در عين حال فضاي بصري عابران ا ناخودآگاه مي آزارد .

كافيست اندكي تامل كنيم و به اين بينديشيم كه در صورت ادامه يافتن چنين روندي ميادين و فلكه ي اصلي شهر به چه تابلوي سياهي از ندانم كاريهاي ما بدل خواهد شد .

نميتوان از پيامك هاي تبليغاتي اينگونه مراسمات كه گاه و بيگاه آسايش همشهريان را نيز سلب مي كند نامي نبرد .  پيامك هايي كه بدون در نظر گفتن گروه جمعيتي خاصي ( همچون گروه اقوام و آشنايان و وابستگان متوفي ) بصورت فله اي ارسال ميگردد و گاه مايه ي لعن و نفرين فراوان مي گردند .

آنگونه كه آمد اين خود شهروند است كه بعنوان مهمترين ركن از شهر سالم و زيبا نقش بازي مي كند . انتظار ميرود شاهد اينگونه رفتارهاي احساسي و دامن زننده به چشم و همچشمي ها نباشيم . پيشنهاد مي شود شهرداري ضمن ممانعت از نصب اينگونه بنرهاي در ميادين شهري  نسبت به اختصاص يكي از تابلوهاي تبليغاتي در سطح شهر جهت اين منظور اقدام نموده تا بدينوسيله علاوه بر سامان دادن نصب چنين بنرهايي درآمد حاصله از اين محل مصروف كمبودها و ناداريهاي بهشت زهراي شهرمان همچون فضاي سبز و سرويس هاي بهداشتي و آبخوري و سيستم صوتي شود . تا كهرا تلخ آيد و كه را به درد تعقل وادرآرد . برقرار باشيد . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
جلسه كميته تنظيم بازار شهرستان ممسني به رياست فرماندار تشكيل گرديد . . .

به نقل از  روابط عمومي فرمانداري ممسني سيد جواد هاشمي فرماندار شهرستان در ابتداي جلسه مطالبي بر لزوم تداوم و تلاش مضاعف بازرسين جهت كنترل و نظارت برشبكه هاي توزيعي و خدماتي بازار تأكيد نمود و افزود : انتظار مردم و افكارعمومي دراين مقطع زماني اين است كه بازرسيها و برخوردها با تخلفات افزايش يايد.

ايشان خاطرنشان كردند: متأسفانه درشرايط كنوني عده اي سودجو به قصد طمع ورزي اجناس را احتكار و با قيمت بسيار گزاف به فروش مي رسانند بايد اين قبيل افراد شناسايي و با آنان برخورد قانوني صورت گيرد . . .
[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
جزئیات بارندگی اخیر شهرستان های ممسنی و رستم . . .

ایستگاه هواشناسی سینوپتیک شهر نورآباد ممسنی میزان بارندگی اخیر شهرستان را 29.2 میلی متر ثبت کرد که بدین طریق میزان بارش شهرستان در سال زراعی به 208.2 میلی متر رسید . . .

طبق مستندات اداره هواشناسی شهرستان در بارندگی اخیر منطقه جوزار بکش با بارش 93 میلی متر و منطقه امیرایوب با 88 میلی متر بیشترین میزان بارندگی را در سطح شهرستان های ممسنی و رستم داشته است همچنین منطقه دولت آباد از بخش دشمن زیاری با 16 میلی متر کمترین بارندگی را به خود اختصاص داد . . .

http://www.noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-12-08-071028mamasani-1.JPG

 

http://www.noronline.ir/sysnews_img/photos/mamasani-2.JPG[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
تجهیز بیمارستان ممسنی به سیستم پکس . . .

تا پایان سال جاری بیمارستان ممسنی به سیستم پکس جهت جایگزینی رادیولوژی آنالوگ می‌شود . . .

دانشیار و مدیر گروه رادیولوژی دانشکده پزشکی شیراز گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و زیرساخت فراهم شده، پکس تا پایان امسال در 15 بیمارستان دولتی در سطح فارس جایگزین رادیولوژی آنالوگ شده و فیلم‌ از سیستم حذف خواهد شد.

مهرزاد لطفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: پکس (PACS) آرشیو ذخیره‌سازی و تبادل تصاویر پزشکی است که در راستای اهدافی نظیر کاهش هزینه‌ها، از بین‌بردن آسیب‌ها و ارتقا و به‌روز رسانی دانش و فعالیت‌های پزشکی، جایگزین روش‌های قدیمی در رادیولوژی خواهد شد.

لطفی خاطرنشان کرد: تا پایان امسال 15 بیمارستان در سطح شیراز، فیروزآباد، کازرون، داراب، لار، اقلید، مرودشت، ممسنی و نی‌ریز به این سیستم مجهز خواهند شد و بقیه بیمارستان‌های استان نیز تا نیمه اول سال 92 تجهیز می‌شوند .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
106 میلی متر باران در چند روز اخیر در ممسنی بارید . . .

در بارندگی اخیر شهرستان ممسنی در بین شهرستان های استان فارس  با بارش 106 میلی متری سومین شهرستان پر بارش استان بود . . .

بر اساس اعلام منابع مطلع در بارندگی دیروز نورآباد ممسنی میزان بارش باران 106 میلی متر بوده است که جزء یکی از پر بارش ترین شهرستان های استان بوده که در این خصوص ایسنا شهرستان کازرون را با بارش 152.8 میلی متر پر بارش ترین شهرستان اعلام کرد . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
بار دیگر بارش باران در ممسنی ثابت کرد، ضعف زیر ساختها در شهر خومه زار و نورآباد، آب گرفتگی معابر را به جزء جدانشدنی بارندگی تبدیل کرده است . . .


نورآنلاین هر ساله با شروع بارش های فصلی، چهره شهر در بیشتر خیابانها و معابر دگرگون شده و علاوه بر اینکه در برخی معابر و خیابانهای شهر شاهد به وجود آمدن رودخانه های عمیق می شویم، در برخی مناطق دیگر که وضع بهتری دارند، چاله هایی که به هر دلیلی به تعدادشان افزوده می شود، پر از آب شده و برای شهروندان، عابران پیاده و حتی خودروها مشکل ساز می شوند.

معضل آب‌ گرفتگی معابر و عدم آمادگی شهرداری برای جلوگیری از آن در فصل بارندگی  بار دیگر مشکلاتی را برای شهروندان  به وجود آورده به طوری که این معضل  امروز باعث اختلال در نظم شهری، افزایش ترافیک و دیگر دردسرها برای شهروندان شد.

نارضایتی و اعتراض شهروندان در هر  گوشه و کنار دیده می شود، اما نکته مهم این است که این نارضایتی و اعتراض به وضع شهر را کسی پاسخگو نیست.
مسئولان شهری  در زمان بارش باران بارهای بار این وضعیت را مشاهده کرده اند اما بازهم هم هیچ اقدامی برای رفع آن نکرده اندکه این معضل باز هم گریبانگیر مردم  شد و این سوال باز هم تکرار می شود که مسئولان شهری در این چند سال چه تدابیری برای رفع این مشکل اندیشیده اند و اگر واقعاً برنامه ای داشته اند پس چرا به نتیجه نرسیده؟
 
 
http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-11-26-152412IMG-0009.jpg
  همه ساله با آغاز فصل بارندگی، مشکل آبگرفتگی و آب ماندگی در میدان آموزش و پرورش (امام خمینی) شهر نورآباد و قسمت دوراهی شهر خومه زار سر آمد آبگرفتگی هاست و برای همگان رفت و آمد را  مختل می کند.
چاره اندیشی برای نوسازی شبکه جمع آوری آبهای سطحی در نورآباد نکته ای است که به نظر می رسد از سوی مسئولان مورد غفلت قرار گرفته تا با کمترین بارش باران شاهد جاری شدن سیل در خیابانهای شهر و مختل شدن زندگی باشیم و در شهر جدید خومه زار احساس می شود آینده نگری نمی شودو چندی بعد باید شاهد مشکلات این چنینی در خومه زار نیز باشیم
 در هنگام بارندگی شاهد نفوذ آب به درون مغازه های دوراهی شهر خومه زار   و ورود زباله های به خیابان های شهر نورآباد هستیم حال چرا مسئولان شهری از وضع موجود بازدیدی ندارند، چرا نمی بینند که وضع خیابانها و کوچه های این منطقه چه اسفناک شده است و با کمترین بارش باران گل و لای خیابان را فرا می گیرد و برخی مناطق آبگرفتگی به حدی می رسد که رفت و آمد شهروندان با مشکلات فراوان روبرو می شود.
http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-0011.jpg
البته این بارندگی باعث ترافیک سنگین در شهر نورآباد شد که جا دارد از زحمات نیروی انتظامی - راهنمایی و رانندگی- که در روان کردن ترافیک تلاش های زیادی انجام داده اند تقدیر و تشکر کرد. اما نکته اینجا ست آیا بهتر نیست به جای استفاده از نیروی انسانی آن هم در زیر باران از ابزار های مکانیزه و الکتریکی همچون چراغ راهنمایی استفاده کرد آیا واقعا روان کردن ترافیک مرکز نورآباد که تنها دارای  2 چهار راه از میدان امام خمینی تا میدان شهرداری است این قدر سخت است !


[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
مراسم تودیع و معارفه ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان ممسنی برگزار شد و محمود یوسفی تودیع شد تا قاسم جعفری سکان دار برنامه های ورزشی  و جوانان شهرستان باشد . . .

نورآنلاین قاسم جعفری در سال 1378 کارشناسی تربیت بدنی و علوم ورزشی را اخذ کرد وی دارای مقام های ورزشی استانی و کشوری میباشد که از جمله دان میتوان به مواردی چون دو مقام قهرمانی در مسابقات فوتبال استان ، قهرمانی در مسابقات استانی رشته بسکتبال سه دوره قهرمانی در مسابقات فرهنگیان و یک مقام سوی در دانشگاه های ایران در دانشگاه های ایران کسب کند . . .

ایشان دارای دیپلم تخصصی مربی گری بسکتبال از فیبا است هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته مدیریت سازمان ورزشی است .

وی درباره ی برنامه های آینده خود گفت : باتوجه به این که مادر سطح پایین مدیران هستیم و جزء مدیران عملیاتی هستیم بنابراین کار ما باید در عمل نشان داده شود و اگر برنامه راهبردی نیز ارائه دهیم مطمئنا به تمامی آنها نخواهیم رسید و امید وارم با امید به خداوند و با همکاری مسئولین شهرستان و استان بتوانیم به جوانان و ورزش شهرستان خدمت رسانی کنم .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
در محور شهر خومه زار نورآباد در تصادف سه فروند خودرو سنگین متاسفانه یک نفر کشته شد . . .

                                    

نورآنلاین شنیده ها حاکی است در این تصادف رانندگی که دیروز صبح در محور نورآباد ممسنی – خومه زار رخ داد بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با دو دستگاه اتوبوس و کامیون (ولوو) راننده کامیون کشته شد .

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-11-19-050639IMG-0132.jpg

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-11-19-050639IMG-0133.jpg

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-11-19-050640IMG-0134.jpg


 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-11-19-050641IMG-0137.jpg

 

 http://noronline.ir/sysnews_img/photos/2012-11-19-050641IMG-0140.jpg

http://noronline.ir/sysnews_img/photos/IMG-0141.jpg[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
رقابت گدايي با نمايي از خروج و قفل و زنجير واقع در پمپ بنزين بي زحمت سوبسيد بنزين خود را به صندوق بياندازيد . . .

     

گفته اند تصوير را با پنج كلمه همراه كن:دلستر-گوني-آبميوه-ليوان-كارت شارژ و غيره كه البته و غيره خودش 260 تاست اين گوشه ي شهر ماست .

 

    

مخصوص دارندگان -البته ببخشيد بقيه اش رنگ خورده -پارك هاي دوبل ممنوع .

غير استاندارد و توقف هر كجا مشكلي است براي خيابون هاي شلوغ ما.

    [ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
امروز یکی از غایبین صحن علنی مجلس شفیعی بود/وجود اشکال فراوان در اعلام اسامی غایبین مجلس . . .

بر اساس اعلام هیئت‌رئیسه مجلس 8 نفر از نمایندگان در آغاز جلسه علنی امروز غائب بودند .

 طبق اعلام هیئت‌رئیسه مجلس اسامی غائبین و تأخیرکنندگان جلسه علنی امروز سه‌شنبه 23/8/1391 به شرح زیر است: قاسم احمدی لاشکی (نماینده مردم نوشهر و چالوس)، مؤید حسینی صدر (نماینده مردم خوی و چایپاره)، روح‌الله حسینیان (نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر)، غلام‌محمد زارعی (نماینده مردم بویراحمد و دنا)، نوذر شفیعی (نماینده مردم ممسنی و رستم)، محمدعلی عبدالله‌زاده (نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس)، حمیدرضا فولادگر (نماینده مردم اصفهان)، سید عنایت‌الله هاشمی (نماینده مردم سپیدان).

همچنین نام جواد کریمی قدوسی (نماینده مردم مشهد و کلات) در جلسه گذشته به عنوان غائب در جلسه قرائت شده بود که در جلسه حضور داشت.
علاوه بر این به علت اشکالات فراوان در اعلام اسامی غائبین مشخص نشد که علی مطهری (نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر) و مؤید حسینی صدر (نماینده مردم خوی و چایپاره) در لیست تأخیرکنندگان هست یا نه.

وجود اشکال فراوان در اعلام اسامی غایبین و تأخیرکنندگان در صحن علنی مجلس واکنش رئیس مجلس را نیز در پی داشت و لاریجانی در این باره به عضو هیئت‌رئیسه گفت: اطلاع‌رسانی شما خیلی جالب است یا اسامی را بخوانید یا نخوانید . . .[ ] [ ] [ نگارنده : ممسنی و رستم ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
بدونيت وي وبلاگ

لرم لر بیدنم سیم افتخاره
محاله دس وش وردارم محاله
لرُم لر غيرتي دارم خدايي
كه فرهاد زمونم كم اياره
ده چوبینه تو بس نی لر نوازیت
عزیزل قصه ی لر موندگاره
این سایت به عاشقان فرهنگ لر تقدیم می گردد . . .
محمدرضا چوبینه
www.Loori.ir
بک لينک